26 Mayıs 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Maaş ve istihdam garantili okul, öğrencilerini bekliyor
   Bu haber 1008 kez okunmuştur.
24 Ocak 2022 Pazartesi 14:17:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Haftada bir gün okulda eğitim ile maaş ve istihdam garantili mesleki eğitim merkezleri, öğrencilerine yeni imkanlar sunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yurt genelinde hayata geçirilen uygulama sayesinde haftada bir gün okulda eğitim ile maaş ve istihdam garantili mesleki eğitim merkezleri, öğrencilerine yeni imkanlar sunuyor.

ELDE ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde bulunan Mesleki Eğitim Merkezinde de yaş sınırı olmaksızın kayıtlarını yaptıran adaylar haftanın 4 günü iş yerinde çalışarak ve 1 gün de okulda eğitim alarak bin 276 lira maaş alma imkanı sağlanacak.Millî Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi yaptığı açıklamada, Mesleki Eğitim Merkezinde sağlanan imkanlar sayesinde bireylerin önemli kazanımlar elde ettiklerini söyledi.

KAYITLAR 4 ŞUBAT TARİHİNE KADAR DEVAM EDİYOR

En az ortaokul mezunu olan her düzeyde eğitim alan kişilerin bu programdan yararlanabileceklerini belirten Tüfekçi, "Mesleki Eğitim Merkezimizde hayata geçirilen program sayesinde ortaokul eğitimi veya daha yüksek bir eğitimi tamamlayan herkes yaş sınırı olmaksızın merkezimize başvuruda bulunabilir. Kayıtlar 4 Şubat tarihine kadar devam ediyor. Mesleki Eğitim Merkezimize kayıt olanlar bin 276 lira tutarında alacakları maaşın yanı sıra öğrencilerin sağlık ve iş kazası sigortası da yine devlet tarafından yapılmaktadır." dedi.Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İlker Akgün de, lise eğitimi gören öğrencilerin başka okuldan Mesleki Eğitim Merkezine nakil yaptırmaları halinde sene kaybı olmaksızın eğitimlerine devam edebileceklerini belirtti.Akgün ayrıca, öğrencilerin eğitimleri sonunda hem kalfalık, hem ustalık belgesi hem de meslek lisesi diploması alacaklarını belirterek program hakkında daha detaylı bilgiler vermek için öğrencileri merkeze beklediklerini sözlerine ekledi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
Sadettin KARALÖK
İdris KARAKUŞ
Sami GÜLER
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Mayıs 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net