29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Başarının Temelinde Liyakat ve Sadakat Var
   Bu haber 1391 kez okunmuştur.
23 Mayıs 2022 Pazartesi 16:18:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
6 Mart 1989 tarihinde öncelikli olarak kamu çalışanlarının ekonomik sorunlarına eğilen bir teşkilat olarak Ankara’da kurulan Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV)‘Liyakat’ ve ‘Sadakat’ mottolarıyla 11. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirildi. Genel Kurula Kırıkkale TÜRKAV İl Başkanı Özgür Şahbaz'da katıldı.

AY YILDIZ’A SÖZ VERDİK

Kırıkkale TÜRKAV İl Başkanı Özgür Şahbaz yaptığı açıklamasında "Temelinde liyakat ve sadakat şiarı bulunan Lider-Teşkilat-Doktrin felsefesinden hareketle ve bu ilkeler doğrultusunda “Ay Yıldız’a Söz Verdik.” sloganından taviz verilmeyeceğini ifade eden, bu duygu ve düşünceyegönül vermiş olan TÜRKAV, ülkemizin içinden geçmekte olduğu hassas dönemde vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğine azami önem veren, yüce Türk milletinin menfaatlerinden ve mukaddesatından asla vazgeçmeyen bir memur hareketinin yılmaz ve yıkılmaz öncüsü olan bir vakıftır.TÜRKAV; üyeleri arasında sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı gerçekleştirmek ve kültürel faaliyetlerde bulunmakla birlikte, üyelerinin meslek bilgilerini, deneyimlerini ve becerilerini artırmak amacıyla çalışmalar yapıp kamunun ihtiyaç duyduğu sosyal, kültürel ve stratejik konularda araştırma ve incelemeler yaparak veya yaptırarakraporlar hazırlamakta ve kamuoyunu bilgilendirmektedir.''dedi.

 

İNANCIM DA GÜVENİM DE TAMDIR

TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz’ın Genel Kurul’da yaptığı konuşmalarında;“TÜRKAV olarak 33 yıldır, memurlarımızın özellikle ekonomik ve sosyal sorunlarına çözümler arayıp üreterek kendilerinin vatana ve millete daha faydalı olabilmeleri için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Vakfımızın kuruluşunun 33. yılında gerçekleştirecek olduğumuz 11. Olağan Genel Kurul’umuzun vatana, millete ve vakfımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Seçimin ardından oluşacak olan yeni yönetimin ve sonra oluşturulacak yönetimlerin de daha önce görev almış büyüklerimizin izinden giderek kamu görevlilerinin haklarını savunacaklarına, her türlü alanda gelişmeleri için çalışmalar yapacaklarına, vatana ve millete daha faydalı şekilde çalışmalarını sağlayacak gereklilikleri yerine getireceklerine inancım da güvenim de tamdır. Vakfımızın kurulduğu ilk günden beri temel düsturları olan liyakat ve sadakatin ayrılmaz bir bütün olduğu, biri olmadan diğerinin mümkün olmayacağı ve başarı için üye ve yöneticilerin liyakat ve sadakatli olmaları gerektiği bilinciyle hareket ediyoruz. Başarımızın temelinde de bu vardır. Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı, ilhamını Selçuklu yıldızından almış olan;“Merhamet, Şefkat, Sabır, Doğruluk,Şükür, Sır Tutma, Sadakat veCömertlik”erdemleriyle örülüfaaliyetlerine devam etmektedir.” dedi.

 

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net