29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
   Bu haber 455 kez okunmuştur.
26 Mayıs 2022 Perşembe 16:30:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale’de Üniversitesi yerleşkesinde düzenlenen sempozyum, Kırıkkale Valiliği, Kırıkkale Üniversitesi ve KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği’ne bağlı 28 üniversitenin katılımı ile başladı. Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, bağımlılığın önemli bir sorun olduğunu belirterek, sürece aileleri de katarak çalışmalarını yürüttüklerini söyledi.

SUÇ MAKİNESİNE DÖNÜŞEBİLİYORLAR

Sempozyumun açılışında konuşan Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, bağımlılığın önemli bir sorun olduğunu belirterek, sürece aileleri de katarak çalışmalarını yürüttüklerini söyledi.Bağımlılığın her birey için tehlike oluşturduğuna dikkat çeken Tekbıyıkoğlu, “Benim gördüğüm en mütedeyyin insanlar, en sosyal yapısı kuvvetli insanlar, ne fakirin problemi, ne zenginin problemi. Ne mütedeyyinin problemi ne deistin, ateistin problemi. Bu herkesin problemi. Belki biz çocuğumuza sahip çıkacağız. Belki oğlumuza, evladımıza, kızımıza sahip çıkabiliriz ama torunumuza sahip çıkamama ihtimalimiz var. Bu sorun çocukların kendi başlarına da verebileceği bir mücadele değil. Sadece bir bakanlığın görevi değil. Sadece bir kurumun görevi değil. Sadece bu çocukların gayreti ile başarılacak bir şey değil. Burada süreci ailelerle birlikte yürütmeye çalışıyoruz. Bunlar en asil ailelerin çocukları olsa bile madde bağımlısı olduktan sonra bir suç makinesine dönüşebiliyorlar. ''dedi. Bağımlılıkla mücadelenin polisiye yöntemlerle çözülemeyeceğine işaret eden Tekbıyıkoğlu, "Elbette polisiye yöntemler olacak. Türk polisimiz, jandarmamız ve sınır güvenliğinden sorumlu Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, dünyadaki en başarılı operasyonlara imza atıyor. Yakalama oranlarında dünyada bir ya da iki numarayız." diye konuştu.” dedi.

AĞLARINA DÜŞÜRMEYE GAYRET EDİYORLAR

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Ersan Aslan da konuşmasında, “28 üniversite ve kamu kurumu kuruluşu bu sempozyuma destek vermektedir. Özellikle sempozyumun üniversiteler birliği içerisinde yapılıyor olması ayrı bir önem taşımaktadır. KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği’nin eylemlerinden bir tanesi haline geldi. Madde bağımlılığı işi ulusal bir güvenlik haline gelmiş durumda. Hem Sağlık Bakanlığımızın, hem İçişleri Bakanlığımızın yapmış olduğu istatistiklere baktığımızda aç kurtlar özellikle gençliğimize gözünü dikmiş durumda. Aç kurtlar neslimizi tehlikeye sokacak şekilde bu maddeleri piyasaya sürüp onları ağlarına düşürmeye gayret ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

GEREKLİ İŞLEMLERİ YAPIYORLAR

Gençlere uyarılarda bulunan Aslan şöyle konuştu:“Aman gençler dikkat edin. Sakın ola ki, anlık güzellik gibi gösterilen şeylere itibar etmeyin. Böyle bir durum olduğunda mutlaka en yakın yöneticinize haber verin. Bu konuda zaten hem jandarmamız, hem emniyetimiz, hem ilgili kurumlar çalışıyorlar. Anında yakalayıp götürüyorlar. Gerekli işlemleri yapıyorlar. Ama asıl iş sizde bitiyor. Uyanık olmalısınız. Sigaradan başlamak üzere diğer tüm maddelere bağımlılıktan uzak durup yakın geleceğin büyük Türkiye’sinin mimarları olarak diğmanızın açık olmasını sağlamanız gerekir. Bugünkü sempozyum nesil emniyetine ve milli güvenlik durumu haline gelmiş olan nesil emniyetine bir dikkat çekmek için son derece önemli.''

ÇÜNKÜ HEPİMİZ BİLİNÇLİ BİR NESİLİZ

Sempozyumdaki katılımcılardan üniversite öğrencisi Seher Elif Afacan ise, “Bir genç olarak geleceğimiz çok parlak. Geleceğimizi böyle yollarda heba etmemeliyiz. Girdiğimiz arkadaş ortamları ve çevrede de bu yola düşen çevrelerde de varsa onları uyarmalıyız. Kendimize çok fazla dikkat etmeliyiz. Çünkü hepimiz bilinçli bir nesiliz. Çok iyi yönlendirmelerle de farklı yerlere de gidebiliriz. Buna çok dikkat etmeliyiz. Okulumuzun yaptığı sempozyumlarda daha çok bilinçlendiğimizi düşünüyorum. Kırıkkale narkotik polisleri de gerekli denetimleri sürekli yapmaktadırlar. Bundan dolayı da herkese teşekkür ederim. Böyle bir sempozyumu bize sundukları için.” Şeklinde konuştu.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net