08 Ağustos 2022 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Türkiye’de Yapay Zeka Teknolojisine Sahip İlk 1.5t Mr Cihazı KÜ'de
   Bu haber 902 kez okunmuştur.
24 Haziran 2022 Cuma 16:45:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hastalara daha kaliteli bir hizmet sunabilmek için son teknolojileri içerisinde barındıran MR cihazı hizmete girdi.

YAPAY ZEKÂ TEKNOLOJİSİNE SAHİP İLK CİHAZ

MR cihazının üstün teknolojik özelliklere sahip olduğunu vurgulayan Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Radyoloji öğretim üyesi Doç. Dr. Adnan Özdemir; “MR cihazımız ülkemizde devlet kurumlarında, yapay zekâ teknolojisine sahip ilk 1.5T MR cihazı olma özelliğini taşımaktadır. Yapay zekâ teknolojisinin en önemli özelliklerinden biri MR görüntülerinin kalitesi en üst düzeye çıkarmasıdır. Bu da vatandaşlarımıza verilen sağlık hizmetlerinin niteliği artmasını ve hekim arkadaşlarımızın ileri teknolojiyi kullanarak tanı ve tedavi olanaklarına ulaşmış olmalarını sağlamaktadır.’’şeklinde konuştu.

BEL MR’I 4 DAKİKA DA ÇEKİLEBİLİYOR

Doç. Dr. Adnan Özdemir erken teşhiş ve acil müdahale konusunun önemine değinerek ‘’Yapay zekânın önemli diğer bir katkısı da çekim sürelerinin oldukça kısalmasına neden olmasıdır. Kısa sürede yüksek kalitede görüntüler elde edilebilmektedir. Kısa sürede MR çekimlerinin tamamlanması hastalarımızın çekim esnasındaki konforunu artırmaktadır. Örneğin bir Beyin MR tetkiki yaklaşık 7 dakikada, bel MR tetkiki 4 dakikada çekilebiliyor.’ dedi.

RANDEVUSUZ AYNI GÜN ÇEKİM YAPILIYOR

Özdemir; ‘Çekim sürelerinin kısa olması MR randevularının kısalmasına neden oluyor. Hastanemizde MR çekimleri için randevu aynı güne veya bir sonraki güne verilip, MR sonuçları ise 3 gün içerisinde çıkıyor. Çevre illerde MR randevularının uzun sürelere verilmesi nedeni ile özellikle Ankara’dan hastalarımız MR çektirmek için hastanemize müracaat ediyorlar. 24 saat kesintisiz hizmet verecek MR cihazımız şehrimize hayırlı olsun’ dedi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener KAZAN
Hüseyin GÜNEY
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Dede BULUT
Başar ÖZDEMİR
ÜLKÜ'CE
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Ağustos 2022 Pazar
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net