08 Ağustos 2022 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
   Bu haber 1527 kez okunmuştur.
28 Haziran 2022 Salı 13:22:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı Yeşil Vadi Şehit Musa Saydam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde döner sermaye işletmesi olarak hizmet veren uygulama otelinde ekmek üretimine başlandı.

 EKMEK ÜRETMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı Yeşil Vadi Şehit Musa Saydam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde döner sermaye işletmesi olarak hizmet veren uygulama otelinde ekmek üretimine başlandı. Üretim merkezinin kurulmasıyla birlikte günlük 5 bin ekmek üretimi hedefleniyor.Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in "Türkiye'de 81 ilde 100 noktaya, meslek lisemize ekmek fabrikası kuracağız. Ve günlük 1 milyon ekmek üretim kapasitesiyle o liselerin çıkışındaki satış büfelerinde vatandaşlarımızın düşük fiyatla ekmek almasını sağlayacağız." açıklamasının ardından Kırıkkale'de de çalışmalar hızlandırıldı. Bu kapsamda uygulama otelinin fırınında ilk ekmek üretimine başlandı.Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, ekmek üretiminin başladığı uygulama oteline giderek incelemelerde bulundu. Okul Müdürü Eren Arslan'dan çalışmalarla ilgili bilgi alan Telefoncu, yaptığı açıklamada, "Okulumuza ait yerleşkedeki uygulama otelinin fırınında ekmek yapımına başladık ve ilk üretilen ekmekler sofralarımızda yerini aldı. Okullarımızda maske, dezenfektan, mobilya ve daha birçok üretimin yanı sıra şimdi de ekmek üretmenin gururunu yaşıyoruz." dedi.

TÜM ÇALIŞMALARIMIZI HIZLANDIRDIK

Ucuz ekmek üretimiyle bir hizmeti daha hayata geçirdiklerini belirten Telefoncu, şunları söyledi:"Sayın Bakanımız Mahmut Özer'in talimatlarıyla bizler de şehrimizde çalışmalarımıza başladık. Meslek liseleri olarak her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Bu sayede yeni bir projeyi daha başlatarak vatandaşlarımızı ucuz ekmekle buluşturuyoruz. İlk ekmeğimizi üretmiş olduk. İnşallah üretim merkezimizin kurulmasıyla günlük ekmek kapasitemizi 5 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Buna yönelik tüm çalışmalarımızı hızlandırdık. Kısa sürede bunun da müjdesini halkımızla paylaşacağız."Okul Müdürü Arslan da, üretimle ilgili çeşitli bilgiler vererek üretimin, okulun döner sermaye işletmesi kapsamında yürütüldüğünü belirterek, sektöre yabacı olmadıklarını ve başarılı sonuçlar elde edeceklerini söyledi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener KAZAN
Hüseyin GÜNEY
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Dede BULUT
Başar ÖZDEMİR
ÜLKÜ'CE
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Ağustos 2022 Pazar
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net