04 Ekim 2022 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Giyilmeyen Kıyafetler Çöpe Değil Kumbaraya
   Bu haber 479 kez okunmuştur.
08 Ağustos 2022 Pazartesi 14:14:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ilçe genelinde sıfır atık kapsamında tekstil ürünlerini ekonomiye geri kazandırmak amacıyla geri dönüşüm atık giysi kumbarası ve köy okullarına gönderilmek üzere kitap kumbarası bırakılması konusunda Everest YK Group ile protokol imzaladı.

HAYIRLI OLSUN

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ilçe genelinde sıfır atık kapsamında tekstil ürünlerini ekonomiye geri kazandırmak amacıyla geri dönüşüm atık giysi kumbarası ve köy okullarına gönderilmek üzere kitap kumbarası bırakılması konusunda Everest YK Group ile protokol imzaladı. Bu kapsamda ilçe genelinde belirlenen alanlara toplamda 50 adet geri dönüşüm atık giysi kumbarası ve köy okullarına gönderilmek üzere 4 adet kitap kumbarası belirlenen alanlara koyulacak. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “İlçe genelinde sıfır atık kapsamında tekstil ürünlerini ekonomiye geri kazandırmak amacıyla 50 adet geri dönüşüm atık giysi kumbarası ve köy okullarına gönderilmek üzere 4 adet kitap kumbarası bırakılması konusunda Belediyemiz ve Everest YK Group arasında protokol imzalanmıştır. Ayrıca firma tarafından protokol kapsamında ilçe genelinde Kâğıt-Karton, Plastik ve Metal atıkların kaynağında ayrı toplanması için belediyemizin belirleyeceği 20 noktaya geri dönüşüm sepetleri bırakılması konusunda protokole ek madde eklenmiştir. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.Sıfır Atık Projesi kapsamında hayata geçirdiğimiz geri dönüşüm projeleriyle gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmak ve doğal kaynakları koruma hedefimizi sürdürüyoruz. Projemiz, çevreci olduğu kadar ekonomiye katkı sağlayan bir proje.” Dedi.

 

 

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener KAZAN
Şadiye ERYILMAZ
Sami GÜLER
Hidayet DOĞAN
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  03 Ekim 2022 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net