26 Haziran 2019 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Uyuşturucu ile Topyekûn Mücadele Etmeliyiz
Uyuşturucu ile Topyekûn Mücadele Etmeliyiz
Şehrimizin, Sanayicimizin Emrindeyiz
Şehrimizin, Sanayicimizin Emrindeyiz
Geleceğini Uyuşturma
Geleceğini Uyuşturma
Kültürel Değerleri Hayata Geçireceğiz
Kültürel Değerleri Hayata Geçireceğiz
  KAMU İLANLARI
14 Kasım 2018 Çarşamba
T.C. KIRIKKALE 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/3 VESAYET SATIŞ
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Kırıkkale İl, Merkez İlçe, Giindoğdu Mah. 2318 Ada 4 Parseldeki B-2 Blok 1. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz Alparslan Türkeş Bulvarı ve 1625. Sokağa cephelidir. Daire 135 m2 alanlı olup binanın 1. Katında ve Güney-Doğu cephede yer almaktadır. Daire bakımsız, tabanları mozaik, mutfak dolapları eski, iç kapılan ahşap, dış kapısı çelik kapılı, iki cephesi balkonlu, camları PVC doğramadır. Daire kombili ısıtmalı olup, binada ısı yalıtımı vardır. Bina yaklaşık 18 yıllıktır. Yüzölçümü: 910 m2, Arsa Payı: 1/20, Vesayet Makamının belirlemiş olduğu Kıymeti: 67.500,00 TL olup, İhale Başlangıç fiyatı, belirlenen kıymet üzerine masraflar eklendikten sonra belirlenecektir. Teminat: 13.500,00TL, KDV Oranı: %1’dir.

Satış Günü : 10/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi MERKEZ/KIR1KKALE (Adliyenin yeni binaya 
taşınmaması durumunda Satış, Kırıkkale 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Kaleminde yapılacaktır.)

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Taşınmaz TMK 444. Madde gereğince satılacağından ihale başlangıç fiyatı Vesayet makamının belirlediği değer üzerine masrafların eklenmesiyle oluşacak bedeldir. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tradresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin üzerine masraflar eklendikten sonra ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada d ı malın tahmin edilen değerin üzerine masraflar eklendikten sonra, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamım ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutan üzerinden rüçhan haklan vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/11/2018
NOT 1: İş bu ilanda yazılı tapu harcının yarısı şeklindeki maddeye ek olarak tapu devir işlemleri sırasında Tapu Müdürlüğünce talep edilen, Döner Sermaye ücreti, İlave Hizmet ücreti ile tapu satım harcının tahsilinde Tapu Müdürlüğünce 12 Seri Nolu Harçlar Kanunun VIII. Maddesine aykırı olarak tahakkuk ettirilen kısmı ve buna karşı açılacak itiraz ve dava hakları da alıcıya aittir.
NOT 2: Teminatlar Vakıfbankdaki TR 72 0001 5001 5800 7300 6391 41 nolu hesaba yatırılabilir.

BSN/2018/E12565
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Fazlı GÜVENTÜRK
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Haziran 2019 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net