Yazar Yorumları
TEYMUR - 06-07-2020 - 18:14
Kırıkkale Cumhuriyetin kuruluşuyla birlikte modern şehir yaşamının topraklarında filizlendiği bir şehirdir.Askeri fabrikaların kurulmaya başlandığı 1929 dan sonra halkın içinde yaşamını sürdürdüğü Sosyokültürel yaşam değil Ankara, İstanbul\'da bile yoktu.Eğitimli mi eğitimli bir şehirdi.Bir ilçe düşünün ve sayısını sayamacağınız kadar çok kapalı ya da açık sinema salonları olsun.60\'lı yıllarda Ülkemizin ünlü saz ve ses sanatçıları konserler vermek için akın akın bu şehre gelirlerdi. O zamanın erkek çocukları Herkül, Masist filmleri izleyerek cengaverleşti.Orta Anadolu\'nun Kavun ambarı bu şehirdeydi.Biz çocukluğumuzu Kayısı ormanı içinde (dikkatinizi çekerim orman) özgürce kayısıya doyardık.Kiraz, yenidünya ağaçları istemediğiniz kadardı.Siz şimdi hatırlamazsınız.Şehir içinde dolmuşların kalktığı yerde Dut ağaçları vardı.Dilediğimiz kadar serbestçe yerdik.Şimdiki yaşam yaşam mı?.Çocuklar yaşadıklarını sanıyorlar.Ellerinde kazgıç dağlara çiğdem toplamaya gitmemişler, çiğdemin ne olduğunu görmemişlerdir bile?. Çiğdem işte o yaşadığınız bu şehrin simgesidir.Ahılı\'nın, Hasandede\'nin sulu üzümleri, tahıl ambarı keskin Kırıkkaleyi de besler Anadoluyu da beslerdi.İçinden akan \"Öz\" dediğimiz derede balıklar oynaşırdı.Pirinç Evleri , Tip Onikiler\'in yaşamındaki güzelliği anlatmak yetmez.Kimse Stres nedir bilmezdi.Şimdiki çağın hastalığı oldu. Güzelliği (ev/yapı,çevre güzelliği farketmez) yıkar, yok edersiniz kucağınızda stresi bulursunuz.
Hakan Özdemir - 05-07-2020 - 17:34
Yüreğine kalemine sağlık kaptan.
Kemalettin Çetiner - 02-07-2020 - 11:51
Her zaman faydalı bilgiler sunuyorsun. Başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Allah yardımcın olsun. Sağlık,huzur ve mutluluk diliyorum. Selam ve sevgiler
Elif\'ce - 01-07-2020 - 22:38
Keşke herkes sizin dediğiniz gibi olsa ve memlekete hizmette yarışsa başkan kardeş.
Lütfi Tahan - 01-07-2020 - 15:41
Sümerbank 24 Ekim 1995\'te Garipoğlu şirketler grubuna 103.4 milyon dolara satılarak özelleştirildi. Hayyam Garipoğlu\'nun Malki cinayeti ve Türkbank skandalına adının karışması, Sümerbank\'ın elinden alınmasına neden oldu. Sümerbank 21 Aralık 1999\'da TMSF\'ye devredildi. Ardından 9 Ağustos 2001 tarihinde Oyak Grubuna satıldı.
Toplumsal gundem ve propaganda - 27-06-2020 - 22:28
Bahsettiginiz olaylarda dikkat cektiginiz noktalara harfiyen katiliyorum. Gundem olustururken, propaganda unsurlarini etkili kullanan bir takim gucler; gerek yazili ve gorsel medya, gerekse sosyal medya araciligiyla halki huzursuzluga sevk etme amaci guduyorlar.buna karsi tetikte olunmali.
Sadettin ışıkten - 27-06-2020 - 01:58
Ya buna nedersin amca mühimmat fabrikasının önündeki yaya yolu gerek emniyeti arayarak gerek zabıtaya giderek bizzat şikayette bulundum adamlar çıkıpta bu vatandaşıları madur eden şahıs lara bakmıyorlar bile bu yoldan gelip geçerken Allahım sen sabrıma aklıma mukayet ol diye bizde şu varki haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır ordan bi dünya bayan gelip geçiyor ister istemez birbirine sürtünüyor ve bayanların yüzünden okunuyor ordaki geçerken temasın etkisi buna ne zabıta nede trafik bişi demiyor seyyar satıcı ama ensesi Kalın galiba😀😀 ha yanındaki seyyar kokoreçciyi demiyorum daha tezgahın altına giren lağam farelerini akşam oldumu senin iki tekerlekli mağandalarda orda zaten koyuyorlar çıkarıyorlar karşısında evde oturan ailelere bakarak etmedikleri küfür kalmıyor trafik ve zabıta görevlilerini belediye görevlilerini göreve davet ediyorum.