Yazar Yorumları
tarafsız - 10-12-2018 - 01:42
Bence abi artık genel seçimlerde ittifaksız girilmez çünkü yerelde bile artık herkez herkezle ittifak yapıyor kutuplaşma var millet ve cumhur diye yani ittifak olursaki olur bence bidaki genel seçime olur ve ahmet önal yine çıkar bence inşallah çok başarılı ve çalışkan.Akp dikkat etmezse eldeki 1 vekilden ve belediye başkanlıgı da garanti degil kaybedebilirler bence gibime geliyor..
Şevket ÖZSOY - 05-12-2018 - 14:01
Hocam, kaleminize sağlık, Kalehaber yazar ailesinde görmekten çok mutlu olduk. Sizden istifade etmeye çalışacağız..
a.vural - 03-12-2018 - 08:22
sayın Oktay Kırlangıç bey şehrimizeki en garabet olay adamın cenazesi var .acısı var fakat pide derdine düşüyor maalesef bu ikram yapılmadığındada cenaze sahibi kınanıyor halbuki bizim örfimızde ,,adetimizde böyle değil cenaze evine yedi gun konu.komsu yemek getirir aslında boyle olmasıda birliğimizi beraberliği,mizi pekiştirir dost.arkadaş.komşu vede vefalı oluşumuz aklımıza gelir hayata daha sıkı bağlanırız önce müftülüğün desteği ile sizler gibi kanaat önderi insanların önderliğinde hiç olmazsa cenazemisi bari olması gereken eski örf ve adetlerimize göre yapmaliyiz saygılar
Oktay KIRLANGIÇ - 01-12-2018 - 14:46
Kıymetli okuyucum Sayın BALTACI: \'\'Taziye Evleri\'\' yazıma olan duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederim. Bahis mevzuu konunun eksikliği herkesçe malûm! Ancak bu zamana kadar bu konuda bir adım atılmamış olması da bir gerçek. Dolayısıyla mahalli seçim sürecindeki ülkemizde, böyle bir mahalli eksikliğin telafisine yönelik ne gibi bir proje oluşacak ve gerçekleşecek olduğunu zaman içerisinde göreceğiz. Bizim yetiştiğimiz dönemlerde bırakın pide - ayran telaşını, 40 gün cenaze evinde kazan kaynamazdı! Ama geldiğimiz günümüzde ne yazık ki cenazeye iştirakin özünde bir noktada karın doyurma gibi bir acı gerçek yatıyor! Tabii bu da geldiğimiz süreçte yaşanılan ekonomik sıkıntılara dayanıyor. Bunun ayıbından da ülkeyi bu hâle getirenler utansın. Ne diyelim?
Oktay KIRLANGIÇ - 01-12-2018 - 11:44
Kıymetli okuyucum sayın Baltacı: Kırıkkale de eksikliği olan \"Taziye Evi\" konulu yazıma gösterdiğiniz duyarlılığa teşekkür ederim. Önümüzde bir mahalli seçim var. Bu eksikliğin ne ölçüde gerçekleştirileceğini ve şehre olan hizmet anlayışının ne olduğunu hep birlikte göreceğiz!
MUSTAFA BALTACI - 27-11-2018 - 13:21
Hepinizin bildiği üzere maalesef şehrimizde cenaze definini müteakip cenaze evinde pide ve ayran ikramı şeklinde bir adet türemiştir. Yakınını kaybeden cenaze sahipleri acısını yaşayamadan; pide ve ayran derdine düşmektedirler. Kulaklarımla şahit oldum ki, cenazede bir pide ve ayran dahi ikram edilmediğini söyleyerek kendilerince kınama yoluna giden hemşehrilerimiz vardır. Yaşça büyüğümsünüz daha iyi hatırlar vede bilirsiniz ki, eskiden cenaze evine komşular yemek pişirirler ve uzaktan gelen yakınlarına ikram ederlerdi. Bir cuma hutbesinde il müftümüz de bu adetin yanlış olduğunu ve dinen uygun olmadığını vurgulasa da, bu adetin kaldırılmasına muvaffak olamamıştır. Yukarıda ki yazınızda bahsettiğiniz taziye evleri yapılırsa güzel bir hizmet olur kanaatindeyim. Hayırlı, bereketli günler dilerim.
Selahaddin - 22-11-2018 - 22:00
Çok doğru çok haklı yazmışsınız. Umarım anlayan anlar.