19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
ANNENİN ELİ VEKİLE DEĞDİ
26 Mart 2012 Pazartesi Bu yazı 23453 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Geçen sene bölücü terör örgütünün uzantısı olmadıklarını bir türlü kabul etmeyen partinin meclisteki elemanı olan bir kadının polise atmış olduğu tokadı sanırım hepimiz hatırlıyoruz.

Nefretle kınadık, kızdık, öfkemizi elimizin erdiğince dile getirip yapılanın yanlış olduğunu haykırdık. Devleti korumaya çalışan, namert eli bu vatana değmesin gailesi çeken bir polise nasıl tokat atılır. Onların canları pahasına bu vatanı koruma düşüncesinde olduğunu söyledik.

Aslında o tokadın sadece o polise değil yüce Türk milletine atılmış olduğunu haykırdık. Aradan zaman geçti. Yine bir nevruz gösterisinde yine bir tokat hadisesi gündeme geldi. Yine başrolde bir önceki tokadın sahibi olan bayan Milletvekili vardı. Bu sefer o polise vurmuyor, bir anne ona tokat vuruyordu.

Yapılan gösteri esnasında yavrusuna zarar gelmemesi için ve evladının yanlış yolda olduğunu gösterip, oradan çekip almak için göstericilerin arasına dalan bir annenin attığı tokat.

Kesinlikle şiddete karşı olduğumuzu ve kimsenin kimseye fiili taarruz uygulamasının doğru olmadığını savunanlardanım. Ancak vekillerin dokunulmazlıkları karşısında savunmasız olan bir polisi astları ve arkadaşları arasında sivillerin içinde tokatlamasının intikamı mıdır acaba diye de düşünmeden edemedik.

Nihayetinde o polis evine gittiğinde ne eşine ne evladına bu tokadı açıklayabilmiştir. Emin olun en yakınlarından bile utanmıştır. Görev gereği falan hikâye. Gerçek budur utanmıştır. Şimdi bu yediği tokadı da bu bayan vekil en yakınlarına anlatma zorluğu çekecektir. Davam falan hikaye sonuçta o tokat yendi.

Asında burada tokattan çok dikkat çekici olay kesinlikle bir annenin yavrusunu kollama dürtüsüdür.

New Zealand Herald gazetesinde yayınlanan ve Otago Üniversitesi'nce yapılan çalışmada, araştırmacılar yeni doğan bebeklerin annelerinin ağzından geçen faydalı bakteri sayesinde boğaz ağrısı ile kulak enfeksiyonuna karşı korunduğunu tespit etmişler. Bu nedenle annenin evladını öpmesi bile pek çok de

rde deva iken annenin yasadışı gösteriden evladını çıkarma düşüncesi ne güzeldir.

Bu annelerin örneklerini daha önce de gördük. Ellerine geçirdikleri terliklerle çocuklarını taş atmamaları konusunda uyarıp kovalayanları da gördük. Taş attıklarından gözaltına alınmak için polis merkezine götürülen çocuklarını “ben onu ekmeğe gönderdim, bırakın” diye feryat ederken bir yandan da “ben sana ekmek al gel dedim, sen ne yaptın akısız yavrum” diye adeta çırpınan annelerin çabasını da gördük.

Canlı bombalara kendini siper eden bedenini parçalatan ama evlatlarına zarar gelmesini önleyen anneleri de gördük.

Aslında tüm dava kadınlardan başlayıp yine kadınların el atması ile biter. Evet polise o tokadı vuran da bir kadın ama duyguları belli ki bazı şeylerin ardında kalmış. Asıl o gösteride evladını koruma duygusunda olan anneler ile bu kalleş bölücü örgüt biter. Zaman kötü, çocukların etkilenme alanları çok fazla ama asıl tek görevi çocuk yetiştirmek olan annelere iş düşüyor.

Bu arada bu annenin atmış olduğu tokadı “talisiz kaza” annenin eli yanlışlıkla vekile dokundu” “Üzücü olay vekilin canı acıdı” şeklinde veren basına da teessüf ediyorum. Göz var nizam var. Ne olduğunu gördük. Bu yaklaşım neden?

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
BEDEL  -  27-03-2012 - 10:02
bedeli ödendi... sonsuza kadar dalgalanacak..!!! bayrak ; hürriyet güneşimdir.. bayrak ; istiklal ateşiyle yanışımdır. bayrak ; türklük ile yarışımdır.. ... bayrak ; hürriyetim ,bayrak destanım bayrak ; kardeşlikte yarışımdır. bayrak ; en kutsal emanetim bayrak ; ölümüne sevdiğim bayrak ; düşünmeden öldüğüm namusum ,şerefimdir. bu pkaka bozuntularını meclise getirenler utansın.alın size kürt açılımı. türkiyeye zaten bunların varlıkları müsübet getiyor.bunlar yetmiyormuş gibi özerklik istiyorlar.bunları cezaevinden meclise getirenleri şiddetle kınıyorum.bunların nevrozları işte 6tane şehit.şehitlerimizin hakkını bu akpemi soracak ..apoyla görüşerekmi?
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net