28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
GÜLEREK GİT MESLEKTAŞIM
28 Nisan 2010 Çarşamba Bu yazı 25340 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Toprak uğrunda ölen varsa vatandır. Üzerinde yaşadığı toprağı vatan yapma uğrunda can veren yiğitlere ne mutlu.

Yine bir şehit haberi aldık. Yine yüreğimize kor düştü. Kıdemli Başçavuş Ahmet Eryılmaz’ın şahadet haberini aldığımızda annesi, eşi ve çocukları ile birlikte küçük kıyametimiz koptu yine.

Şehidimizin babası ebedi âlemde bulunmaktaymış. Emin olun orada buruk bir sevinç yaşamıştır. Hem oğluna kavuşmanın sevincini yaşamıştır. Hem kendisine şefaatçi olacak bir şehit babası olduğu için manevi manada söylüyorum gözlerinden iki damla yaş süzülmüştür. Üzüntüsü sadece fani dünyaya kanmayan, geride gözü yaşlı bir eş ve evlatlar bırakan evladına kıyamamasındandır.

Yalan dünyada çilesini dolduran yaşlı annesi ise acısını kanlı gözyaşları ile dindirmeye çalışacaktır. Ahir ömründe bunu da görmüş ve evlat acısını yaşamıştır. Üzüntüsünü kim tarif edebilir ki.

Şehidimiz 40’lı yaşlara gelmemiş henüz. Kırkında olmayan bir de eş bıraktı geride. Maddi olarak kayıpları elbette tazmin edilir. Devletimiz büyüktür. Onları mağdur etmez. Ne eşini nede çocuklarını kimsesiz bırakır. Onlar artık vatanın eşi oldular. Onlar artık vatanın evlatları odular.

Ancak;

Manevi anlamda o eşin ve çocukların yalnızlığını hiçbir olgu, hiçbir güç, hiçbir durum dolduramaz. Hani derler ya bende çok söylerim üzüldüğümde onların “içleri acıdı.”

Şehidimizi uğurluyoruz ebediyete. Cenazesinde bulunarak ondan hazreti peygambere selam götürmesini istiyoruz. Komşu olacak orada. Komşusuna bizlerden selam götürmesini onunla birlikte bizlere de şefaatçi olmasını istiyoruz. Kutlu bir makama yürüdü şehidimiz.

Daha öncede dile getirdim. Şahadetin her türlüsü can baş üzerine. Her türlüsü kabulümüz. Her türlüsünü rabbimizden geldiği için ve vatanın milletin bekası için olduğundan kayıtsız şartsız kabul ederiz. Şahadet haberini her aldığımızda neden bizimde şehit olamadığımıza yanarız. İçin için hayıflanırız. İçimizin derinliklerinden kıskanırız.

Ama; Bu mayın yok mu bu mayın. Ne kalleştir. Ne sinsidir. Bunu icat edip insanlığın başına saranlar emin olun ebedi cihanda her gün o mayınlara basıyor her gün parçalanarak bir daha bu acıyı yaşıyordur. Göreceğiz öteki dünyada bu icadı yapanın nasıl cezasını bulduğunu.

Öldürmenin her türlüsü kötü. Vatan millet için yapılan su götürür belki. Nihayetinde dünyanın ölçü bilmezlerine karşı yapılan bir savaş ve inancımıza göre şahadet var ucunda. Ama bu öldürme sırf kalleşlik uğruna olursa, sırf bozgunculuk uğruna olursa, sırf yediği kaba pislemek uğruna olursa, sırf birilerinin maşası olduğundan olursa bunu neyle izah etmek mümkündür.

Tabi olarak giden gelmeyecektir. Tabi olarak bu vatanın bir karış toprağı da birilerine verilemeyecek. Bir Ahmet gidecek adaşı peygamberin komşusu olarak, ama bin Ahmetlerde sırada bu komşuluktan nasibini almak için sırada bekleyecek.

Üzülme yaşlı anam, kederlenme şehit eşi bacım, tasalanmayın şehit evlatları. Dünya durdukça bu Türk milleti payidar kalacak. Sizlerde yaşadığınız her günde bir öncekinden daha çok sevecek, daha çok gurur duyacak, daha çok onurlanacaksınız Kıdemli Başçavuş Ahmet’in şahadetiyle.

Ailesinin, yakınlarının, Kırıkkale’nin, her karış toprağı buram buram gül kokan memleketimin ve necip milletimin başı sağ olsun.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
SİNİRLİ BİR VATANDAŞ  -  28.04.2010 - 16:32
"BU NE ŞİMDİ" başlıklı yazıda kırık bir burnun cezası kaç can olmalı diye sorduğumda işte tamda bunu söylemek istemiştim.Sırf olayın meydana gelmesi bile birçok dengenin ve görevin değişmesine yetti bile...peki karşı tarafta değişen ne oldu..azmaya devam ediyor ...benim ülkemin polisini beğenmeyip kabadayı gibi özel koruma tutup caka satmakta neyin nesi..Burunları o kadar kıymetliydi madem her işe sokmasınlar...Daha çooook beklerler o kadar anne babanın ahını alıp o kadar fidanı yere sermenin bedeli elbet ağır olacaktır...
yorumlar  -  28.04.2010 - 15:34
AKP AKPPPPP terörün artmasından akp yi suçlayanlara aynı mantıkla seslenmek istiyorum. terörün artması akp nin işine mi gelir akp den nefret edenlerin işine mi gelir.terörün artması akp nin işine mi gelir akp ile sandıkta hesaplaşamayanların mı işine gelir. terörün artması akp nin mi işine gelir yapılacak anayasa değişiklikleri ile iktidar alanları kısıtlanan ve sürece müdahale edemeyen bürokratik azgınların mı işine gelir.terörün artması akp nin işine mi gelir etnik düzeyde siyaset eden partilerin mi işine gelir.teörün artması akp nin mi işine gelir yoksa savaş baronlarının işine mi gelir. evet sizin mantığınızla size soruyorum. netemet nerde bu dtp liler asker ölünce hic sesleri cıkmıyor ama askerin koruduğu memlekete yaşıyorlar artık capulcu pkklıların inşalah sonları gelecek bütün şehitlerimize allahtan rahmet diliyorum biz bir gideriz ama bin geliriz Melek Elvin Fazlı bey sizi tanıdığım için şehit olmayı ne kadar istediğinizi biliyorum. Rabbim inşallah sizi şehitlik mertebesine getirir inşallah Rabbimden istersek verir buna inanıyorum. Ne mutlu Ahmet Başçavuşa ne mutlu ailesine ne mutlu eşine ve çocuklarına , her nefis ölümü tadacak,inşallah ölümümüz şehit mertebesin olur. Selam ile
ecrin beyza  -  28.04.2010 - 11:58
Bir gül kokulu daha GÜLÜNE kavuştu.Ne mutlu ona ama ailesi yokluğuna nasıl dayanır ...ateş düştüğü yeri yakar.Hiç kolay değil ama yapılan kalleşlikler bizim ruhlarımızı kamçılamaktan başka işe yaramaz.Bu ancak onların korkaklığını,alçaklığını ,kalleşliğini, acizliğini, gösterir.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net