17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
UNUTULMAZ CEVVALLER
04 Nisan 2012 Çarşamba Bu yazı 27976 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Unutmak insanın doğasında var galiba. Kindar olmamak ve yapılan kötülükleri unutmak kadar, hayatta karşılaşılan olumlu davranış ve eylemleri de bir o kadar unutmamak, hatırlamak lazımdır.

Yaşam içerisinde karşılaşılan olumlu olayları hatırlamak kişiye rahatlık ve huzur verdiği kadar, anlatılması ve etraf ile paylaşılması durumunda da hem örnek olur hemde bir vefa borcu yerine getirilmiş olur.

Bugün başlayan ve bir hafta devam edecek olan polis haftası nedeniyle bizimde hatırladığımız polisler oldu. Olumlu ve olumsuz davranışları ile hafızamızda yer edenleri unutmadığımızı paylaşalım istedik.

Kırıkkale emniyet müdürü Kadri Kartal’ı nasıl unutalım. Efendi tavrı, mütevazı kişiliği ile astları tarafından sevildiği kadar eminim üstleri de seviyordur. Bir yerde yapılan yapılmayan her şeyden o yerin amiri sorumludur. Belki büyük şehir statüsünde değil ilimiz ama çok farklı kültürlerin birleştiği bir yapıya sahiptir. Bu yapı haricinde nerdeyse Türkiye’nin yarısının ulaşımında kullandığı geçiş noktası üzerinde. Hal böyle olunca asayişi sağlamak bir o kadar sıkıntılı. İşte bu sıkıntı içerisinde ekibi ile birlikte gecesini gündüzüne katarak, her yerde var olmaya çalışmasını, ciddi görünümü altındaki sevecen tavrı, hele protokolde bile etrafına yeni memur heyecanı ile “önleyici” bakışlarını nasıl unutalım.

Emniyetini içinde Aydın Görüşlü, Çalışkan şube müdürlerini, müdür yardımcılarını nasıl unutalım. Bu Çalışkan müdürlerin Kırıkkale vatandaşına hizmet çabasını, çocukların eğitimi için çırpınışlarını, düzenlemiş oldukları Anıtkabir, Çanakkale gezilerinde çocukların gülüşünden mutlu olduğunu nasıl unutalım.

Komiser Ahmet ile birlikte, karmaşık trafiği düzenlemek için anası ağlayan polis Muammer Güneşi nasıl unutalım. Hele görevi bittiğinde çay içmek için oturduğumuzda egzoz dumanından burnunun içine kadar “is” olduğunu, buna rağmen evine helal kazanç götürmenin mutluluğunu gördüğümüzü nasıl unutalım.

Kendilerinden sonra gelecek meslektaşlarını yetiştirme gayreti ile öğrencilere tüm bilgilerini veren polis okulunun neredeyse görmediği kurs kalmayan komiser Haydar’ını, aynı şekilde uzaklarda, Erzincan’da aynı gaileyi çeken Komiser Murat’ı, Komiser Recep’inin bilgi aktarma yarışını, neredeyse tüm vakitlerini öğrencilerine ayırmasını, onlarla memleket hasreti çekip onlarla mutlu olmalarını nasıl unuturuz.

“Komutanım Özel harpte sizin askerinizdim ben” diyerek her işimize koşan, eski özel harpçi, şimdi geçici dinlendirilen Afyon’lu Ahmet’in büro işinden nasıl sıkıldığını, biran önce ekibine kavuşmak için şafak saydığını,saygılı ve efendi tavrını, nasıl unutalım.

Hakkari’den Urfa’ya tüm dağları gezen M-16’lı volkanın eşinden çok dağda arkadaşlarını gördüğünü, babasının ölümünde bile operasyondan inip sonra cenazeye katıldığını nasıl unutalım.

Kendi canından aziz bildiği Valisini koruma çabasındaki Mehmet’in itaatini, nerdeyse abartarak valinin olmadığı ortamlarda bile vali emniyeti alma gayretini, koruması olduğu valiye saygı ve sevgisini nasıl unuturuz. Beş dakika zafer caddesine fazla park ettik diye bir sürü etiketli arkadaşa cezasını yazan ismini bilmediğim kardeşimin kibarlığını, tebessümünü nasıl unuturuz.

Ve nasıl unutalım, maaşını yetirme gayretinde olan her göstericinin taş attıklarını, vekilim diye bilinen kadından tokat yiyen ama soğukkanlılığı ile katliamın önüne geçeni, emekli olup üç kuruşluk maaşı ile oğlan everip, kız çıkarma gailesinde olan polislerimizi. Şehit olup toprağa düşenleri, gazi olup etrafından sayı bekleyenleri nasıl unutalım. Unutursak gözümüze dizimize durmaz mı?

Daha da hiç unutmam sizi cevvaller. Çünkü baba mesleğini seçen sizden biri oldu benim evlat. Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
FAZLI  -  06-04-2012 - 08:52
Yaradan yar ve yardımcınız olsun inşallah hepinizin. Irzını, namusunu, şerefini,vatanını , Bayrağını Milletini seven Emniyetimiz için canını hiçe sayanları nasıl sevmez...
haydar kardeşin  -  05-04-2012 - 07:09
sevgili ağabeyim birçok gazetesi büyüklerden yazı okuduk ama sizin bu yazınızı gözyaşları ile okuduk.aziz vatana yaptığınız şerefli hizmetiniz kadar bizde hizmet ederiz İNŞALLAH.varlığımız ülkemize ve sizin gibi ağabeylerimizin yoluna feda olsun.
GEREKLİ BUNLAR  -  04-04-2012 - 20:14
Sorunların halk üzerindeki etkisi, halkın yüzde kaçının bu sorunlardan etkilendiğini algılamalı ve sorunun önemine göre nasıl hareket edilmesi gerekiyorsa öyle davranmalıdır. Halkı rahatsız eden problemleri çok iyi tespit edip, bunları çözmede halkın bilgisine ve yardımına müracaat edip, halkın tepkisini çok iyi ölçmek gerekir.Problem çözümünde polis ile halkın karşılıklı etkileşimi göz önüne alınarak, polisin yapacağı bir uygulama ve hareketin ne gibi olumlu ve olumsuz sonuçlar doğuracağı hesap edilmeli, problemler tespit edildikten sonra alternatif çözümler üretilmeli ve alınan kararlar iyi bir şekilde değerlendirildikten sonra uygulamaya geçilmeli, neticesine göre de sonuç değerlendirilmesi yapılmalıdır. Diğer taraftan polis ile halk ilişkilerinin daha iyi hale getirilebilmesi için personel politikası yanında, hizmetin daha etkin ve yararlı kılınmasına yönelik araştırma ve değerlendirilmeler de yapılmalıdır.
Sevgi  -  04-04-2012 - 19:43
Millet olarak güvenli ellere teslimiyetin rahatlığıyla gece ve gündüz huzur içerisinde isek,bunu Emniyet Teşkilatının sevgi dolu,güler yüzlü özveriyle hizmet veren polislerimize borçluyuz… Hizmet alanı alabildiğince geniş olan Polisimizin insan olduğu asla unutulmamalı,zaman zaman mesleğinin önemini ve de sorumluluklşarını unutup,yanlış yollarda yanlız adam rolü ile karşımıza çıkan bizleri dehşete düşüren bir iki kişinin mesleki onurunu ayaklar altına almış olması,Emniyet Teşkilatının tümüne mal edilemez…Şu iyi biline ki,birey işlediği suç ve de yanlış davranıştan kendisi sorumludur… Polisimizin aile hayatı,yaşam standartı,psikolojisi nasıldır diye düşünülecek olursa pek de iyi sayılmaz diyebilir miyiz?..evet iyi değil…huzuru sağlamak adına her şeyinden ödün veren fedakarlık gösteren bu güzel insanları alkışlamak gerekir diye düşünüyorum…Polisimizin yoğun iş temposu aile fertlerine ve kendilerine ayıracakları zaman dilimini silip süpürüyor,geriye vicdanı rahat güzel bir insan modeli kalıyor.Bizim polisimiz bununla da yetinmesini biliyor. Bu şerefli mesleği her ne kadar kendileri seçmiş ve de benimsemiş olsalar bile,zaman zaman haketmedikleri şekilde haklarında yorumlar yapılabiliyor.Artık el insaf diyorum.Onları eleştirmeyi bırakıp saygı ve de sevgi ile selamlamanın zamanı gelmedi mi?.. Vatanın her karış toprağının polis kanıyla sulandığını unutmayalım.Şehit polislerimiz 10 Nisanları bir daha göremeyecek…Ey bu toprak üzerinde hakkı olan şehit polislerimiz bizler sizleri asla unutmadık sizler de bize hakkınızı helal edin…
zafer  -  04-04-2012 - 14:14
çok güzel bir yazı olmuş baba, ellerine sağlık. allah bizi de görevini layıkıyla yerine getiren ve unutulmayan insanlardan eylesin.. daha yolun başındayız...
  -  04-04-2012 - 10:37
Bugün 4 Nisan bilinen insanın dogum gunu olmasından dolayı sıkıntı çektiğimiz su günlerde samimi ve içten yazınızla bizleri mutlu ettiginiz icin sonsuz teşekkürlerimi sunarım... Fazli bey Allah basarınızı daim etsin içtenliğinizi kaybetmemeniz dileğiyle Allah'a emanet olun
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net