19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
HAKARET SİYASETİ
20 Nisan 2012 Cuma Bu yazı 27866 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ülke genelinde hükümete ve başbakana laf atacakları zaman hemen onun doğup büyüdüğü yerden yani Kasımpaşa’dan girerler ve Kasımpaşa ağzıyla konuşuyor veya Kasımpaşa yürüyüşü ile yürüyor lafı atarlar. Kırıkkale’de ise bir türkü ortalıkta dolanıyor. Mutlaka dinlemişsinizdir. Kırıkkale’yi dolana dolana ilçelerden köylere kadar oralı veya orada yaşayan insanların özelliklerini söylüyor bu türkü.

Kimine güzel avcı diyor, kimine yalancı, kimine cömert kimine cimri, kimine delikanlı, kimine korkak. Her kesime bir laf atıyor vesselam.

Şimdilere ulusal basının işi gücü kalmadı veya kocaman muhalefet partilerinin işi kalmadı İçişleri Bakanının yapmış olduğu bir gafı aldılar sündürdükçe sündürüyorlar.

Hepiniz kesinlikle hatırlarsınız konuyu. Hani bakan Erzurum’a gidiyor ve kendisini gördüğüne sevindiğini söyleyen bir vatandaşa “sevindiğini nereden bileyim, hadi bir oyna da göreyim” diye kendince latife ediyor.

Vay sen misin? Bunu söyleyen. Neredeyse Suriye sorunu, terör sorunu, işsizlik sorunu bitiyor ve tüm ülke buna kilitleniyor.

Söylediğini doğru mu buluyorum. Kesinlikle hayır.

Doğru değil. Vatandaşa böyle bir şey söylemek kimseye yakışmaz. Hele bir Bakana asla yakışmaz. Kimse kimsenin ne oyuncağıdır nede takla atan güvercini veya oyunda eğlendireni değildir. Ancak bu konuda Bakanın maksadını aştığını ve aslında o vatandaşı küçültmek için söylemediğini inanın bu yaygarayı yapanlar bizlerden çok daha iyi biliyor.

Bir bakan söylemine eylemine dikkat etmeli. Konuşması ile kimseyi hakir görme hakkı yoktur. Ancak nihayetinde oda bir insandır ve zaman zaman onunda herkes gibi hata yapma durumu vardır. Bu nedenle hemen vatan haini veya vatandaş düşmanı yapmanın bir anlamı yoktur. Elbet dile gelmeli ve elbet bakan yanlış yaptı ve bu hatayı yaptığı için eleştiriyoruz deme hakkı da herkeste vardır. Ama bunu ülkenin tek meselesi yapmaya da kimsenin hakkı yoktur. Nihayetine beşer şaşar. Hele bunu mecliste kavganın baş meselesi yapmak kimseye yarar getirmediği gibi o hata kadar belki de ondan daha büyük hata olur.

Bir şeylerin uzantısı olduğu her halinden belli olan parti aldı götürdü nereler bu yapılan yanlışı. Ellerine oyuncak verildi bir nevi.

Nasıl hakaretler edildiğini hepimiz gerek haberlerde gerekse sosyal medyada takip ettik. Peki, bakanın yaptığı hatada bunların yaptığı nedir.

Ne şeref kaldı ne haysiyet. Bir Bakana bir insana olmadık hakaret etme hakkını insanlar nasıl buluyor kendilerinde anlamıyorum. Bu hatanın üzerinden ağza alınmayacak kelimeleri ülkenin bakanına söylemenin kime ne yarar sağladığını takip edin göreceksiniz.

Meclisin ve ülkenin meselesi o kadar fazla ki gelip buna takılmak ancak ayak bağı olur. Terörü konuşun, işsizliği konuşun, gelişmişliliği veya benzin zammını konuşun. Ama bir insanın yapmış olduğu bir hatayı bu kadar konuşursanız eller gider mersine biz gideriz tersine. Hakaret ve olağan dışı kelimeler ile birilerine yüklenmek onun maksadını aştığı gibi konuşanın fersah fersah maksadını aştığını gösterir.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  23-04-2012 - 09:05
Sayın Genç; En açık yazmaya çalıştım ama öğrendik mi nedir siyaseti:)) Yok üstadım siyaseti ne öğrendik ne sevdik. Sonsuz saygılar...
Armağan Genç  -  22-04-2012 - 12:00
Üstadım, beklediğim kapsamda değil biraz siyasi oldu cevabınız. Sanırım bakan bey o makamda fazla kalıcı görünmüyor. O makamın ağırlığını taşıyabilecek olgunluğa erişememiş anlaşılan. İlk revizyonda gider diye tahmin ediyorum.
kabul değil  -  20-04-2012 - 20:14
sayın bakanın yaptığı hareket tamamiylen kendisini bağlar asla Başbakanı bağlamaz ve inaniyorum sayin başbakan hasasyetleri olan bir insan herşeyden önce gereken duyarlığı yapacaktır ama ginede akp hanesinde arşivlencektir bu yüzden çok özüldüm
Fazlı  -  20-04-2012 - 20:03
Sayın Genç; dedimya haklı görmek mümkün değil sadece insanın bazen ağzından çıkana mani olamadığını da biliyorum. Güzel soru sizin valla sorunuz. Sayın Genç ne deyim şimdi. Allah o duruma düşürmesin. Yani iki tarafında durumuna düşürmesin. Bakan için zor ve çıkışı labirent konu bu sözün. Vatandaş içinde çok zor. şimdi diyeceksin ki;eee uzun lafın kısası sen ne yapardın: Valla cevaplamsı zor ama Bakan olsam bu sözü söylemezdim, Vatandaşın yerinde olsam oynamazdım. Dikkat eder ve beni ne kadar tanıyorsunuz bilmiyorum ama OYNAMADIĞIM için ... neyse bu durumdayım(şikayetçimisin durumundan diyeceksiniz HAYIR ASLA. ŞÜKÜRLER OLSUN BÖYLE İYİ:))) )
Armağan Genç  -  20-04-2012 - 16:07
Sayın Güventürk; herkes beşer şaşar tabiki, ancak siz de kabul ediyorsunuz maksadını aşmış olsa bile bakan ağzına bu şekilde bir htabın yakışmadığını. Kendisini karşılamaya siz gitmiş olsaydınız ve bu sözü size söylemiş olsaydı, ne derdiniz ne yapardınız? lütfen cevap bekliyorum.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net