17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
ZAMANI GELDİ GALİBA
25 Nisan 2012 Çarşamba Bu yazı 23582 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bundan epey önceydi. Kırıkkale’nin sevilen valisi görev değişikliği ile gitmiş, ardında güzel izler bırakmış bu Cumhuriyet ile var olan ve henüz yarım asırlık bile il olmayan şehre veda etmişti.

Yerine kaymakamlıktan ilk defa vali olan ve henüz kırklı yaşlarda olan genç sayılacak Hakan Yusuf Güner atanmıştı.

Pek çok vatandaşın ve eli kalem tutan zatların çekincesi vardı. Çok gençti ve valilik tecrübesi yoktu. Acaba bu şahsına münhasır olan ili nasıl yönetecek, bu kendince zor olan ili nasıl gelecek yıllara taşıyacaktı.

Pek çoğu sesli veya sessiz bunu düşündü, yazdı.

Ben gelişinde bu valinin bu şehre katkı sağlayacağını, genliğinin bize avantajının olacağını yazdım. Daha dinamik olması, daha atik olmasını sağlayacaktır dedim. Daha atik olması da hizmetini yerine getirirken kendisinin geçenlerde kullandığı tabir ile “esnemez” ve uyumaz dedim.

Tecrübesiz derken de haksızlık yapıldığını söyledim. Elbet bir ilçeyi yönetmek ile bir ili yönetmek bir olmaz. Ancak kaymakamın nasıl zorluklarla olunduğunu yakınlarımın çektiklerinden biliyorum. Adeta kılı kırk yararak atamaları yapılıyor. Hal böyle olunca da yıllardır kaymakamlık yapan birinin ilin yönetimine çabuk adapte olacağını yazmıştım.

Şimdi galiba yanılıp yanılmadığımızı test etmenin zamanıdır. Yanılmışsak hata yaptık biz böyle demiştik ama doğrusu bu değilmiş, bu vali bu işin altından kalkamadı demesini de bilir olgunluktayız şükürler olsun.

Yanılmamışız.

Zaman içerisinde sayısız defalar çeşitli etkinliklerde birlikte olma fırsatı oldu. Şükür yine elimize her gün en azından üç beş yerel gazete geçer durumda. Hele artık internet var ki atılan her adımdan hasbelkader şehir dışında da olsak günlük haberimiz olur durumda.

Tüm bunların dışında da emekli olmamız veya toplumun içine fazla çıkmamız hasebiyle günde pek çok insan ile konuşup tartışma fırsatımız oluyor. İnsanlar oturup konuşuyor. Şehri yönetenlerin neler yaptığını, kimin şehre ne kattığını, kimin bir taşı taş üzerine koyarak bu memlekete faydalı olduğunu veya olmadığını çok güzel değerlendiriyor.

İlimizin başta Belediye Başkanı olmak üzere seçilmişlerinin güzel hizmetlerini de konuşuyor, başta vali olmak üzere atanmışlarının da neler yaptığını konuşuyor. Siyasi olanları zaman zaman yazdık anlattık. Bu şehre faydası olan herkese destek olmak boynumuzun borcu dedik. Kendimizce de destek olmaya devam edeceğiz.

Atanmış genç valinin yaptıklarını da kendisine bağlı başta müdürler olmak üzere tüm elemanlarının yaptıklarını da paylaştık fırsat buldukça.

Vali bey ile birkaç gün önce yine esnaf ziyareti yaparken tevafukken karşılaştık. Yanında özel kalem müdür Mehmet Bey ve koruması Mehmet Bey vardı. Her Mehmet’le de sevgi ve saygıya dayalı dostluğumuz var. İkisi de işini sağlam ve dürüst yapan sayın valiye ayak uyduran kıymetli değerler. Uzunca bir süre konuşma durumu oldu. Kendisinin yapmış ve yapıyor olduğu icraatları değerlendirdik.

Mahallelerden misafir ettiği vatandaşlar ile diyalogundan, halkın içinde olmasına pek çok şeyi konuştuk. Hele mikro kredi ile iş sahibi yapılan maddi geliri düşük insanlardan söz ederken gözleri bir başka parlıyordu. Adeta akşam evine o kredi ile kazandığı ekmeği evine götüren ebeveyninin ışıltısı vardı.

Benim bir programda hal hatır sorma inceliğini göstermesi dışında vali ile işim olmaz. Olmadı da. Bir iş için bugüne kadar kapısını da çalmadım. Ancak iyiye iyi demekte boyun borcudur. Bu vali Kırıkkale halkı ile dertleniyor. Kırıkkale’ye katkı vermek için uğraş gösteriyor. Onların ölüsünde, düğününde, derdinde neşesinde birlik oluyor. Mütevazı tavrı ile takdir topluyor. Bunu da nasıl söylemeyelim değil mi?

Başta demiştik bu vali şans diye. Hatta benim yazıma ağır eleştiriler de gelmişti. Başbakan lütfetti bu valiyi buraya gönderdiği için dediğimizde. Yanılmamışız. Evet, bu vali bu işi başardı. Yolu bahtı açık olsun kendinin ve ekibinin.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
HALKLA BİRLİKTE  -  25-04-2012 - 10:52
Güner, Kırıkkale'ye geldiği ilk gün olan 2 Temmuz 2009 yılından bu zaman kadar halkın ayağına gitmeyi kendine destur edindiğini belirtti. Halkla her zaman iç içe olunması gerektiğini ifade eden Vali Güner, halkın sorunlarını dinlemenin ve çözüm bulunmasının kendisini mutlu ettiğini kaydetti. Vali Güner, "Devletimizin, sıcak yüzünü halka göstermemiz gerekiyor. Bunun için sadece mesai saatlerinde değil, hafta sonları da bu tür programlara önem veriyorum. Halkın içinde olmak, onların sorununu ve isteklerini dinlemek ve bu doğrultuda onlara yardımcı olmak bana büyük bir mutluluk veriyor. Halka hizmetin Hakk'a hizmet olduğu bilincinde çalışmalarımı yürütüyorum." dedi. Kırıkkale'nin önemli bir il olduğunu ve burada olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten Güner, göreve geldiği günden bu yana vatandaşlardan olumlu tepki aldığını kaydetti. Güner konuşması şöyle sürdürdü: "Kırıkkale yapılan projeler ile daha güzel olacaktır. Ben hizmet etmek için buradayım ve hizmetlerimiz iyi yönde devam edecektir. Kırıkkale'de kalıcı bir eser bırakabilirsem ne mutlu. Gelişen, büyüyen bir Kırıkkale için tüm kurum ve kuruluşlarla el ele vererek ‘Hep birlikte, Her şey Kırıkkale' için diyoruz. Kırıkkale'yi daha da geliştirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz."
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net