28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
TÜRKÇE İLE SORUNUMUZ YOK
27 Nisan 2012 Cuma Bu yazı 28691 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ülke olarak pek çok olayların ardı arda geldiği bir zamanda yaşıyoruz. Tabi bu sadece ülkemin gündeminin ağır olduğu veya hızla değiştiği anlamını taşımıyor.

Dünya gündemi aynı baş döndürücü hızla değişiyor.

Bu hızla değişim elbette yereli de etkiliyor ve yerelin de gündemi hızla değişiyor. Aslında haberciler haber kıtlığı çekiyormuş gibi görünse de sizlerde eminim güzel takip ediyorsunuzdur, gazeteler öyle veya böyle yerelde her sayfasını haber ile dolduruyor. Denilebilir ki reklam ile doluyor. Ancak Alınan reklamlar da zaten bu işin parçasıdır zaten.

Ülke genelinde öyle bir birlik beraberliğe ihtiyacımız var ki bölücü terör örgütünün meclis uzantısı olduğunu hiç inkar etmeyen, hatta belki de bundan memnun olan mecliste bulunan bir partinin grup başkan vekili açıklama yapıyor seviniyoruz.

Ne mi diyor?

“Türkçe ile sorunumuz yok. Türkçe resmi dildir. Bayrakla veya sınırla hiçbir sorunumuz yok. Yetmiş beş milyonu hiç kimse bir birinden ayıramaz. Kimse birliğimiz bozamaz” demiş.

İşte buna seviniyoruz. İşte manşetler buna atılıyor. Kardeşim birde normali bu değil mi? Bu ülkede yaşıyorsunuz. Bu memlekette yaşıyorsunuz. Bu ülkenin nefesini soluyorsunuz. Bu ülkenin garantisi altında dünyada fink atıyorsunuz. Sorununuzun olmaması doğal olan değil mi?

İşte buna seviniyoruz.

Kırıkkale’de bir kutlu doğum haftası geçirdik. Hemen ardından da ulusal egemenlik ve çocuk bayramını kutladık.

Kırıkkale müftülüğü çok ama çok güzel hazırlık yaptı. Henüz hazırlık aşamasında yani kutlu doğuma hazırlık safhasında görüşülmüştü müftü beyle. Böyle güzel bir çalışmanın çıkacağı belliydi. Öylede oldu. Müftü ekibi ile ciddi çalışmanın bence karşılığını da aldı. Elbette maddi değil bu karşılık. Hadi bir işin sonunda huzur duyar ve ayaklarınızı uzanıp oturduğunuzda “oh be” dersiniz ya işte öyle huzur içindedir müftü. Çünkü güzel oldu.

Halk tarafından da ilgi ve beğeni vardı. Gerek meydanda ve gerekse kapalı alanlarda yapılan etkinliklere katılım bunun ölçüsüdür. Başta Milletvekili Oğuz Kağan Köksal olmak üzere programları takip eden seçilmiş ve atanmışların programlara katılması da başarının bir ölçüsüdür.

Manevi olarak yüklendiğimiz günlerin ardından 23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı etkinlikleri oldu.

Genellikle yağmurlu geçmesine alışık olduğumuz bu milli bayramda bu sefer bahar güneşi vardı. Bu etkinlikte Kırıkkale için birliğin sembolü oldu. Stadyumdan başlayan Atatürk bulvarında devam eden şenliklerle çocukların sevincine büyükler ortak oldu. Hatta gördük ki büyükler daha çok sevinip, eğlendi.

Bulvar park eğlencelerinde vali ve Belediye başkanı ile fotoğraf çektirme yarışına giren çocuklar kadar ellerinden tuttukları veya kucağına aldıkları evlatları ile bu yarışa giren ebeveynlerin de sayısı hiç az değildi.

Asık surat ve birbirlerinde ters bakan seçilmiş ve atanmışların katı disiplin ve kafalarının ardındaki hesaplar ile gerilen ülke ve memleket gündemi işte böyle milli ve dini bayram ve kutlamalar ile güzelleşmeli, gülümsemeli insan birbirine. Yoksa bir vatandaş bayrakla işimiz yok değdi için havalara zıplayarak değil. zira zaten bu böyle olmalı. Sorunuz olmalı. Sorununuz varsa bayrakla, sınırla, dille, dinle o sizin sorununuz olmalı.

Selam ve dua ile..

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
fazlı  -  01-05-2012 - 09:41
Biliyorum Başknaım Biliyorum da ümüit ile yaşamayanın.....diye bir söz varya. Ümit işte. ya adam olurlarsa...:
Mehmet Gençer  -  30-04-2012 - 10:23
Sevgili güventürk. BDP nin bir yetkilisinin bu tür göz boyayıcı sıkıştıkları anda yaptıkları yuvarlak açıklamalarından dolayı onlara aferinmi diyelim. Hepimizin özlemi olan birlik ve beraberliği bozan baş kaldıranları baş eden, onların temsilciliğini yapanların sözlerinden ziyade icraatlarına bakmak lazım.BDP nin eş başkanı Selahattin Demirtaşın ABD gezisi sonrası açıklamalarınıda bu yazının yanında karşılaştırmalı görmek iyi olurdu.Onuda ben yazayım, Demirtaş, Ana dilde eğitim, yerel yönetimlere özerklik, anayasal vatandaşlık ile kürt kimliğinin anayasa ile tanınmasını isteyip, kendi kendimizi idare etmek istiyoruz demedimi.. Bu isteklerini sadece bir hafta önce yaptı. Sevgili kardeşim onlar ne derse desin inanmamak lazım.Çünkü onlar bu yola baş koymuş insanlardır.Bu güne kadar bir defa dahi PKK terör örgütüdür dedilermi. Hayır. E.... Öyleyse, onların 10 senede bir kere söyledikleri sözlerden dolayı hoş göremeyiz.Birlik ve beraberlik özlemlerimizi onların beyanatlarını örnek göstererek dillendiremeyiz.Keşke samimi olsalar ama değiller.Bunu sende biliyorsun.Sevgilerimle.
devam inşallah  -  29-04-2012 - 17:50
“Çok kültürlü, çok dilli Türkiye” anlayışının kabul edilmesi gerektiğini ifade eden Kaplan, “Türkçe, ortak dilimizdir” diye konuştu. Kaplan, “İnanın hiç bir siyasi parti, hiç bir güç 75 milyonu birbirinden ayıramaz. Biz eşit, özgürlükçü, adaletli bir ülkede yaşamak istiyoruz” dedi. Kaplan, bir soru üzerine, Türkiye'nin Suriye'de taraf değil hakem olması gerektiğini vurgulayarak, “Eğer taraf olursa bertaraf olur” ifadesini kullandı
kaplann  -  29-04-2012 - 11:44
"Çok kültürlü, çok dilli Türkiye" anlayışının kabul edilmesi gerektiğini ifade eden Kaplan, "Türkçe, ortak dilimizdir" diye konuştu. Kaplan, "İnanın hiç bir siyasi parti, hiç bir güç 75 milyonu birbirinden ayıramaz. Biz eşit, özgürlükçü, adaletli bir ülkede yaşamak istiyoruz" dedi.
A.Yıldırım  -  27-04-2012 - 10:24
Haklısınız sayın Güventürk, ancak adamların söyledikleri ile yaptıkları birbirini tutmuyor ki, bir gün böyle söylüyorlar. ertesi gün farklı davranıyorlar. güvenilmez bir tablo çiziyorlar.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net