27 Mayıs 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
Keskin'e Cönger Atandı
Keskin'e Cönger Atandı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
  YAZARLARIMIZ
TÜRKÇÜLER GÜNÜ
03 Mayıs 2012 Perşembe Bu yazı 27725 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Hüseyin Nihal Atsız’ın komünist tehlike karşısında dönemim Başbakanı’na yazdığı açık mektupla başlayan süreçte devrin meşhur komünisti Sabahattin Ali’nin açtığı davanın neticesinde dönemin yöneticileri Türkçü avını başlamışlardır. Hele birde buna İnönü’nün açıklamaları eklenince Atsız tutuklanmıştır.

Arkasından Üsteğmen olarak görev yapan Alparslan Türkeş’in ‘in Atsız’a gönderdiği mektup ve yazıları çıkınca, Türkeş’te gözaltına alınmış ve Tophane’deki Askeri Cezaevi’ne kapatılmıştır.

“Türkçü-Turancı” olduğunu itiraf etmesi için Atsız gibi o da tabutluklara kapatılmış ve aynı dönemde Reha Oğuz Türkan, Hüseyin Namık Orkun, Zeki Velidi Toğan gibi 23 Türkçü de çok çeşitli işkencelere maruz bırakılmıştır.

Türkçüler Günü ilk defa 3 Mayıs 1945’de Reha Oğuz Türkan, Hüseyin Namık Orkun, Zeki Velidi Toğan başta olmak üzere 10 mahkûm tarafından kutlanmıştır. Daha sonraki senelerde de devam eden toplantılar Türkçülük Günü (Bayramı) adını almıştır.

O gün Komünist olduğu için Türkçülüğe karşı olanların başlattığı bu soysuz işkencelerin ardından günümüzde de pek bir şey değişmiş gibi görünmüyor.

Bugün de Türkçüler bölücü Kürtçülerin haince hayallerinin karşısında tek kale olarak dimdik ayakta durdukları için, Türk Milletinin karşısındalar.

Bugün sadece Bölücü hainler değil, Müslüman olduğunu söyleyen bir kısım güruhta milliyetçiliğim karşısındalar.

Oysa ki Müslüman olmayan Türk’ün aslında bir mana içermediğini herkes bilir. “Türklük bedenimiz, İslam ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur” anlayışından geldiğimizi herkes bilir.

Yüzlerce yıl Müslüman demenin Türk demek olduğunu, yine yüzlerce yıl İslam’ın bayraktarlığını yapan milletin Türk Milleti olduğunu herkes bilir. Bilir de işine gelmez menfaatperestlerin, bölücülerin. En büyük tehlike gibi göstermeye çalışırlar Türkçülüğü.

Türk Milliyetçiliğinin ırkçılık içermediğini herkes bilir. Irkçılığın tarihimizin hiçbir sayfasında görülmediğini art niyetli olmayan herkes bilir aslında.

Aşık Veysel Anadolu’da aslında avazı çıktığı kadar “Türküz Türkü çığırırız” diye davet eder aslında bu birliğe.

Yedi yaşında Ayşe kızımız, Mehmet oğlumuz her sabah “Türküm” diye başlar okuluna, bu bilince düşmandır aslında ne idüğü belirsizler.

“Ne Mutlu Türküm diyene” deriz. Biz milliyetçiliğimizi anlatırken dünyaya, buna rağmen kasıtlıdır aslında bu iftiralar.

Biz içimizde yaşayanları bir tarağın dişleri gibi eşit tutarız aslında, biliriz Acemin Araba, Arap’ın aceme üstünlüğü olmadığını, öyle davranırız Allah’ın emaneti olan vatandaşlarımıza.

Mensubu olmaktan onur duyduğum ve büyük Türk Milletinin varlık mücadelesine katkıda bulunan tüm Türk Milliyetçilerinin Türkçüler Gününü kutluyom.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
nmtd  -  09-05-2012 - 17:24
Peki Sn. Yazar acaba ilimizde 3 Mayıs Türkçülük Bayramını kutlayamazmıydık? Neden sadece basın bültenlerinde kalıyor bu önemli günler? ben buna sadece dostlar alışverişte görsün diyorum başka birşey demiyorum. sadece güzel ve özlü sözlerle gün geçirmek sadece günü kurtarmaktır. yarın çok geç olacak bugünleri kutlamaya karar verdiğimizde bilesiniz.! bayramımız anma törenlerimiz birgünlük hatta 1 saniyelik dahi olsa tüm halkla iç içe paylaşılmalı.
Ahmet ÖZDEMİR  -  06-05-2012 - 12:29
Şevket Bey yazılarınızı zevkle ve heyecanla okuyorum. Fikrinize, beyninize, elinize sağlık. Keçili Köyünden Sağlık Bakanlığı Baş Müfettişi Ahmet Özdemir
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
Sadettin KARALÖK
İdris KARAKUŞ
Sami GÜLER
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Mayıs 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net