21 Ocak 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
MHP YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?
MHP YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?
Ümit Özdağ, Açılışa Geliyor
Ümit Özdağ, Açılışa Geliyor
Tonga, 5. Kez Başkan
Tonga, 5. Kez Başkan
ABC, Sinop'tan Gururla Döndü
ABC, Sinop'tan Gururla Döndü
  YAZARLARIMIZ
Türk Ocakları ve Peygamber sevgisi
15 Mayıs 2012 Salı Bu yazı 28821 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

1912’de kurulan Türk Ocakları, bu gün 100.ncü yılını kutluyor. Ülkemizde başka bir örneği olmayan “Asırlık çınar”ımız, ocağımız kuruluşundaki amaç ve ilkelerini fikir ve düşünce çizgisini 100 yıl süresince özenle korumayı başarmıştır.

Türk Ocakları’nın kuruluş amacı milli kültürümüze hizmet etmek, tarihimizin anlatılıp öğretilmesini sağlamak, kısacası Gökalp’in ifadesiyle “kültür milliyetçiliği” nin yapıldığı bir “millî mektep” olmaktır.

Türk Ocağı’nın kuruluşu Osmanlı Devleti’nin içeriden ve dışarıdan kuşatıldığı, dağılma sürecinin yaşandığı, milli varlığımızın yok edilmek istendiği çok hassas döneme rastlamaktadır.

M. Kemal Paşa’nın yanında yer alarak imparatorluktan milli devlete geçiş döneminde üstlenmiş olduğu misyonla yakın tarihimize damgasını vurmuştur.

Türk Ocakları geçen yüzyılın başlarında olduğu gibi, günümüzde de milli ve tarihi görevlerle karşı karşıya bulunmaktadır.

Bu görevleri layıkıyla yapması için milli düşünenlerin Ocağına sahip çıkması gerekmektedir.

Türk Ocakları Kırıkkale Şubesinin, 100. yıl etkinlikleri kapsamında “Gül Medeniyeti’nin Başkenti; Medine” konulu konferans gerçekleştirdi. Yozgat’tan gelerek ilginç bir o kadar da güzel sunumu ile Doktor Mehmet Güneş Medine’yi, Mescid-i Nebevi’yi anlattı. Medine’de ki Osmanlı mirasını ve Vahabilerin yaptıklarını bir bir gördük bu sayede.

Konferans’ta aynı zamanda Türk Ocağı Kırıkkale şubesinin 100. yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği İlk ve Ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlediği makale yarışmasının sonuçlarını da açıklayarak, dereceye giren öğrencilere ödüllendirdi.

Geleceğimizin teminatı gençlerimizin kalplerinden dökülen şehitlik şuurunu dinledik. İlköğretimde makale dalında birinciliği ve ikinciliği alan Atatürk İlköğretimin Okulu’nu ve programa katılan genç ve başarılı okul müdürümüz sayın Ahmet Şimşek’e de teşekkürü borç biliriz.

Makale yarışmasına katılarak bize Mete’den Mustafa Kemal’e kadar Türk Tarihinin eşsiz önderlerine selam göndermemize vesile olan gençlerimizi takdir etmemek mümkün değil. Ortaöğretimde İmam Hatip Lisesi birinciliği alırken ikinci ve üçüncülüğü kazanan Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesini tebrik ederim.

Şehirde ki kültür hayatına önemli katkılarda bulunan Türk Milliyetçilerinin Ocağına bu güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ederek başarılarının devamını dileriz.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Erdogan erdogan  -  16-05-2012 - 08:52
program güzeldi ama organizasyon çok bozuktu etrafı aleme duyrulsa diger etkinliklere gösterilen ilgiyi kırıkkaleli sizdende esirgemezdi Efendimizin (sav)adınrın anıldıgı hiç bir programı bu kadar garip ve kimsesiz göstermeye gönlüm razı olmadı inşallah bundan sonrasına dikkat edile, birde ödül töreni vido olarak rasim olarak sitenizde gösteilmemeside ayrı bir eksiklik ,genede güllerin efendisini nazarlarımıza sunan kendini konuyla bütünleştiren başta Dr mehmet güneş ve emeği geçenlere sonsuz teşekkür ederim
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan Kılıç
Sami Güler
Dede Bulut
Hidayet Doğan
Sadettin Karalök
Rabia Saylam Taşdemir
Hakan Öztürk
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Ocak 2022 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net