24 Ocak 2022 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kayıp Kadının Cesedi Bulundu
Kayıp Kadının Cesedi Bulundu
Maaş ve istihdam garantili okul, öğrencilerini bekliyor
Maaş ve istihdam garantili okul, öğrencilerini bekliyor
Modalife daha yeşil bir gelecek hedefliyor
Modalife daha yeşil bir gelecek hedefliyor
AK Parti’den hakaret  söylemlerine suç duyurusu
AK Parti’den hakaret söylemlerine suç duyurusu
  YAZARLARIMIZ
VE SONUNDA
29 Mayıs 2012 Salı Bu yazı 29148 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

2002 yılından itibaren bu millet alışamadı, iktidarın bu türlü sözlerine sayınlar, kelleler kol gezerken hiç üstüne uğratmadık ve bu durumdan rahatsızda olmadık milletçe, arkasından bakanların devirdikleri çamlar ayyuka çıktı.

“Polis gaz sıkıyor, vurmuyor, ekran görüntüsü vermek için kendini yere atan öğrenciler oluyor.”

“Ceset parçaları” kayıp askere ait değil.” “Vatandaşın refahı arttı, bol bol et yiyor, vatandaş bol bol et yiyince, fiyatı artıyor.”gibi sözlere alışmıştık doğrusu.

Doktorlardı, Eczacılardı, Yargıydı, Orduydu derken sonunda sıra Öğretmenlere de geldi. Sen 15 saat çalış, yılda üç ay tatil yap. Sonra en düşük 1624 TL al birde bunu beğenme, düz memur ne yapsın? daha çok çalış daha az maaş bu haksızlık değilmi? derken amaç herhalde memuru memura düşürmek olsa gerek.

“Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diyen “Alimin atının ayağından sıçrayan çamur parçası bizim için şereftir” anlayışına sahip bir kültürün mirasçıları olan bir millete ve bu milletin yöneticisine bu tavır hiç yakışmadı doğrusu.

Vergisini veren, ülke istihdamına katkı sağlayan dershaneler için “Dershaneler halkı söğüşlüyor” mantığı güderken Milli Eğitim mensubu öğretmenlerin hak ettikleri ücretleri vermezseniz eğitimi nasıl kaliteli hale getirecek, dershanelere duyulan ihtiyacı ortadan kaldıracaksınız anlamıyorum.

Vekil maaşının öğretmen maaşını geçmesini istemeyen bir liderden, öğretmene aldıklarını bile hak etmediklerini söyleyen bir lidere sahip olmuşuz ne mutlu bize(!)

Yazın üç ay tatil, kışın on beş gün tatil, hafta da on beş saat çalış, oh ne güzel hayat bir de zam iste, üstelikte “yavvv hocam; benim çocuktan bişey olmaz. Hiç yoksa bir öğretmenliği bari kazansın” denilen bir mesleğe sahipken kalk bide zam iste, ayıp bu ustaya karşı(!)

Öğretmenin haftalık çalışma saatinin 15 saat olduğu da bir yalandır. Branşlara ve kademeye göre çalışma saati de uygulamışlardır.

Sadece derse girmek değildir oysa ki öğretmenin işi;

Veli toplantısı yapmak, Sınav kâğıdı hazırlama ve okuma, Günlük ve Yıllık plan yapmak, Bakanlık tarafından düzenlenen toplantılara ya da seminerlere katılma, Programları organize etme, Nöbet tutma, Öğretmenlerin ders saati dışında yaptığı işlerden sadece birkaç tanesidir.

Avrupa ülkeleri arasında en düşük maaşı alan öğretmenlerimizin hayat koşullarını iyileştirmedikçe ülkemizin kalkınıp çağdaş devletler seviyesinin üstüne çıkma imkanının olmadığını bilmemiz lazımdır.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
mehmet tekinay   -  04-06-2012 - 19:17
teşekürler ağzına yüreğine sağlık en önemlisi kalemine kuvvet çok sevdiğim mesleğimden iyice soğuttular beni ...öğretmenler hiç bukadar aşağılanmamıştı
Fazlı GÜVENTÜRK  -  02-06-2012 - 09:45
Hocam sorun sadece öğretmen sorunu değil ki. Haklısınız elbet bana bir harf öğretenin kölesi olurmum diyen kültürümüz var şükürler olsun. Ama her öğretmen bu mertebeyi hak ediyor mu? Sadece derse girip "gerekeni" yapıp gidenler yok mu? ha ayrımak kolaymı değil. Çözülmesi gereken bir konu maaş konusu. Öğretmenin, memurun,emeklinin işçinin konusu. Ülke gerçeklerini de düşünerek çözülmeli ama mutlaka çözülmeli haklısınız.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Erol Serkan Kılıç
Sami Güler
Dede Bulut
Hidayet Doğan
Sadettin Karalök
Rabia Saylam Taşdemir
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  24 Ocak 2022 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net