17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
TOMURCUK KONUSUNUN DEVAMI
01 Haziran 2012 Cuma Bu yazı 23449 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Necip Fazıl’ın müthiş sözlerinden biri olan “Tomurcuk Derdinde Olmayan Ağaç Odundur” sözünü destur beledik ve yaşadığımız memlekete faydamız olsun diye didinmeye başladık. Demiştik. Siyasi partilerin varlığının devamında halkla ilişkilerin önemi çok büyük demiştik.

Ve devam edelim… Siyasi partilerin yaptığı halkla ilişkiler çalışmalarında diğer partilerden az da olsa farklı davranmak fayda sağlamıştır. Farklılıkları sözde kalan partiler veya vaatlerini gerçekleştiremeyen partilerin ömrü ve hükümet süresi kısa olmuştur. Siyasi partilerin geçmişteki halkla ilişkiler politikalarını tekrarlayarak mesafe kat ettikleri doğrudur fakat günümüze yayılan zamanda bu politikalar ne kadar uygun olur tartışılabilir.

"Bir halkın bir bölümünü birçok kez, diğer bir bölümünü bazen başka bir bölümünü ise hiçbir zaman kandıramazsınız" bu döngü kendi içerisinde dönüp giderken bir gün gelir halkın büyük çoğunluğunu kandırabilirsiniz. Fakat bir toplumu, haklı olarak ikinci kez asla kandıramazsınız…

"Marifet Şu Gök Kubbede Hoş Bir Seda Bırakmaktır" Ve Milletin Gönlünde Taht Kurmaktır. Eğer hoş seda bırakmak istiyor ve gelecekte halkın içine çıktığınızda rahatça dükkanın önüne tabureyi koydurup gelen geçenle çay içebilmek istiyorsanız halkla ilişkilere şimdiden önem vermek durumundasınız. İşte bizim tomurcuk derdi ile dertlenip yaptığımız faaliyetleri şimdilerde pek çok partinin ekiplerinin yaptığını görüyoruz. bunu görmek ve bizim faaliyetlerimizin bizce örnek alındığını görmek bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Bu memnuniyet kendimize paye çıkardığımızdan değildir. Gerçeklerin görülmesi ve halkın kazanım elde etmesindendir. Kazanan halk olunca elbet mutluda olunuyor.

Siyasi Partilerin Basın Yayın ve Halkla ilişkilerden sorumlu kişilerin görevlerini hatırlatacak olursak * Etkili iletişim kurmak *Türkçeyi doğru konuşmak *Mesleğine ait teknolojik araçları etkili kullanmak *Mesleki yazıları yazmak *Araştırma yapmak *Planlama yapmak *Halkla ilişkilerde sözlü iletişim araçlarını kullanmak *Halkla ilişkilerde görsel iletişim araçlarını kullanmak *Basınla ilişkileri yürütmek *Halkla ilişkilerde organizasyon faaliyetlerini yürütmek *Sponsorluk faaliyetlerini yürütmek * Halkla ilişkiler ve tanıtım kampanyaları yapmak

Sonuç olarak şunu diyebiliriz ki yüzü gülen, halka yakın ve halkla ilişkileri doğru uygulamayı başaran lider ve partiler başarıya daha yakın olmaktadır. Şimdilerde başlatılan bu faaliyetler güzeldir ve devam etmelidir.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
FERYAL N.  -  03-06-2012 - 14:02
Hepimizin kendine göre bir ailesi, eşi dosstu,arkadaşları ve bir çevresi vardır.Çevremizdeki bu kişilerle acaba yeterli iletişimi kurabilip birbirimizi tam manası ile anlıyabiliyormuyuz.? İnsan olmanın ; daha doğrusu bizi diğer canlılardan ayıran temel değerlerin farkındamıyız? Birbirimiz hakkında çeşitli yorumlar yaparken, yargılarken,peşin hükümlere gitmeden daha önemlisi ise Yaradan'dan ötürü yaradılanı sevmeliyiz. Günümüzde artık şekilcilik çok önemli olmamalı.Hızla değişen dünyanın getirdiklerini kullanırken, bir takım kısıtlamaları hayatımızdan kaldırabilmeliyiz.Katı kalıplar kalkmalı.
HADİ İNŞALLAH GÖRELİM  -  03-06-2012 - 10:04
Halk adamları halktan kopmazlar. Çünkü onlar her zaman halkın içindedir, halkla beraberdir. Bak şimdi Avrupalı diyor ki, demokrasi halkla iç içe olmak ve halkın laflarına çok iyi dikkat etmektir. Belediye Başkanları için bundan böyle halkın görüşleri de sorulacakmış, çok da iyi olur. Bunu her yıl yapmakta fayda var ki Belediye Başkanları eksikliklerini görsün, ayaklarını denk alsın. Ayrıca böyle yapılarak halk gerçek halk temsilcilerine doğru yönlendirilir. Halkla beraber olmanın sadece düğün, dernek, civelek olmadığını, cenazelerde saf tutup saflara bakmakla bu işin bitmeyeceğini, halk size söyleyecek.
H.Hamit ÖĞÜTE  -  03-06-2012 - 09:46
Sayın Yazar; İnsan hangi işi yaparsa yapsın, işine çok önem vermeli ve en güzel şekilde yapmaya çalışmalıdır. Amir, memur, esnaf, çiftçi, sanatçı hangi iş ve meslek sahibi olursa olsun, yaptığını işini bir ibadet aşkı üzere yapmalıdır. Hemde o işi ve sağlığı veren Yüce Allah'a daima şükrederek. Asla ve çevresine ve arkadaşlarına karşı kıskançlık yapmamalı, kötü zan beslememeli, kul haklarını asla üzerine geçirmemelidir. Kendisine dokunan iyiliklerin ve mutlulukların daha iyisini ve daha güzelini çevresindeki arkadaşlarına dokunsun istemelidir. Gayet iyi niyetli, güleryüzlü, tatlı dilli, çevresindeki insanlara güven vermelidir. Kanaatkar olmalı, kanaat sahibi olmanın en büyük zenginlik olduğunu unutmamalıdır. Herzaman sevgi ve saygı dolu olmalıdır. Hal böyle olunca Etrafta kaç siyasetçi var görevi Dert belleyen. Sizi normalde çoktan susturmaları lazımdı statükocu siyasetçilerin nasıl bu zamana kadar bi yafta vurmadılar hayret.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net