29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
Yaz Spor Okulları Açıldı
Yaz Spor Okulları Açıldı
  YAZARLARIMIZ
Ey Türk, Titre ve kendine dön!
03 Mayıs 2010 Pazartesi Bu yazı 30902 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ 3 Mayıs, Türk milliyetçilerinin, Türk Milletinin varlık davası için çektikleri ızdırabın, elemin, gözyaşının ifadesidir. diyerek bu günün önemini çok açık bir şekilde ifade etmiştir.

1944 olayları Anadolu’yu Türksüzleştirmenin ilk adımı değildir. Sevr ile gerçekleştirmeye çalıştıkları “Şark Sorunu” meselesini dünyada bir örneği daha olmayan Milli mücadele ile çözen Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra İkinci Türksüzleştirme politikası ile Türk Milliyetçiliği yok olma tehlikesi ile karşı karşıya gelmişse de Türklük dünyasının düşmanlarının umduğu gibi gerçekleşmemiştir.

Kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir,
Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.
Ölmezliği düşünmek boşuna bir emektir;
Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.

Diyen üstat Atsız bu mücadeleye başlarken kahraman olmak için değil, hissettiğini gerçekleştirmek için mücadeleye girmiş ve Türk Milletinin gönlünde o ve arkadaşları kahraman olmuştur.

Bu gün ise Türk Milleti bir yandan dışarıdan kuşatılmış öte yandan içerden manevi olarak çökertmek isteyen güç odaklarına karşı, Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter yapısını bozdurmamak için inançlarımıza, dilimize, tarihimize, kültürümüze sanatımıza karşı yapılan saldırıları engelleyerek yeniden ayağa kalkışımızı sağlamak lazımdır.

Dünyada milliyetçilik güçlenirken ve devletlerin politikalarının asıl unsuru haline gelirken ülkemizde milliyetçiliğin güya devleti bölmeye yönelik bir faaliyetmiş gibi göstermekteler. Ve bugün Türküm demekten çekinir hale getirmeye çalışmaktadırlar.

Türk Milliyetçileri AB’nin, ABD’nin, sözde kanat liderlerinin, dil, din, bayrak, vatan, şehadet kavramlarını sadece hamaset için kullanan tüm egemen güçlerin dayattığı ezberleri bu milletin hafızasından silecektir.

3 Mayıs 1944′te ülkü devlerinin birer birer tabutluklarda işkence yapılışının 66. senesinde, Türklük bayrağını dalgalandırmayı şeref bilmiş ülkü devleri, başta Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, daha birçok Türk milliyetçisini biz Türk gençliğine ve kutlu ülküde topladıkları için rahmet ve minnetle anıyoruz.

Muhtaç olduğunuz kudret , damarlarınızda ki asil kanda mevcuttur.”diyen Atatürk’ten sonra söndürülen Türklük ateşini fikri manada yeniden alevlendiren Atsız’a selam olsun, bu ateşi söndürmeden siyasete taşıyan Başbuğ Türkeş’e selam olsun.

Bugün Türküm demenin adeta suç sayıldığı bir ortamda Türküm diyen, Türklüğü’nden gurur duyan, Ne Mutlu Türküm demekten çekinmeyen Türk Milliyetçilerinin, Türkçüler günü kutlu olsun.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
SEYİT AHMET GÖÇER   -  04.05.2010 - 20:09
ŞEVKET BEY ÖNCELİKLE BU GÜZEL YAZINIZDAN DOLAYI SİZE TEŞEKÜR EDERİM. TÜRK MİLLİYETÇİLERİ OLDUĞU SÜRECE NE HAİN PKK VE ONUN İŞBİRLİKÇİLERİ NEDE AÇILIM PEŞİNDE KOŞANLAR İSTEDİKLERİ EMELLERİNE ASLA ULAŞAMAYACAKLARDIR. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE SAYGILARIMLA...
Hasan Ulusoy  -  04.05.2010 - 19:29
Yakınında olup hayatımın ilkelerini alma şerefine nailolmanın huzuru ile... Bu milletin millet olması, muhtelif ırklara ayrılıp parçalanmaması için millete milliyetçiliği hedef gösteren bir lideri ve onun dava arkadaşlarını rahmetle yadediyorum... Başareılar sevgili kardeşim...
OKTAY KIRLANGIÇ  -  04.05.2010 - 15:26
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE . VE NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLENE. DİYEREK BİR ÖMÜR GEÇİRMİŞ OLANLARIN RUHLARI ŞADOLSUN. DİYEBİLME MÜCADELESİ VERENLERİNDE CENAB-I ALLAH YAR VE YARDIMCISI OLSUN.
SELÇUK SİLSÜPÜR (ARAŞTIRMACI-Y  -  03.05.2010 - 13:09
Çok güzel bir yazı, tebrik ediyorum.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Haziran 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net