17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
BIÇAĞININ DA KEMİĞİNİN DE…
20 Haziran 2012 Çarşamba Bu yazı 68005 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Sabah nazmından sonra bir gariplik çöktü üzerime. Aslında çok uyumuyorum sabah namazdan sonra ama yine de birkaç saat dinlenme ihtiyacı duyuyor insan kalkmadan.

Haberleri açtım her zamanki gibi. Bir yandan gazete haberlerini daha yakından görmek için bilgisayarın klavyesinde elim. Diğeri kumandanın tuşlarında zaping yapıyorum e taze haberi bulmak için. Haberlerde gezinirken Kütahya’da deprem olduğunu öğreniyorum. Düşünmeye başlıyorum, insanlar sokağa çıktı, bebesi var, ihtiyarı var, yazık Rabbim yardımcı olsun diye yazıyorum ilk haberleri paylaşıp benim gibi erkenci veya sabaha kadar hiç uyumamışlara.

Daha önceki yazımda sabah benim gibi haberleri izleyenlerin çoğunluğunun bölgede görev yapan askerlerimizin ana babasının olduğunu yazmıştım. Bir haber var mı diye diken üstünde oturarak, namaz sonrası tesbihatlarını ekranların karşısında endişe ile izliyorlar.

Ana baba olmayan veya evladı bölgede olmayan gitmemişler bilmez. Allah(cc) sizi inandırsın gece uyku tutmaz, izleye bildiğin kadar geç gece haberlerini izlersin, içinde bir ürperti ile. Sonra sabah kalkarsın, işine gücüne bakmadan erken haberleri izlersin yine endişe ile.

Geceler daha kötüdür. Gündüzler güvenli sayılır. Tıpkı orada görev yapan evlatları gibi onlarda tehlikeli saatleri, rahat saatleri bilirler. Sabah gün ağardıktan sonra nöbetleri biter. Dinlenirler biraz.

Her dakika gözleri sokağın başındadır. Sokağı dönen bir ambülâns görseler, yanında asker kıyafetli birini sezseler, hele yanlarında kameralı adamlar da varsa dünyaları yıkılır. Ayakta duramazlar, oldukları yere yığılır kalırlar. Bunun üzerine kapının zili de çalmışsa zaten dünyanın sonunun geldiğinin ve kıyametin koptuğunun resmidir.

İşte bu sabahki üzerime çöken garipliğin sebebi çıktı ortaya. Aynı anda sosyal paylaşım sitesine, internete ve ekranlara acı haber düştü.

Yer dağlıca. Sekiz vatan evladının ter temiz alınlarından vurularak pek çok yerden saldıran kudurmuşların kahpeliği ile şehit olduğunu öğrendik. On sekiz Mehmetçik ise yaralı durumda.

Burada ne söylenir bilmiyorum. Şehitlik en güzel mertebe ve her fırsatta söylüyorum. Allah herkese nasip etmez. Etmedi nihayetinde bizlere. Kahpe dünyada şehit bile olamadık.

Güzel mertebe ama ana baba için gurur kaynağı olmasına rağmen çokta acı. Ciğerin dağlanması, yüreğin yanması, kalbin kanaması, beynin fonksiyonlarını yitirmesi gibi bir şey bu duruma gelme.

Bıçak kemiğe dayandı diyenlere, sözün bittiği yerdeyiz diyenlere, kanları yerde kalmayacak diyenlere söylenecek çok şey var. Ama sadece sizin bıçağınızın da, kemiğinizin de, sözünüzün de, yerinizin de demek kalıyor bize.

Bu işi bitirmeyenlere, bitmesini istemeyenlere, bitmesi için adım atmayanlara, bitmemesi için avuç açanlara, olaylardan nemalanlara, bunu siyaset üstü, parti üstü, dernek, düşünce üstü görmeyenlere diyorum ki; sizin anlayışınızın ve insanlığınızın, adamım diye sokakta gezmenizin…

Rabbim fidanları yanına aldı, makamında misafir edecek ama ailesine, yakınlarına, milletime sabır ve baş sağlığı diliyorum.

Selam ve dua ile..

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Armağan  -  24-06-2012 - 19:05
Sayın güventürk ben size direkt sorayım o zaman; Üstad bu terör nasıl biter?
Armağan  -  24-06-2012 - 19:05
Sayın güventürk ben size direkt sorayım o zaman; Üstad bu terör nasıl biter?
Fazlı  -  21-06-2012 - 09:37
Haklısınız dünyaya kahpe sözünün maksadını aştığını örneklerle anlatınca anladım. Doğruya doğru. Maksadını aşmış.Kusura bakmayın lütfen. Ömer kardeşim haklısın ağır bir cevap gerek, inşallah bu ağır cevabı vercekler artık ! verirlerde milletin yüreği su serpilir. Gerçi öldürülen terörist sayısı açıklandığına göre oldukça fazla ama benim canım yandıktan sonra... Armağan bey; ben bunu partiler üstü görüyorum. Bırakın benim sabah namazımı öğle namazımı, o işin garnitür tarafı. o Benim yazıya başlarken ki bilgilendirme. Burada asıl olan o annenin sokak başından gözünü ayıramaması. Benim partim senin partin değil olay. Hangisi vatana hizmet ediyorsa bizim, hangisi çözüm bulacaksa bizim, hangisi sadece laf üretiyor, buna için için destek oluyorsa bizim değil. Yoksa parti marti hikaye. Lütfen bunu doğru çözelim.Partiler üstü bir olay bu terör ve şehit ve vatan savunması.saygılar...
ecrin beyza  -  21-06-2012 - 00:42
Yazınız duygularımıza tercüman oldu..kaleminize sağlık.Ama kahpe olan dünya değil ,bu güzel dünyayı cehenneme döndüren insanların kalleşliği,kahpeliği,köpekliği aslında.İyiki ölüm var,iyiki ahiret var,iyiki alınacak kul hakları var.Rabbimin sonsuz adaleti elbet gerçekleşecek....işte o zaman her şey değişecek.İşte o zaman ağlayan yürekler gülecek..........
Ömer Olgun  -  21-06-2012 - 00:36
Sevgili kardeşim duygularını iyi anlatmışsın biliyorsun ki sadece isyan edebiliyoruz aslında sen de ben de biliyorfuz ki bu terör belasının hakkından gelmek için sadece birlik ve beraberliğe ihtiyaç var açılıma değil ne garip değilmi daha düne kadar kürt sorunu vardır diye ortaya çıkamayanlar şimdi ortalarda cirit atıyorlar daha fazla demokrasi ve açılımdam cesaret alan bu hain ve onun siyasi uzantıları daha ne kadar ileri gidecekler daha ne kadar can toprağa düşecek ama bir şey var bu yüce millet sabırlı ve dik duruyor nerede böyle bir millet var sabırla direnen yok yok bu iş böyle olmayacak artık bu devletin daha aktif ve daha ağır cevapları olmalı bu millet artık bunu bekliyor
Armağan  -  20-06-2012 - 13:54
Allah kabul etsin sabah namazını zamanında kıldığını öğrenmiş olduk. Ancak bir husus belirteyim dünya kahpe değildir üstad, dünya geçicidir ama mübarektir. Çünkü üzerinde Allah'ın evi, Peygamber-i Zişan efendimiz, 124 bin peygamber, sahabeler, şehitler, evliyalar barındırmakta ve misafir etmektedir. Dünya mütevazidir ne yaparsa yapar insanoğlu ama him birine hiddetini göstermez, yüce Allah'ın izniyle ve emriyle üzerinde yürümelerıne müsaade eder. Bıçak kemik olayına gelince; değerli üstadım bu sözü sizinde mensubu olduğunuz siyasi parti yöneticileri sürekli kulanmakta, terörü bitirme açısından en büyük yetki ve makam yine onlarda biliyorsunuz. her defasında bıçak kemiğe dayandı derler milletin huzurunda biraz gözyaşı dökerler, sonuç? sonuç yok. sizde biliyorsunuz. Bu terör nasıl biter, bitirilir; sokaktaki vatandaşa sor söyler. Öyleyse sokaktaki vatandaşın akıl ettiğini ve düşündüklerini senin iktyidarın yapmıyorsa, pazarlık yapıp oy hesaplarına askerlerimizin şehit olmasına sebep oluyorsa, bunun altında siz birşeyler aramaz mısınız?
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net