19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
Yok Artık Bu Ne Böyle
22 Haziran 2012 Cuma Bu yazı 26269 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç çok zeki ve duygusal olduğu kadar, açık ve tabiri caizse “küt” diye konuşan bir siyasetçidir. Yine bir açıklama yaptı. Tam olmasa da, ucundan kıyısından sözler olsa da, net kelimelerle anlatılmasa da terörist başına ev hapsinin olabileceğini söyledi.

Her şeyden önce babası da bir Astsubay olan Bülent Beyin bu açıklaması kendisini de üzmüştür. Tabi bu bir devlet ve hükümet kararı değilse. Olmadığı önce Başbakan tarafından ve hemen ardından da hemşerimiz Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay tarafından açıklandı.

Aslında ne başbakan nede Beşir Bey “öyle şey olur mu? Zinhar olmaz. Böyle bir şey ağza bile alınmaz. Bunca insanın katiline deniz kenarında villa tutulup, türbe gibi her gün sayısız insanın ziyaret ederek, dağlara daha rahat talimatlar vermesi sağlanamaz” demediler.

Her ikisi de gündemlerinde böyle bir konunun olmadığını söylediler. Yani olabilir. İleride şartlar olgunlaşınca, belki yargının da desteği ile böyle bir şey düşünülebilir mi denmek istendi acaba.

Bizim kültürümüzde vardır. Bizden büyükler ister yaşça olsun ister mevkice. Onlar bizden iyisini düşünür ve bizden iyisini bilir söylerler. Eyvallah. Ama bazı konular vardır ki bunlar hassas ötesidir. Sorgulanması gerekiyor ve sorgulanmalıdır ki en doğrusunu yine büyükler yapsın.

Bu nedenle bu konuda çok kişinin görüşü alınırken, pek çok baba meslektaşı şehit olan siyasilerin de açıklama yapamadan bir daha düşünmesi gerektir.

Ben bin kere söyledim. Tutarsız değilim. Net tavrım budur. Bu meselenin çözümü gerektir. Çeyrek asrı geçen bu bela ile ülkemin ayaklarına pranga vurulduğu gibi, şehitlerin haberleri ile anaların yürekleri dağlanıyor.

Evladı, yari, sevdiği şehit olan ağlıyor, yıkılıyor, yakını askerde olanda her dakika haber dinleyerek, kalpleri atıyor, bir çatışma haberi ile sokağın ucundan çıkacak ambulans, asker ve ardından belediyenin binaya asılacak bayrağını görme korkusunu yaşıyor.

Hani beylik laftır. Ateş düştüğü yeri yakar. Öyle tabi. Gerisi iki vah tüh. Bu nedenle bitmesi bitirilmesi gerekiyor. Ama bin birinci defa söylüyorum. Öyle teröre taviz vererek değil bu bitiş. Belli konular konuşulup karara bağlanır ama on binlerin katilinin de villada hapsi adil değil.

Bu arada bu konuya tekrar dönmek kaydı şartı ile yazıyorum. Yeni bir haber ortalıkta geziyor.

Terörle mücadeleye katılmış, terörle savaşmış olan askerlerinde yargılanması söz konusuymuş. Benim haberim değil bu. Kanallarda konuşulan bir konu olmaya başladı bu söylenti.

Ben bilmem. Belki şehir efsanesi, belki terörle mücadele edenlere psikolojik baskı. Belki de barış süreci veya açılım süreci dedikleri bu sürece balta vurmaya çalışanların dedikodusu. Her ne olursa olsun dile getirilen ve üzerinde konuşulan bir konu oldu bu.

Dediğim gibi, buna uzun döneceğim, tekraren ele alacağım. Ama sadece bir cümle bu yazının altına eklememe izin verin.

Oha be oha. Daha neler. Yok artık. Kiralık şerefliler demiyorum terörle mücadelede görev yapanların yargılanmasına “evet” diyenlere, direk “satılık şerefliler” diyorum.

Selam ve dua ile…

“ Not : Bu yazı kaleme alındığında Dağlıca’dan sekiz şehidimizin içimizi yakan haberi gelmemişti.”

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  25-06-2012 - 08:55
Sayın Armağan; önce buradan başlayım;Sorgulamanın gerekli olduğunun dafaten yazılarımda belirttim. Sorgulamazsanız olmadık işlere koşarlar bizi dedim defaten. Büyüklerin bizden biliyor olması tarihi geleneklere atıftır. bizim kültürmüzde söz büyüğün anlayışının ifadesidir.O kadar. Sizin zaren sorgulayıcı bir kimlik olduğunuzu yorumalrınızdan anlıyor ve memleketin sizin gibllere ihtiyacı olduğunu, Kırkkkalenin bir adım ilerlemesi için zatıaliniz gibi soran, değerlendiren fikrini söyleyen ve taşın altına elini sokanların olması gerektiğini biliyor ve değerlendiriyorum. kime ne yapıyor bilmem ama bana değer katıp yön veriyor yorumuznuz. Terörün nasıl bitirileceğini sormuşsunzu bir önceki yazım için yorumunuzda. BU konuda elbet fikrim var, elbet pek çok düşünce sahibiyim ve kafa yordum. bu konu kısaca takdir edersiniz bir yoruma sığmaz. Zaman içinde yazdım ama bunu bir panel şeklinde inşallah tartışma fırsatı oluşsun isiyorum kırıkklaleden fikir fırtınasının ülkeye yayılmasını istiyorum kırıkkale aydınları ile,inşalah bu fırsatı oluştururum. Sonsuz selamlar.
Armağan  -  24-06-2012 - 18:38
Sayın Güventürk, yazınızın başında büyüklerimiz bizden iyi bilir bizden iyi düşünüz diyorsunuz. sonrada terörle mücadelede görev yapanları yargılanacağı haberlerine "oha be oha" diyorsunuz. üstad, böyle düşünüyorsanız büyükleriniz öyle uygun görüyorsa size laf düşmez. Sizden daha iyisini bilip söylüyorlarsa büyükleriniz burada boşuna kalem tüketiyorsunuz. Kusura bakmayın ama ben şahsen öyle peşin teslimiyetçi değilim. Bir hususu kim söylerse söylesin Allah Kelamı değil ise, Peygaber sünneti veya hadisi değilse sorgularım, irdelerim, tartar, düşünür, araştırırım. Az çok kendimce bir akla ve fikre sahibi. Kimseye endekslemem, yanlışı varsa söylerim. saygılar.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net