06 Ağustos 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Salgınla Mücadelede Kırıkkale Pilot İl Oldu
Salgınla Mücadelede Kırıkkale Pilot İl Oldu
Salgın Denetim Merkezi faaliyetlerine başladı
Salgın Denetim Merkezi faaliyetlerine başladı
YKS’de YİNE ABC KLASİĞİ
YKS’de YİNE ABC KLASİĞİ
 Kırıkkale'ye 55.5 Milyon TL yardım yapıldı
Kırıkkale'ye 55.5 Milyon TL yardım yapıldı
  YAZARLARIMIZ
SARSAR, SALLAR ÜLKEYİ
25 Haziran 2012 Pazartesi Bu yazı 19600 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir önceki yazımda terörist başının hapsinin ev hapsine dönüştürülmesinin vicdanları yaralayacağını söylemiş ve kimsenin ama özellikle şehit baba meslektaşları olanların hiç bu konuları dile getirerek toplumu derinden yaralayıp, üzmemesi gerekiyor demiştik.

Ardından ekranlarda bir konunun konuşulmaya başlandığını ve bu konunun en az bir önceki kadar ciddi ve demokrasi yapalım derken sarsıntının herkesi yıkacak kadar büyük olduğunu söylemiştik.

Bu konunun, terörle mücadeleye katılmış olan herkesin yargılanacak olması konusudur.

Dediğimiz gibi biz buna inananlardanız. Öyle şey olmaz. Bu tamamen şehir efsanesidir. Kesinlikle art niyetlilerin çıkardığı bir fitnedir.

Her şeyden önce demokratik bir şekilde devam ettiğini düşündüğümüz açılım veya milli birlik ve kardeşlik projesine hazırlanmaya çalışılan toplumun saf yüzünün bu tür dedikodular ile bulandırılmaya çalışılmasıdır.

Derin devlet işi deyip işin içinden kolayca sıyrıldığımız konulardan biridir diye düşünüyorum. Birlerinin bu açılım sürecini baltalamak için ortaya bıraktığı ve sahiplenmediği bir olgudur diyorum.

Bölücü örgüt içinde silahlı mücadeleden nemalanan bir yapı olduğunu ve hiçbir türlü barışa yanaşmadığını biliyoruz. Bu kısmın aslında bir amaçlarının da olmadığını, sadece yönetim kadrosunun mevcut dağ imkanlarını lükse çevirip zevki alem yaptığını da biliyoruz. İnsanca düşünen ve yaklaşımı insani duygulara daha yakın olanlara şiddetle karşı çıktıklarını da biliyoruz. İşte bu yaklaşım sahiplerinin bu tür yalanlarla milliyetçi, muhafazakâr ve vatanını seven Türkleri kışkırtmak olduğunu da düşünüyorum.

Hep söylediğimi yineleyeceğim.

Bu iş bitmeli. Terör bitmeli. Bitmeli ki çağa ayak uyduran ve ekonomisi ve sosyal yapısı ile ülkelere ilham kaynağı olan Türkiye dünya liderliğine oynasın. Bölgesel güç konumu yetmez bu ülkeye. Globalleşen dünyaya süper güç olarak yön verme kudretine ersin. Sadece terör mü diyeceksiniz bunu engelleyen. Bende “evet” diyorum. Bizim genlerimizde olan liderliğimizi en çok sekteye vuran terördür. Bunu halletmemiz lazım.

Halledelim ama böyle yak oyunlarına meydan vermeyelim. Ne demek terörle mücadele eden yargılanacak. Muvazzaf Asker olup, polis olup terörün olduğu bölgeye gitmeyen mi var. Gitmediyse bir gariplik vardır. Gittiği yerde mücadeleye aktif katılmayan mı var. Katılmadıysa yanlışlık var. Dağa çıkıp, ovada gezip, şehirde çalışmayan mı var. Varsa onu yargılamak gerekiyor.

Kimi yargılayacaksınız. Görevin yapanı mı yapmayanı mı? Neden asker olunur. Vatanı savunmak, düşmanı bertaraf etmek için değil mi? terörü bertaraf etti diye mi yargılayacaksın.

Biz bu oyunlara gelmek istemiyoruz. Ne derin devletin içindeki terör severlerin oyununa, ne terörden kandan beslenenlerin oyununa. İkisine de karnımız tok. Ama Demokrasi dışına çıkanlar yargılanacak, yanlış yapanlar sorgulanacak lafına da karnımız tok.

Görevini yapanların böyle bir hataya maruz bırakılması: birin dördüne düşemeyen, kadrosuzluk tazminatı alamayan, eş makamdan emekli olan ama mali manevi hakkını alamayan Astsubayların sosyal medyada üç yüz bine ulaşmasına benzemez. Sarsar, sallar ülkeyi. Aman ha görevini yapanlara el sürmeyin. her şeyden önce haktır kul hakkı.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ariften  -  28-06-2012 - 14:16
Umarım MİT bu bilgiyi bizleri ikna edecek şekilde yalanlar. Şimdiye kadar yalanladığı konularda bile doğru söylemediği ortaya çıkan bir kurumun bu konuda kamuoyunu ikna etmesi için ortaya BELGE koyması gerekiyor. Zira Uludere faciasından sonra ortaya çıkan gerçekler bize MİT’in belgesiz hiçbir sözüne güvenmemeyi öğretti.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kırlangıçoğlu Oktay
Halil Eşmebaşı
Erdal Geyikçi
Başar Özdemir
Ahmet Tarlabölen
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  05 Ağustos 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net