24 Ocak 2022 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kar yağışı etkili oldu, 124 köy yolu ulaşıma kapandı
Kar yağışı etkili oldu, 124 köy yolu ulaşıma kapandı
Yesevi Ocağından Ülkü Ocaklarına
Yesevi Ocağından Ülkü Ocaklarına
Cezaevi personeli intihar etti
Cezaevi personeli intihar etti
KAR GEÇİT VERMEDİ
KAR GEÇİT VERMEDİ
  YAZARLARIMIZ
YİNE KIRIKKALE
07 Temmuz 2012 Cumartesi Bu yazı 34191 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kırıkkale’de meskun insanlar olarak daha çok yerelle ilgili yazı yazmak gerektiğini biliyorum. Lakin yoğun Türkiye gündeminden, bölücü, yıkıcı unsurlardan, yanlış idare örneklerinden fırsat bulup Kırıkkale ile ilgili yazmaya fırsat bulamıyoruz bir türlü.

Talihsiz Kırıkkale’nin yüzü gülmez oldu idarecilerinden, ama kaderi değişecek inşallah.

Aslında herkesin söylediği Kırıkkale ile ilgili acil eylem planları, üç aşağı beş yukarı aynı şeyler, ama neden kimse duymaz, şehir için bir şey söylemezler ve yapmazlar anlamam. Şehir yönetilirken uzmanlardan oluşan çeşitli kurumlar, kurullar, komisyonlar, sivil toplum örgütlerinden görüş alır diye biliyoruz. En azından alınması gerekmektedir.

Kimse çıkıp sağduyu ile bir şey söylemiyor mu yoksa söylüyorlar da kimse dinlemiyor mu? Şehrin yapılaşmasında bir çok yanlış yapılmış ve halen yanlış yapılmaya da devam edilmektedir. Hele son yıllarda yanlışlar hat safhaya ulaşmıştır.

Mesela Nur Camii’nin altında “ Camii’nin velinimeti olduğu” söylenen marketin açılması yanlıştı. Caminin altı tamamen otopark olmalıydı. Otopark problemimiz acilen çözülmelidir.

Cumhuriyet ve Zafer caddesinde yollar daraltılarak yaya yürüme yollarının genişletilmesi güzel bir çalışma, ancak bir araç park edebilecek genişlikte yol bırakılmış, inşallah o park edecek bir araç da cadde esnafının aracı olmaz. Fakat bu kadar masraf yapılırken keşke birde alt yapıya el atılsaydı. Yoğun bir yağmur yağdığında cadde dereye dönüşmekte olduğunu herkes bilir.

İl Mili Eğitim Müdürlüğü binasının yıkılma planı daha öncede yazdığımız gibi yanlış bir plan şehir merkezimizin en eski binası da yıkılarak şehir kimliksizleştiriliyor. Bu binanın kesinlikle müze olması gerekmektedir.

Valilik binasının yerinin yanlış olduğunu artık bütün Kırıkkale kabul etmektedir. Hiç değilse önümüzdeki dönemlerde yenilenebilecek kamu binalarının şehir merkezi dışında bir kampus alanına yapılmalıdır.

Gazetemiz haberlerinde de yer aldı üzere elektrik direklerindeki AKP il kongre ilanları kongrenin haftalar öncesi bitmesine rağmen hala direklerden kaldırılmamıştır. Şimdi soruyoruz.

Bu Belediye’nin ihmali ve unutkanlığımıdır?

İktidar biziz, biz ne dersek, ne yaparsak o olur düşüncesi mi? Başka bir siyasi partinin afişleri aynı şekilde kalır mıydı? yoksa Belediye ekipleri hemen bu panoları indirmezlermiydi?

Şimdi duyar gibiyim.”Yahu ne var bunda kim iktidar olsa aynısını yapar.” Gibi sözleri ama öyle değil tabiî ki, bu sadece küçük bir örnek.

İnsanların kendisini tek güç olarak görmesi, toplumun her kesimine hakaret etmesi, ben ne dersem o olur zihniyeti, iyiye gidişin delaleti olmasa gerek.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Erol Serkan Kılıç
Sami Güler
Dede Bulut
Hidayet Doğan
Sadettin Karalök
Rabia Saylam Taşdemir
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  24 Ocak 2022 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net