22 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Genç Partide Yeni Dönem
Genç Partide Yeni Dönem
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
  YAZARLARIMIZ
Suuuuuuuuu
07 Ağustos 2012 Salı Bu yazı 26444 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Başlığı görünce aylardan Ramazan, dışarıda da mevsim normallerinin üzerinde sıcaklık var. Oruç sebebi ile çok susadığım için bol “u” lu bir başlık attığımı düşünmeyin sakın

Türkiye malumu olduğunuz üzere üç tarafı sularla çevrili bir yarımada olmasının yanında akarsuları itibari ile de dünyanın şanslı bir bölgesinde olmasına rağmen aslında su fakiri bir ülke olduğunu biliyoruz.

Maalesef su akıyor, memleketçe bakıyoruz.

Yanıbaşımızdan Kızılırmak geçmesine rağmen, sulanabilir topraklarımızın alanı çok düşük seviyede olması halkın değil yöneticilerimizin ayıbıdır herhalde.

Eskiden köyümüze gittiğimizde taşların arasında sızan suları kana kana içerdik. Bilirdik ki doğadan gelen temizdir, saftır. Maalesef zaman değişti. Sanayileşme ve insanların vurdumduymazlığı artık kırlardaki kaynak suları içilemez hale getirmiştir.

Artık insanlar bırakın kaynaklardaki suları içmeyi, çeşmelerdeki sulara bile güvenemiyorlar. Şişelenmiş, damacanalara toplanıp satışa sunulan suları içmeye başladık. Ancak son günlerde medyadan takip ettiğimiz üzere artık damacanalardaki sulara bile güvenemeyeceğimiz ortaya çıkmıştır.

Sağlık Bakanlığı ve Gıda Tarım Bakanlığı piyasaya sağlık koşulları önemsenmeden sürülen suların takibine düşmüş, şimdiye kadar on beşe yakın firma adı deşifre edildi.

Sağlık Bakanlığı bu denetimleri sürekli hale getirip halkın sağlığı ile oynayan vicdansız tacirler rezil rüsva olup sokağa çıkamaz haline getirsinler.

Bizde Kırıkkale sakinleri olarak özellikle il yöneticilerimizin Kırıkkale’de faaliyet gösteren firmalar üzerinde bir araştırma yaparak kamuoyuna duyurulmasını rica ediyoruz.

Damacanalarımızın dolum sırasında temizliğine dikkat ettiğimiz kadar, damacananın kullanım ömrüne de dikkat etmemiz gerekmektedir. Ömrü iki yıl olan su damacanalarının imha edilmesine dikkat edilmelidir.

Belediye, KOSKİ Müdürlüğü ve Yeşil Vadi Su Birliği Başkanlığı da bu durum karşısında hemen açıklama yaparak çeşmeden akan suyumuzun her türlü analiz, tahlil, talimat, yönetmeliklere hatta Dünya Sağlık Örgütü değerlerine bile uygun olduğunu söyleyerek, vatandaşların suyu rahatlıkla içebileceğini söylüyorlar.

Söylüyorlar da, kaç kişiye inandırıcı geliyor.

Söylüyorlar da, acaba şehirde mecbur kalmadıkları sürece kaç kişi çeşme suyu içiyor.

Söylüyorlar da, bu açıklamayı yapan belediye yöneticileri çeşmeden akan suyu içiyorlar mı?

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Erol Serkan Kılıç
Yener Kazan
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Nisan 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net