22 Ocak 2022 Cumartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
MHP'de Sevgi Seli
MHP'de Sevgi Seli
Kırıkkale'de anaokulunda 12 Sınıfı açıldı
Kırıkkale'de anaokulunda 12 Sınıfı açıldı
Mahalle Konaklarında Eğitimler Devam Ediyor
Mahalle Konaklarında Eğitimler Devam Ediyor
İyi ki Varsın Eren
İyi ki Varsın Eren
  YAZARLARIMIZ
Ağustos
30 Ağustos 2012 Perşembe Bu yazı 38071 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Aylardan Ağustos, günlerden Cuma,
Gün doğmadan evvel iklim-i Rum’a
Bozkurtlar ordusu geçti hücuma
Yeni bir sevk ile gürledi gökler
Ya Allah… Bismillah… Allahu ekber.

Dizeleri ile başlayan Malazgirt Marşı, büyük şair Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun muhteşem eseridir. Bu eserde her ne kadar şanlı tarihimizin unutulmaz galibiyeti olan Malazgirt’ten bahsetse de, hepimizin malumu Ağustos ayı Türk Milleti için zafer ayıdır.

Malazgirt ile yeni bir yurdun kapılarını açan Türk Milleti, bu tarihten bin yıl sonra yurdunu korumak için girdiği savaşta aynı zamanda varlık yokluk mücadelesi de vermiştir.

26 Ağustos’ta gerçekleşen Malazgirt zaferi ile kapılarını açtığımız Anadolu’nun, yine bir 26 Ağustos’ta Mustafa Kemal Anadolu’yu düşman işgalinden kurtarmak için Yunan işgalcilerine karşı Afyon ‘da sabah 05:30’da taarruza geçmiş, nihayet 30 Ağustos tarihinde kutsal vatan kabul ettiğimiz Anadolu’yu Başkomutan önderliğinde yaptığımız son savaş ile düşman işgalinden kurtarabilmişiz.

Mustafa Kemal ve arkadaşlarının bağımsızlık mücadelesini başlattığı bu tarihlerde koltuğunu korumak için şerefsizce manda yönetimine razı olanlar dış güçlerle ittifak halinde idiler.

Tarih tekerrürden ibaret olmadığını biliyoruz. Lakin benzer sebepler hep benzer sonuçları doğurmakta maalesef.

Şahsi menfaatlerini vatan sevgisinin üstünde tutanlar nasıl yüzyıl önce ihanet içerisinde olabiliyorlarsa aynı durum günümüz için de gerçekleşebiliyor.

Gazi Paşa’nın belirttiği gibi “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” Sözü ile tarihi öğrenmemizin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz.

Kahramanlar ve kahramanlıklarla dolu tarihimizde maalesef korkaklar, hainler, menfaatperestlerde yetiştirmişiz. Bu zavallılara rağmen bu yüce millet, hizmet edebilmek için canını seve seve feda edebildiği Allah’ının yardımı ile her türlü badireleri atlatmasını bilmiştir.

30 Ağustos Zafer Bayram’ı da diğer dini ve milli bayramlarımız gibi milli birlik ve beraberliğimizin kuvvetlendiren günlerdendir. Birliğimiz, dirliğimiz için bu günleri layığı ile kutlamak gerekmektedir. Bu mutlu ve gurur dolu günde bize bağımsızlığımızı ve onurumuzu armağan eden Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyoruz. Bu vatan için kanını toprağa akıtan kurtuluş savaşımızın kahramanlarını ve bölücü unsurlara karşı yıllarca canını siper eden Emniyet güçleri ve Türk Silahlı Kuvvetler mensubu şehit ve gazilerimizi minnetle yad ediyoruz.

Hak Teala bu vatan için şehit olmayı göze alabilecek gençlikten mahrum bırakmasın…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı Güventürk  -  03-09-2012 - 08:18
Bu vatan için evvelallah hep can verecek bulunur Şevket bey. Ama oynayanları bizim maneviyatımız ve milli duygularımızla oynayanları iyi tahlil etmeliyiz. Bizimle oynayan bu fesat ve fursatçıların emellerinin kursakta kalması için aileden başlayan devlete uzanan bir dizi çalışma yapmak gerekli. Aksi halde bugün 9 şehit verdiğimiz gibi çok şehit veririz. Bu memleket için nice dokuz şehitler feda olsun ama korkunç olan şehitlik mertebesini küçültüyorlar buna dikkat etmeliyiz. elimize sağlık yazınız güzel olmuş.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan Kılıç
Sami Güler
Dede Bulut
Hidayet Doğan
Sadettin Karalök
Rabia Saylam Taşdemir
Hakan Öztürk
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Ocak 2022 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net