24 Ocak 2021 Pazar
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
56 litre etil alkol ele geçirildi
56 litre etil alkol ele geçirildi
Kazandığımız, Yakıt ve Yola Gidiyor
Kazandığımız, Yakıt ve Yola Gidiyor
Karakeçili'de sokak hayvanlarını unutmadı
Karakeçili'de sokak hayvanlarını unutmadı
Kırıkkale'de 5 Bin 130 Kişi Aşılandı
Kırıkkale'de 5 Bin 130 Kişi Aşılandı
  YAZARLARIMIZ
Ağustos
30 Ağustos 2012 Perşembe Bu yazı 30360 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Aylardan Ağustos, günlerden Cuma,
Gün doğmadan evvel iklim-i Rum’a
Bozkurtlar ordusu geçti hücuma
Yeni bir sevk ile gürledi gökler
Ya Allah… Bismillah… Allahu ekber.

Dizeleri ile başlayan Malazgirt Marşı, büyük şair Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun muhteşem eseridir. Bu eserde her ne kadar şanlı tarihimizin unutulmaz galibiyeti olan Malazgirt’ten bahsetse de, hepimizin malumu Ağustos ayı Türk Milleti için zafer ayıdır.

Malazgirt ile yeni bir yurdun kapılarını açan Türk Milleti, bu tarihten bin yıl sonra yurdunu korumak için girdiği savaşta aynı zamanda varlık yokluk mücadelesi de vermiştir.

26 Ağustos’ta gerçekleşen Malazgirt zaferi ile kapılarını açtığımız Anadolu’nun, yine bir 26 Ağustos’ta Mustafa Kemal Anadolu’yu düşman işgalinden kurtarmak için Yunan işgalcilerine karşı Afyon ‘da sabah 05:30’da taarruza geçmiş, nihayet 30 Ağustos tarihinde kutsal vatan kabul ettiğimiz Anadolu’yu Başkomutan önderliğinde yaptığımız son savaş ile düşman işgalinden kurtarabilmişiz.

Mustafa Kemal ve arkadaşlarının bağımsızlık mücadelesini başlattığı bu tarihlerde koltuğunu korumak için şerefsizce manda yönetimine razı olanlar dış güçlerle ittifak halinde idiler.

Tarih tekerrürden ibaret olmadığını biliyoruz. Lakin benzer sebepler hep benzer sonuçları doğurmakta maalesef.

Şahsi menfaatlerini vatan sevgisinin üstünde tutanlar nasıl yüzyıl önce ihanet içerisinde olabiliyorlarsa aynı durum günümüz için de gerçekleşebiliyor.

Gazi Paşa’nın belirttiği gibi “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” Sözü ile tarihi öğrenmemizin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz.

Kahramanlar ve kahramanlıklarla dolu tarihimizde maalesef korkaklar, hainler, menfaatperestlerde yetiştirmişiz. Bu zavallılara rağmen bu yüce millet, hizmet edebilmek için canını seve seve feda edebildiği Allah’ının yardımı ile her türlü badireleri atlatmasını bilmiştir.

30 Ağustos Zafer Bayram’ı da diğer dini ve milli bayramlarımız gibi milli birlik ve beraberliğimizin kuvvetlendiren günlerdendir. Birliğimiz, dirliğimiz için bu günleri layığı ile kutlamak gerekmektedir. Bu mutlu ve gurur dolu günde bize bağımsızlığımızı ve onurumuzu armağan eden Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyoruz. Bu vatan için kanını toprağa akıtan kurtuluş savaşımızın kahramanlarını ve bölücü unsurlara karşı yıllarca canını siper eden Emniyet güçleri ve Türk Silahlı Kuvvetler mensubu şehit ve gazilerimizi minnetle yad ediyoruz.

Hak Teala bu vatan için şehit olmayı göze alabilecek gençlikten mahrum bırakmasın…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı Güventürk  -  03-09-2012 - 08:18
Bu vatan için evvelallah hep can verecek bulunur Şevket bey. Ama oynayanları bizim maneviyatımız ve milli duygularımızla oynayanları iyi tahlil etmeliyiz. Bizimle oynayan bu fesat ve fursatçıların emellerinin kursakta kalması için aileden başlayan devlete uzanan bir dizi çalışma yapmak gerekli. Aksi halde bugün 9 şehit verdiğimiz gibi çok şehit veririz. Bu memleket için nice dokuz şehitler feda olsun ama korkunç olan şehitlik mertebesini küçültüyorlar buna dikkat etmeliyiz. elimize sağlık yazınız güzel olmuş.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Ahmet Koç
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
İsmail Dursun Kuzucu
Pınar Taşcı YIKILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Ocak 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net