05 Ağustos 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Trafik Kazaları 13 Yaralı
Trafik Kazaları 13 Yaralı
Acemi Kasaplar Hastanelik Oldu
Acemi Kasaplar Hastanelik Oldu
Ev Dezenfekte Edildi
Ev Dezenfekte Edildi
Ölüm Genç Yaşta Yakaladı
Ölüm Genç Yaşta Yakaladı
  YAZARLARIMIZ
AMAÇ ALAN OLUŞTURMAK
10 Eylül 2012 Pazartesi Bu yazı 22488 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?

Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda!

Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden ilahi, şudur ancak emeli;

Değmesin mabedimin göğsüne na-mahrem eli!

Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli,

Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli

Bir kere demedik bin kere dedik, sözde değil özde dedik, dilimizin ucuyla değil kalbimizin sesiyle konuşarak dedik ve dedik ki bu ülke uğuna her gün on şehit versek bile bir karışı kimseye verilmez, verilemez.

Bir önceki yazımda demiştim ki kırk gündür uzağız memleketimizden, vatanımızdan. Şükür en kutsal toprağa gittik, gittiğimiz yerde ırk dil farkı yok. Herkes aynı herkes farksız. Zaten kimsenin farklı olmak veya benim ırkım seninkinden üstün diye düşünme derdinde de değil.

Döndük geldik memleketimize. Baktık değişen bir şey yok. Yine sabahın erken saatinde kalkıp geçtik haberlerin başına ve yine içimiz yandı ve “vah yavrularım” sözleri döküldü dilimizden.

On vatan evladı on yiğit çocuk on ana kuzusu ine düştü kara toprağın kara bağrına. Her birine ayrı üzüldük, her birine içimiz ötekinden biraz daha fazla yanarak baktık haberlere.

Şimdi diye düşündük. Şırnak’ın, Tunceli’nin, Hakkâri’nin, Van’ın, Bingöl’ün, Mardin’in neresinde olursa olsun evladı bulunan, yakını bulunan, yavuklusu bulunan herkes dedik diken üstünde. Sadece asker olması da değil. polisi, öğretmeni, memuru hepsinin yakını diken üstünde diye düşündük. Dillerinde dua, gözleri sokakta, kulakları telefonda.

Nasıl yaşatılır bu duygu bir anaya. Bunların amacı ne? Bunlar artık oldukça irdelendi ve söz möz kalmadı bitecek. Hala açılımla hala demokratik adımla veya hala muhtıra kabul edilen açıklamalarla uğraşmak mı yoksa tüm askeri gücü oraya yığıp dağı taşı delik deşik etmek mi?

Bence bu bebek katillerinin oyununa gelmemek lazımdır. Çünkü terör kesinlikle kandan beslenir. Ne kadar karşılıklı kan akarsa o kadar korku salar veya aksiyon arayan aklı bir karış havada bulunanların aklını o kadar çok çeler ve taraftar bulur. Yoksa sönmeye mahkum olduğunu bilir.

Zaten onlarda insan hakkı veya yaşama hakkı diye bir şey olmadığından kan akıtarak geri plandaki ağalarının rahat yaşamlarını devam ettirir. Eğer bu düşüncem yanlış olsaydı ölümüne bu kadar canı ilçelere gönderip,kaymakamı kaçırmak ve bez parçasını birkaç dakikalığına sallandırmak için ölüme göndermezlerdi.

Terör örgütü köy olsun, kasaba olsun veya ilçe olsun bir yerleri ele geçirmeye çalışıyor. Bu her şeyden önce dünya kamuoyunu buraya çekmek veya kendi yandaşlarına psikolojik üstünlük sağlamak içindir. Bu nedenle güvenlik güçleri zaten şükür oldukça uyanık ama daha bir dikkatli olmak zorundadır. Tabiî ki sivil halkı ayırt edeceksiniz ama içe sızanlara dikkat. Yani istihbaratı çok etkin kullanmak lazım. bunun içinde daha önce de yazdığım gibi istihbarat birimlerinin haber akışının tek kanalda birleşmesi elzemdir.

Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Kimse bizi vatanımızdan cüda edemez. Bu vatanın uğrunda feda olacak sayısız vatan evladı var. Namert eli değemez inşallah ne bugün ne yarın.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Resul Ercan  -  10-09-2012 - 16:05
Sayın Güventürk; PKK terör örgütünün ne olduğunu 7 den 77\'ye bütün Türkiye ezberledi. Her gün şehit veriyoruz, Güvenlik kuvvetlerimiz her gün terörist öldürüyor. 30 yıldır bu böyle devam edip geliyor sizde biliyorsunuz. Bataklıktan hergün bir kaç sinek öldürmekle sineklerin kökü bitmiyor. Batalığı kurutmak lazım. Bunların bataklığı da liderleridir. Müzakere edileceğine liderlerinin hepsine yönelik bertaraf edici operasyonlar düzenlenseydi. Kandilden Habura kadar bütün teröristler teslim olmak için birbiriyle yarışırlardı. Türkiye, bu katil liderlerini yok etmeye muktedir güçtedir. Yeter ki istesin. Liderleri yok olan örgüt dağılır, bunun örneğini ASALA\'da tecrübe edilmiştir. Vaktiyle ASALA\'da terör estiriyordu, ama liderleri ortadan kaldırılınca dağıldılar. bir daha da çıkamadılar. başka çözüm yolu bilmiyorum. selametle
EDA ERKEÇ  -  10-09-2012 - 13:34
Hoşgeldin Hacı babam..seni,karakterini,yaşam felsefeni,herşeyini zaten çok beğeniyordum şimdi tamam oldun,daha da hayran oldum sana..anılarını merak ve kıskançlıkla bekliyorum:)
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erdal Geyikçi
Başar Özdemir
Ahmet Tarlabölen
Fazlı GÜVENTÜRK
Kırlangıçoğlu Oktay
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  04 Ağustos 2020 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net