28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
DOKUNDURMAYA ÇALIŞANLARA DOKUNALIM MI?
14 Eylül 2012 Cuma Bu yazı 28089 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Artık kağıdı kalemi elimize almıyoruz da “geçtik bilgisayarın, klavyenin başına” diyoruz, yazı yazmaya başladığımızı betimlemek için.

Asli konuma geleceğim ama akşamdan beri takip ettiğimiz ancak Genelkurmay’ın sitesini takip ederken gördüğümüz ve anında haber bültenlerine düşen Afyonkarahisar’daki askeri depoda patlamada yitirdiğimiz 25 can içimizi acıttı. Şehitlerimize Yaradan Rabbimden rahmet diliyorum. Görev başında şehit oldular ne mutlu. Ancak ana babalarının içi, eşinin, sevdiğinin, kardeşlerinin içi başka yanar. Onlara da sabır diliyorum.

Bu olay bize ölümün ne zaman nerede geleceğinin belli olmadığını, ölümün doğusu batısının olmadığını bir kez daha hatırlattı. Ecel gelince rüzgâr Hindistan’a savursa yine bulur. İnşallah bu kahramanlar şehit olduklarından tüm ailelerine şefaat eder Yaradan’ın izniyle.

Tüm Türk milleti ve ben bu ülkenin ekmeğini yiyorum diyen aklıselim vatandaşlarımızın başı sağ olsun. Aslında konu çok basit değil. Bu patlamaları en çok biz Kırıkkaleliler bilir. Ayrıca canlar gitmiş, kısa geçilecek konu değil bu. Ancak konuştukça yara kanar diye düşünüyorum.

Gelelim konumuza.

Bir acayip şey yaşadık geçenlerde. Seçim bölgelerinde çalışma yapan Milletvekillerinin önü kesildi ve bölücü terör örgütü üyeleri kameralar karşısında uzantı partinin uzantıları ile sarmaş dolaş oldular.

Her halde Atatürk parkında salıncakta sallanan Leyla ile yanındaki Tolga’ya sorsak onlarda inanmazlar bu tevafukken yol kesme ve kesilen yolda silahlı olduklarından “ne yapacaktık silahları vardı” açıklamalarına. Bizde o iki çocuktan az daha büyük olduğumuzdan hiç inanmadık elbette bu garabet buluşmaya.

Aslında bu siyasi partinin ne yaptığını ve kime hizmet ettiğini herkes biliyor. Ancak “belki” diye bekliyorduk. Belki bu sıkıntıyı atlatırken Kürt kardeşlerin oy verdiği ve demokrasi yanlısı olun ve adam gibi konuşarak bu sorunu atlatın diye görev verdiği bu siyasi partinin görevini yapar diye bekledik.

Ümitli miydik? Hayır. Ama neden olmasın dedik. Kim yapacaktı bu işi. Yani vatandaşın oyu ile seçilen temsilcilerin oturup konuşmasından doğal ne vardı. Ancak bu terörün uzantısı parti bu işi beceremedi. Yarım kaldı, eksik kaldı. Her kesimin muhatap sen ol dediğinde bile adresi İmralı olarak gösterdi. Adresi Kandil olarak gösterdi.

Aslında başta siyasiler olmak üzere toplumun her kesimi yeterince bu uzantılara gerekli müsamahayı gösterdi. Başbakan bunlarla görüştü, Ana muhalefet lideri sıcak konuştu, Milliyetçi Hareket Partisi lideri toka yaptı, meslektaşı ve mevki taşı gördü bu insanları.

Peki karşılığında ne oldu. Kitlelere sağduyu ve aklıselim olmayı öğütleyecek bu partinin her üyesi ortalığı germek için her şeyi yaptı. Kah polis tokatladı, kah panzer önüne geçti, kah güvenlik güçlerine taş attı. Yine sabır dedik, yine muhatap gördük sabır ve büyüklük göstererek.

Bu son görüntü onlardan ne muhatap olunacağını gösterdi, ne onların çözüme adım atacak çizgileri olduğunu. Dolayısıyla bu insanlara dokunup dokunmamak bir şey ifade etmez. Dokunduğunuz zaman hoplayacaklar. Onu bekliyorlar. Ortamı tekrar gerip, bakın demokratik zeminde siyaset yapamıyoruz yaygarasını ortaya atacaklar. Elbette bizim mikser basın ve dış mihraklarda bunu alıp düşecekler yola.

Oyuna gelmeyelim. Dokunmadan önce içte dışta herkese bunların yaptıklarını iyi anlatmak lazım. aksi halde ellerine koz vermiş oluruz ki onların da dış mihrakların da istediği budur. Haklıyken haksız olmayalım.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Mehmet Gençer  -  14-09-2012 - 17:41
sayın güventürk tekrar hoş geldin. Sevgili kardeşim biz her zaman bu insanların ne olduğunu anlatmaya çalıştık. Her şey o kadar açıktı ki, onlardan iyi niyet beklemek annelerinden öpücük beklemeye benzer.Çünkü senelerdir hep kandili ve mudanyayı adres gösterdiler.onları halka anlatmakta sayın başbakan çok geç kaldı. halk onları zaten biliyor. Verdikleri sonsuz tavizlerle bu kadar şımardılar. Aslında belli bir proje yürüyor bunu da sn.başbakanın görmemesi mümkün değil.sn.başbakanın İnşallah bu çıkışları gerçekcidir.Ülke bizim bütünlüğü için can verenler bizleriz. Onlarda hayır buralar bizim ve sizi istemiyoruz diyerek kan döküyorlar bunu görebilmemiz için illa kucaklaşmalarımı lazımdı. BDP liler PKK için her zaman ve her ortamda onlar bizim canlarımız diyorlardı. Zaten bilinen bir olay gerçekleşti. Ancak bazılarının gözleri yeni açılıyor. Benim gözümün habur olayında açıldığı gibi.Sevgilerimle.
GALİP AKINN  -  14-09-2012 - 17:00
HOŞGELDİN HOCAM. ÖZLEMİŞTİK YAZILARINIZI. İNŞALLAH ORDA ÜLKE DÜŞMANLARINA BEDDUA ETMİŞİNİZDİR. ALLAH TÜRKÜ KORUSUN.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net