01 Nisan 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Özdem Esnafı Unutmadı
Özdem Esnafı Unutmadı
Komagene’den Yaşam’a jest
Komagene’den Yaşam’a jest
7 Gün 24 Saat vatandaşlarımızın hizmetinde
7 Gün 24 Saat vatandaşlarımızın hizmetinde
Ülkü Ocaklarından Yardım
Ülkü Ocaklarından Yardım
  YAZARLARIMIZ
SEÇİM YAKLAŞIYOR
17 Eylül 2012 Pazartesi Bu yazı 23753 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Öncelikle önemli olarak belirtmem gerektiği ikazını aldığımdan hatırlatmak istedim. “Arınmaya yolculuk” adlı kitabın yazı dizisi şeklinde çıkan hali için okuyucularımız köşe yazısı bölümünden bakıyormuş ve görmediklerini beyan etiler. Oysa bu yazı dizisi yaklaşık on beş yirmi bölümdür kale haber internet sitesinde haberler yani gündem bölümünde yayınlanıyor. Eski bölümlere de “haber ara” bölümünden tarih yazarak ulaşılabilir. 03 Eylül 2012 den bu yana Pazar hariç her gün yayınlanıyor. İnşallah bir süre daha devam edecek.

Ülkenin yoğun gündemi içerisinde yerelde neler oluyor. Yerel köşe yazarlarımız konuya değiniyor, takip ediyor. Ancak genel gündem o kadar yoğun ki yerele sıra gerektiği kadar fazla gelmiyor.

Yine bugün yazacağımız konuda genel gündem ile karışık.

Seçimler yaklaştıkça adımlar sıklaşıyor, safların oluşması için uygun adımların atılması yaygınlaşıyor. Kimin gönlünde seçimlerde aday olmak ile başlayan bu saf oluşturma düşüncesi, kiminin gönlündekinin seçilmesini sağlamak düşüncesi ile kendini gösteriyor.

Aslında adım atmak için erken olduğunu düşünenlerin sayısı da oldukça fazla. Onlar ortalıktaki gri durumun yani belirsiz havanın dağılmasını bekliyorlar ve toz bulutunun kalkması için adım atmayı planlıyor.

Belki bu iş Başbakanın kendisini parti tüzüğüne göre üçüncü defadan sonra seçime girmeyeceğim bağlaması gibi bizde kendimizi açıkça bağlıyoruz ama kesinlikle hiçbir yerde biç bir şeklide siyasetin hiçbir yerinde aday değiliz. Bazıları sağ olsunlar bir yerlere hep yakıştırdı, bazıları bunu iyi niyetli yaptı, ama bazıları da erken öttürmek için yaptı boynumuzun vurulması için.

Biz kendimizi bu şekilde deklare ettikten sonra dönelim yerel seçim hazırlıklarına.

Genel seçimlerde çokça söyledik. Önceden yatırım yaparsanız halkın önüne geldiğinizde kabul görürsünüz. Eğer toprağa sevgi ekmişseniz hasat zamanında biçmeye başlarsınız, aksi halde bunu daha çok yazacağım, çok söyleyeceğim ama aksi halde gereğini yapacaktır halk.

Siyasetin şuanda bir yerlerinde olan insanlar için isimle söyledim, şu şöyle yapıyor bu böyle yapıyor diye. İsim olarak yazmaya da devam edeceğim. Seçimler yaklaştıkça kimin ne yaptığını halkın gördüğünü sadece bizde bir kez daha hatırlatmak veya bir yerlerinde olanları bir yerlerde olan olarak o gözle bakıp halka anlatmaya devam edeceğim.

Kim ne yaptı bu yıllar içinde, kim halk için vatandaş için çalıştı, kim Kırıkkale halkı için dertlendi, gaile çekti kim nasıl olsa daha var veya nasıl olsa bir daha düşünmüyorum aymazlığı hareket etti. Dilimin döndüğünü, gözümün gördüğünü yazacağım ki seçimlerde hata yamayalım. Seçim yaklaştıkça başta gazeteciler olöak üzere herkesi görevini yapmaya davet ederek başlayalım.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Erol Serkan Kılıç
Şevket ÖZSOY
Fazlı GÜVENTÜRK
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Nisan 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net