19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
GERİLLA TAKTİĞİ
20 Eylül 2012 Perşembe Bu yazı 26216 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bu güzide ülke için, başındaki bela için, vatanın bekası için, milletin rahatı için ve belki de her şeyden önemlisi oğulları askerlik yaşına gelmiş annelerin huzuru için içlerinin rahat olması için kafa yoran insanların az olmadığını biliyoruz. Bu insanlar ile zaman zaman uzun uzun tartıştığımız konuların başında belki de en iyi anladığımız konu olduğundan terör geliyor.

            Nasıl halledilir, nasıl biter, nasıl çözülür, nasıl anların ağlaması engellenir düşüncesi ile çoğu ortamda beyin fırtınası yapmaya devam ediyoruz. Bu gaile ile dertlenen ulusal basında olduğu kadar yerel basında da pek çok değerli köşe yazarları mevcuttur. Bu kardeşlerim, abilerim, ablalarım ile de en azından yorumlarda bu konuyu tartışıyoruz. Söz ettiğim bu yazarlar ile bir araya gelip en azından aynı dertle dertlendiğimizi ve çözüm arayışımızı değerlendiriyoruz.

            Peşin hüküm ile sizi kim dinliyor, ne olmuş konuşun konuşun kalın yerinizde gibi sığ düşünce içinde olanlar elbette çıkacaktır. Ama karıncanın hikayesini de bilmeyenimiz yoktur değil mi?

            İşte bu beyin fırtınası içerisinde en çok dile getirdiğim ve Şehitler ve Gaziler Derneği eski başkanları çok değerli Gencer ve Resul kardeşimin sorduğu sorunun cevabında hep aynı şey söyledim.

            Bu iş onlar gibi yaşamakla, onlar gibi dağda gezmekle, onlar gibi yiyip içmekle çözülür.

            Terörün sonunu getirmek için eskilerin dediği gibi askerileri el ele tutuşturup dağ taş gezdirip mağaralardan çıkması için terörist beklemek olmaz dedik. Bu kim ne derse desin bir savaşın yaşandığı bölgede daha etkin bir strateji uygulamadan bu işin çözümü zor dedik.

Sen olsan nasıl çözerdin sorusunu herkes herkese soruyor ve herkeste benim gibi bilgiçlik taslayarak ben olsaydın diye kelimelere başlayarak kendince çözümünü anlatıyor. Herkes uzman oluyor, herkes bir fikri söylüyor. Belki kızıyoruz ama akıl akıldan üstündür düşüncesi ile dinlemek lazım geldiğini de bilyoruz. Dinleyelim bakalım ne diyorlar.

İşte bu dinleyenlere ben de diyorum ki bu sorunu gayri nizami harp usullerini uygulayarak çözersiniz. Çok profesyonel ekipten oluşan yani Özel Kuvvetlerin bordo berelilerini sahaya koyarak çözülür. Bu güne kadar yok muydu? Elbet vardı ve güzel işler yaptılar. Ama daha etkin kullanılmalı ve bir nevi yetiştiriliş amaçlarını ortaya koymalarına fırsat vermeliler.

Bu Özel askerler zor şartlarda yetiştirilmek üzere eğitiliyor. Bir eğitimde belki on kilometrelik bir alanda on kişilik bir timi yine on kişiden oluşan karşı tim veya kırmızı kuvvetleri oynayan tim bulamamıştı. Arazi o kadarda sarp değildi. Bölgede ki şartlar kadar çetin de değildi. Ama bulamamıştı. Çünkü bu karşı tim araç ile hareket ediyordu. Çok yürümüyordu. Arama tarama faaliyetlerini hep motorize yapıyordu. Ne zaman ki uyandılar, indiler araçlardan ve yaya aramaya başladılar işte o zaman bir bir avlamaya başladılar.

Bu ince örnek ileride detaylandırarak yazacağım konuyu açıklıyor. Yani artık bu kahpe teröre karşı gerilla taktiği uygulanmalı. Küçük timler ile arazide onlar gibi yaşanmalı ki netice alınsın. Yoksa yanından geçer gidersiniz, adamlar kafayı çıkarmasa görmezsiniz.

Konu hakkında hem uzun hem örnekli yazacağım inşallah.

Selam ve dua ile…

 

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  22-09-2012 - 14:36
Sayın ÇEÇEN İnşallah siz yanılıyorsunuzdu ve inşallah siz söylemlerinizde hata yapıyorsunuzdur. Zira Başbakanın bir fidana Bin mehmetçiği feda etti diyorsunuz. Ben inanmıyorum, ben bir baba olarak Başbakanın bir evladın canına kıyabileme olasılığını düşünmüyorum. Sorun çözülmeli, sorunun üstesinden gelinmeli,Elbette ağlayan anaları düşünmeli herkes. Ama bunun onurlu olması gerektiğine de inanıyorum.Gerilla taktiği ile ilgili sornuzun cevabını yazımda vermeye çalışacağım.Sonzuz selam ve dua sizinle olsun...
ŞAMİL ÇEÇEN  -  21-09-2012 - 15:18
sayın güventürk şimdi başbakanımız pamukoğlunun dediğine geldi mi kongrede askeri sosyal reçeteler açıklayacaklarmış 30 eylüle kadar bakalım hangi ocaklara ateş düşecek artık karakollarda asker beklemeyecekmiş mobil olacakmış günaydın yeni uyandı hükümet terör bu kadar azdıysa başbakanımızı açılım hikayeleriyle uyutan eski içişleri bakanı sorumludur 800 şehidin hesabı sorulmalıdır gerilla taktiği diyorsunuz tamam güzel de devlet içine sızmış kck terör yuvaları ne olacak istanbulda sabah hücre evlerine yapılan baskınlarda patlayıcı ve molotoflarla bir çok devlet görevlisi istihbaratçı yakalanma dı mı ne oldu özel yetkili mahkeme lağvedildi savcı görevden alındı kck operasyonları MİT E TOSLADI emniyette operasyonu yapan amirler görevden alındı ANLIYACAĞINIZ BAŞBAKANIMIZ BİR FİDAN İÇİN BİN MEHMETCİĞİ FİDANLARIMIZI PKK YA FEDA ETTİ şehitlerin iki eli ahirette bu ve bundan önceki hükümetlerin yakasında hesabını zor verecekler çaresiz ler amerikadan medet uman korkak bir iktidarla millet bir yere varamaz saygılarımla
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net