19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
ŞEHİDİN TERÖRİSTE ORANI
28 Eylül 2012 Cuma Bu yazı 31381 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bazı şeylerin birbiri ile kıyaslanması kadar hatalı ve yanlış bir şey olmaması doğanın yapısında mevcuttur.

            Siz tutup elma ile armudu toplamaya çalışırsanız bu yaptığınız matematiğe aykırı olur.

            Gazetelerde yer alan ve Genelkurmay başkanın vermiş olduğu bir mülakata atıfta bulunarak haberlerinde son bir yılda yapılan operasyonlarda etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü ile Peygambere komşu olacaklarına inancımızın tam olduğu şehitlerimizin sayısı verilmiştir.

            2012 yılında terörle mücadele kapsamında rakamsal verileri de açıklayan Özel, "TSK olarak 1 Ocak 2012'den 24 Eylül 2012'ye kadar terörle mücadele kapsamında verdiğimiz şehit sayısı 110'dur. Aynı dönemde 427 terörist ölü, 54 terörist yaralı/sağ olarak ele geçirilmiş, 117 terörist kendiliğinden teslim olmuştur. Etkisiz hale getirilen terörist toplamı 598 olmuştur." dedi.

            Özel'in açıkladığı rakamlar arasında dün Tunceli'de PKK'nın bombalı araçlı saldırısında şehit düşen 6 asker yer almıyor..

            Yukarıda belirtim bir şeylerin bir şeyler ile kıyaslanması akla izana sığmadığı gibi ahlaka ve insanlığa da sığmaz. Belki bunların başında terör örgütü üyesi ile askerin kıyaslanmasıdır. Benim askerim bırakın bölücü kalleş terör örgütü ile kıyaslanmayı dünyanın burnumuzun dibindeki ülkelerin, en ücra köşesindeki devletin askerine kadar hiç kimse ile kıyaslanmaz.

            Hiçte ırkçılık yapmıyorum veya militarist düşünmüyorum. Yeri geldiğinde ve hatalı gördüğümde bünyesine ömrüm geçen orduyu ve hatalı askerleri en ağır şeklide eleştiren de benim. Kim yanlış yaptıysa ordunun içinde de olsa eleştirilmez değildir. Ancak iş kıyaslamaya gelirse o zaman “orada dur bakalım, o kadarda uzun boylu değil” demesini de biliriz.

            Burada sorunun gelişine göre cevap verdiğine inandığım Genelkurmay başkanımızın son günlerdeki terörle mücadele etmedeki başarısı inkar edilemez. Kim nasıl eleştirirse eleştirsin bu Genelkurmay başkanı devlet ve hükümet ile uyumlu çalışmada ve demokrasiye bağlı kalmakta mahir bir insan görüntüsü vermekle kalmıyor, onu hayata da geçiriyor.

            Bir kilim hediyeleşmesi ile hedef tahtasına oturtulan Orgeneral Özel, bölgede bizzat komuta ederek pek çok operasyonlara imza atmaktadır. Sakın alt kadro yapar, o üst görevlerine baksın, operasyon savaş değil ki onu yetiştirilen ast rütbedekiler yapsın gibi sığ düşünce içinde olanlardan olmayalım. Bölgede en üst rütbede Komutanın olması askere güç verir, moral verir.

            Tüm bunlardan sonra paşanın söylemiş olduğu rakamların bir kıyaslama değil bir tespit olduğunu düşünüyorum. Bu tespitin manşetlere kaç asker bir terörist eder gibi kalleşçe bir yaklaşımda olması kadar haince bir şey olamaz.

            Son günlerde şehit sayısı arttı, her birine bir başka üzülüyoruz. Rabbim mekanlarını cennet etsin. Ancak bu sayını artması terörle mücadele edildiğini gösterir. Kışlaya giren, karakoldan çıkmayan, kafasını mevziden çıkarmayana neden terörist ateş etsin. Hareketli olup kendini yok etme düşüncesine sahip oldukları ile mücadele ederler. Böylece tutup şehit sayısı arttı diye propaganda yapmak ancak terörün işine gelir.

            Zaten terörist bunu bekliyor. Zaten hainlerin derdi bu. İnsanlar operasyonları sorgulamaya başladıkları anda kaybeder. Benim oğlun neden öldü düşüncesini kafasına soktuğu anda savaş kaybedilir. Operasyon olmasın ölümde olmasın demekte ancak bölücü örgütün uzantısı partinin söylemidir. Bu vatan için atalarımız nasıl canını verdiyse şimdi de şimdiki askerlerimiz canını severek verir.

            Ancak dikkate dilecek ve asla ve asla kabul edilemeyecek konu bazı şerefi sıkıntılı basının yaptığı gibi şehitlerimiz ile teröristi kıyaslamasıdır.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  29-09-2012 - 11:55
Sayın ÇEÇEN; yorumlarınız yön ve güç veriyor öncelikle teşekkür ediyorum. Sonr insanların bire bir aynı düşünmesi gibi birşey olamaz. Farklı düşünülebilir. Çözüme de farklı yaklaşılması kadar doğal birşey yok. Şimdi herşeyden önce şunda mutabıkız değil mi? hepimiz çözümü istiyoruz. Bir yolla bu anaların ağlamasının önüne geçme arzumuz var. Aksini düşünmek kandan beslenme olur ki bunu kimse veya adamım diyebilen kimse istemez. Bu çözüme nasıl ulaşılacak. Ben Askeri bir çözüm ile yaklaştım. Timler haline gerilla taktiğ ile özel harbi kullanarak bu işin askeri çözümü olur dedim. Düşünüldüğü zaman pek çok bulunur. Siyasi çözüm ise o ayrı konudur. Siyasi çözüm üretme makamında olanlara destek vermek gerekiyor. Bu başbakan olur, Kılıçtaroğlu olur, Bahçeli olur. Kim olursa ona destek vermek lazım ki cesaretli adımalr atılsın ve çözüme gitsinler. AMAAA kesinlikle bundan verelim kurtulalım anlamı çıkmasın böyle bir yaklaşımda olmadım almamda. Ama destek olmak lazım kim çözüm için elini koyuyorsa. Uzun lafın kısası çözüme destek, kimseyi horgörmek gibi bir aymazlık yok, birlik ve bütünlüğü sağlamak ve kökünü kazımak. KCK uzantılarını ise kimin kurdurduğu teferruat. Asıl olan boyunlarının nasıl kırılacağıdır. Selam ve dua sizlerle...
şamil ÇEÇEN  -  29-09-2012 - 00:13
sayın GÜVENTÜRK SİZE BİR SORUM VAR TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ÜST VE ŞEHİR YAPILANMASI OLAN KCK YI KİM KURDU VE ŞU ANDA YÖNETİYOR ?SELAMLAR
şamil çeçen  -  28-09-2012 - 16:25
OSMAN PAMUKOĞLUNUN gramını çapını merak eden iktidar partisi 1993 -1995 dönemi hakkari de 2800 terör örgütü üyesini ölü ele geçirmiş yaralı dahil değil pamukoğlunun gramı çapı kaç diyen sayın başbakanım adam doğru söylüyor savunma konseptinden ne zaman saldırı konseptine geçeceğiz yazık bu mehmetciğe SAYIN GÜVENTÜRK BANA İSTANBULUN EN ZENGİN SEMTİ TEŞVİKİYE DEN TEŞVİKİYE CAMİSİNDEN HİÇ ŞEHİT CENAZESİ KALDIRILDI MI SÖYLERMİSİNİZ BENDE DİYARBAKIRDA 5 YILIMI VERDİM AMA BÖYLE KAPALI KAPILAR ARDINDA KİRLİ BİR İHANETE ŞAHİT OLMADIM YAZIK ŞEHİT ANA KUZULARINA YAZIK saygılarımla
ŞAMİL ÇEÇEN  -  28-09-2012 - 16:09
sayın güventürk başbakanımızın samimiyeti oslo görüşmeleriyle bitmiştir milletin gözünün içine baka baka imralıylada masaya oturacağız diyor inanın milletin sinir uçlarıyla oynuyor konreden sonra ne olacak söyleyelim bilsin millet 1) demokratik özerklik tanınacak yani demirtaşın dediği gibi özerk kürdistan 2)genel af çıkarılacak 5000 yakın terör suçlusu serbest kalacak 3) ev hapsi için bebek katili imralı canavarına uygun havuzlu bir villa ayarlanacak imralıdan alınacak 4)kck şehir yapılanmasına yönelik operasyonlar durdurulacak daha sayalımmı hükümetin bakarsınız bir sürpriz yapıp kandile girdiğini karayılan ve lider kadroyu saf dışı ettiğini de duyabiliriz ama sam amca buna izin vermez YANİ SAYIN GÜVENTÜRK YA TERÖRÜ BİTİRECEKLER YA TAVİZ VERİP BÖLÜNECEKLER YENİ BİR FİLİSTİNİN TEMELLERİNİ ATIYOR AMERİKA VE İSRAİL YANI BAŞIMIZDA SAHİ AÇILIM NE OLDU BAKANIMIZ BU ARA AÇILIMDAN BAHSETMİYOR
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net