22 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Genç Partide Yeni Dönem
Genç Partide Yeni Dönem
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
  YAZARLARIMIZ
YEŞİL VADİ VE GÜÇ BİRLİĞİ
11 Ekim 2012 Perşembe Bu yazı 27711 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir yılı aşkın bir süredir Güç birliği toplantıları bir çok eksikliklerine rağmen şehrin bazı yöneticilerinin katılımı ile devam etmekte.

Hiç şüphesiz iyi niyetle başlayan bu birliği ve yaptıkları toplantıları aslında önemsiyor ve takip ediyoruz. Lakin sadece proje bazında kaldığı için bizlerin ümitleri kesildiği gibi halkımızda artık bu toplantılardan çıkan kararları takip bile etmemekteler.

Son toplantı, basından öğrendiğimiz kadarı ile epey renkli geçmiş, toplantıda Kırıkkale milletvekilleri dışında AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Bursa Milletvekili Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek katılmışlar.

Başka şehirlerde ki Kırıkkaleli vekillerin toplantıya katılmasını AKP’nin Kırıkkale’ye karşı bir show’u olarak değerlendiriyorum.

Başka şehirlerde ki Kırıkkaleli Milletvekillerini de sayarsak altı tane Kırıkkaleli vekilimiz var diye övünüyoruz. Lakin önemli olan sayı değil iş yapabilme, Kırıkkale için bir şeyler üretebilme kabiliyetidir.

Toplantıya AKP’li belediye başkanları, partililer, AKP Parti İl Başkanı bile katılırken neden şehrimizdeki diğer siyasi parti başkanları davet edilmiyor anlayamıyoruz. Güç Birliği toplantıları Kırıkkale için iyi niyetli çalışma grubu mu? Yoksa siyasi bir toplantı mı?

Özellikle Yeşil Vadi projesi konusunda çalışma yapan MHP Kırıkkale teşkilatı bu konuyu basın aracılığı ile Kırıkkale ile de paylaşmıştı. Bunu yanında bu proje ile ilgili çalışma yapan başka sivil toplum kuruluşları varsa bu kuruluşlarda davet edilebilirdi.

Güç Birliği toplantısının yedincisi yine Beşir Atalay başkanlığında gerçekleşti. Bu sefer ki toplantının ana konusu Yeşil Vadi Projesinin hayata geçirilmesi olmuş.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, seçimlerden önce Kırıkkale yi 3-0 yapın “Yeşil Vadi projesini gerçekleştireceğim” diye söz vermiş. Söz vermiş vermesine de ancak seçimlerden bir yıl sonra Kırıkkale’ye uğrayabilmiş, üstelikte bu sözünü yerine getirmek için bir dizi şartlar sıralamış. Bu şartlar; Proje içinde bulunan Kırıkkale, Bahşılı, Yahşihan, Irmak belediyelerinin yanında Kırıkkale ve Ankara Valilikleri ortak çalışma yapması, Belediyeler, meclislerini toplayarak projeye olur vermeleri, bunun yanında özel şahıslara ait alanlar, belediyeler tarafından başka yerler gösterilerek istimlak çalışmalarının yapılması gerekiyor.

Kızılırmak kenarında ki arazilerin istimlak çalışmasının hemen yapılarak bahara kadar biteceğine de inanmamız zor tabiî ki. Anlaşılan o ki Yeşil Vadi projesinden geçen yirmi yılda olduğu gibi bu sene de umut yok.

İşin aslına bakarsanız bu projenin gerçekleşmemesi için aslında hiçbir gerekçe kalmıyor. Öyle ya hükümetin ikinci adamı proje kurulunun başkanı, Kırıkkale ve Kırıkkaleli vekiller de bunu istiyor. Kırıkkale Belediyesi ve ilgili belediyelerin tamamı da AKP’li

Bundan sonra özellikle Yeşil Vadi projesinin takipçisi olacağız. Hükümet vekillerinin ne kadar samimi ve iş bilir olduklarını göreceğiz.

Ama şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Biz bazı siyasetçiler gibi düşünmüyoruz. Beklentimiz bu projenin hayata geçerek, şehrimizin kalkınmasında bir payının olmasıdır.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ismail  -  13-10-2012 - 18:38
teşekürlerkırıkalem,bununla,kalmasın,fabrikalarımızi,geriistiyoruzı
Ömer  -  11-10-2012 - 10:04
İnşallah Kırıkkale için güzel şeyler olur.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Erol Serkan Kılıç
Yener Kazan
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Nisan 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net