27 Mayıs 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
Keskin'e Cönger Atandı
Keskin'e Cönger Atandı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
  YAZARLARIMIZ
BÜYÜK TOY
07 Kasım 2012 Çarşamba Bu yazı 33770 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Milliyetçi Hareket Partisi  Pazar günün Arena’da 10.Olağan Büyük Kongresi yaptı. Son yılların en büyük kalabalığını Ankara’da gördük.

Kongrenin sloganı, “Türk Milleti, sensiz asla” idi. Gerçekten de doğru tespit edilmiş bu slogana salonu coşturan bir parça yapılmıştı.“Hareketin lideri Devlet Bahçeli”, “Bozkurt Koray”, sloganları ile salon çınlatılmış, büyük bir demokrasi şöleni yaşanmıştır.Kongre süreci içerisinde 11 aday çıkmış, son gün yediye düşmüş, tüzük gereği 40 üst kurul delegesinin imzası ile aday olunabileceği için ancak üç aday yarışa devam edebilmiştir. Eski İzmir il başkanı Musavat Dervişoğlu 43, Trabzon Milletvekili Koray Aydın 71, Genel Başkan Devlet Bahçeli ise 401 delegenin imzası ile Genel Başkanlığa aday olabilmişledir.

Toplam 1240 üst delegenin 1220’si oy kullanmış, Sayın Genel Başkan 725 oy almıştır. Koray Aydın 441, Sayın Dervişoğlu ise 48 delegenin desteğini almıştır.

Salonda bayram havası vardı. Ocaklı gençlerin coşkusu ve hareketliliği görülmeye değerdi. Taraflar arasında tezahürat yarışında bazen atışmalar yaşansa da kongre huzur içerisinde geçti.Devlet bey iki saatlik konuşmasında ahde vefadan, bağımsızlıktan, kendimiz olarak iktidar gelmekten söz etti. Her şeyin farkında olduğunu bir kez daha hissettiren Devlet Bey  Liderliğin ne kadar zor bir iş olduğunu bir kez daha göstermiştir.Ayrıca Divan Başkanı Tuğrul TÜRKEŞ’i de birleştirici, olgun  yönetiminden dolayı kutlamak gerekir. Kendisinin “Babamın Partisi” sözüne karşı Dervişoğlu’nun        “Babamızın Partisi” sözü kayda geçen ve salondaki on binlerce ülkücünün duygularına tercüman olan bir sözdü.

Kongre salonunda Devlet Bey’in hiç resminin olmaması, Genel Başkan adayı olarak konuşma yapmaması güzel detaylardı. Delege özgür iradesi ile oyunu kullanmış ve liderini seçmiştir. Bunda sonra ülkücü, milliyetçiye düşen “Lidere sadakat şerefimizdir”. İdraki ile partisine bağlı kalarak önümüzdeki günlerde Türkiye’nin kaderini belirleyecek üç önemli seçimlere hazırlanmaktır.Süreç içerisinde kraldan çok kralcı olanlar, tarafları birbirine düşürmek, parti içerisine nifak tohumlarını saçmak için iftira ve karalama kampanyalarına başlamışlarsa da salonda adayların el ele tutuşmaları, birlik görüntüsü bu hain zihinleri hayal kırıklığına uğratmıştır.Bazı şer yuvaları Koray Aydın’ın partiden ayrılacağı, yeni parti kuracağı gibi akla hayale sığmayan söylentilere başladılar. Hatta Olağanüstü kongreye yeterli delege sayısını bulduklarını duyurmaya başladılar bile. Oysaki sürüden ayrılanın başına ne geldiğini çok iyi bilen bir hareketiz.

Genel Başkanlık yarışında tavır belirleyen delege partinin istikrarsızlaşmasına imzamı atacaklar mı? sanıyorsunuz.

Yönetiminin yarısını yenileyen Sayın Genel Başkan’ın Parti yönetimine giren iki  hemşerimizi de ayrıca tebrik ederim.

Üç hilallerin nazlı dalgalanışı ruhumuzu okşamış, ülkücü olma gurur ve şuuru bir kez daha ayağa kalkmıştır. Yedi bölge 81 vilayetten gelen ülkücülerle tanışmak, eski dostlarla buluşmak, bu kutlu günde gerek salonda olan gerekse gönlü salonda olan bütün ülkücü camiaya selam olsun.

Ülkücü hareketin yeniden dirilişine vesile olacak bu kurultayın hayırlara vesile olmasını cenab-ı haktan niyaz ediyorum.

 

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
Sadettin KARALÖK
İdris KARAKUŞ
Sami GÜLER
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Mayıs 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net