17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
KIRIKKALE’DEN İSRAİL’ DUR DİYORUZ
26 Kasım 2012 Pazartesi Bu yazı 56978 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kırıkkale gibi manevi değerlerine sahip çıkan bir beldeden, dünyanın tüm duyarlı insanlarının üzüldüğü İsrail saldırılarına dur demek için sağduyu sahibi halkımız adına STK’lar olarak Zalime Dur demedikçe imanımızdaki zayıflığı gideremeyeceğimiz kanaati ile ses vermek gereği duyduk.

            Bu amaçla bir araya geldik ve içimizdeki yangını dışa vurmak ve kalbimizin alevini Katil İsrail’in üzerine püskürtmek istedik.

            Maalesef İsrail yönetiminin en büyük cesaret kaynağı, yaşananlar karşısında dünya kamuoyunun büründüğü korkunç sessizliktir. Ağızlarını her açtıklarında barıştan ve insan haklarından bahseden gelişmiş ülkeler nerede? Nerede Müslüman ve Arap ülkelerinin liderleri? Bizler buradan İslam ülkelerine, İslam ülke yöneticilerine, İslam âlimlerine ve tüm yeryüzü Müslümanlarına sesleniyoruz. Sizler de halen susmaya devam mı edeceksiniz. Bu zulüm ve aşağılamaya dur deme vakti gelmedi mi. 8 milyonluk İsrail, başta 1,5 milyar İslam âlemi ve bütün dünya ile alay etmekte katliamlarına devam etmektedir. İsrail ve benzeri tüm zalimlere dur deme vakti gelmedi mi? Müslümanların kültürel mirası Peygamberler şehri Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya, sahip çıkma vakti gelmedi mi? Peygamberimiz "Birbirini sevmede, birbirlerine acımada ve korumada müminler bir vücut gibidir. Vücudun herhangi bir organı rahatsız olursa, diğer organlar toptan humma ve uyumsuzluğa tutulur" buyurmuştur. Nerede tek vücut olması gerekenler.

            Evlerimizde ve işyerlerimizdeki televizyonlarda artık diziler, filimler seyretmiyoruz. Dünyamızın 'Filistin' diye anılan bir parçasında insanlığımızın hunharca yok edilişini seyrediyoruz. Filistin'de işlenen katliamı, bir filim izler gibi seyretmeyi reddediyor, tepkisizce seyredenler arasında olmaktan ve bu katliamı işleyenlerle aynı cinse sahip olduğumuzdan dolayı insanlığımızdan utanıyoruz. Filistin'de işlenen katliam, insanın insana karşı nasıl vahşileşebileceğinin korkunç bir örneği olarak önümüzde durmaktadır.

            Bütün insanlığın gözü önünde işlenen bu katliama sadece katledilen Filistinlilerin sayısı açısından bakmıyoruz. Gazze'de sadece yüzlerce Filistinli katledilmemektedir. Orada katledilen ortak insanlığımız, insanlığımızın ruhu ve vicdanıdır. Bizler, dünyanın en korkunç terör mekanizmasına dönüşen İsrail devletini, insanlığımızı hunharca katletmekten dolayı kınıyor ve onu insanlık ve tarih önünde tel'in ediyoruz.

            Dünya Müslümanları ve ülke genelindeki bu zalimliğe sessiz kalma hastalığının Kırıkkale dede olduğunu görmek üzüntü veriyor. Bu nedenle bilgisi olmayan veya duyarlılığı zayıf olanların bu Filistin feryadını duymaları gerektiğine inanıyoruz.

            Kırıkkale’den Filistin ailelerine ulaştırmak için Türkçe ve Arapça metinden oluşan 771 adet mektup göndermeyi ve acılarını paylaştığımızı duyurmak istedik..

            Zalime karşı “dur” diyebilmek elmas gibi yürek ister. Bu elmas yüreğinde Rabbinin rızası için kaygı duyan herkeste olması gerektiğine inanıyoruz. Bu bir görevden çok ibadettir.

            İşte bu ibadeti yerine getirmek için kutlu insanlar kutlu bir program yaptı ve İsrail’i tel’in etti. Bu faaliyete katkı veren elmas yürekli insanlara teşekkür etmek bizim bu dünyadaki vazifemiz.

            İnşallah Kırıkkale’den gönderilen 771 adet mektup Filistinli ailelere moral olur. İnşallah buradan gönderdiğimiz 71 taşın her biri İsrail’in Filistin’e attığı bombanın on katı yüz katı bin katı olur yağar Siyonist’in başına.

            Kutlulara selam olsun. Filistin’deki kutlulara, Kırıkkale’de destek veren kutlulara.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net