19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
DERİN YAPI İÇİNDE KALANLAR
17 Aralık 2012 Pazartesi Bu yazı 27440 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 

Millet olarak kolaya kaçma ve kolayını bulma konusunda üzerimize olmadığını biliyorum.

            Başımıza bir şey gelse hemen bir sorumlu bulur ona yıkar, kendimizi temize çıkarma konusunda tez zamanda adım atarız. Gerçeklerin ortaya er geç çıkması olasılığı bile bize bu adımı atmada engel tanımaz. Gerçekler ortaya çıkınca da nasıl olsa bir formül buluruz.

            Son günlerde rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kabrinin açılması ve cinayet mi yoksa doğal ölüm mü olduğu konusunda gündem tüm enerjimizi o yöne kanalize etti.

            Son günlerde yine bir derin yapılanma çığlığı ortalığı kapladı. Herkes avazının çıktığı kadar bağırmaya başladı. Alışkanlık oldu her olayı Ergenekon ve derin yapılanmaya yıkmak.

            Adeta ülkenin tüm pis işleri bu yapılanmaya yıkılmaya çalışılıyor. Öyle duruma geldi ki trafikte kırmızı ışıkta geçen sürücünün hatası da derin yapılanmaya mal edilir duruma gelmiştir. Yada simitçinin tablasında kalan simitlerin bayatlamasının nedeni de Ergenekon ve derin yapılanmaya yıkılır duruma gelmiştir.

            Adnan menderesin ölümüne hele aşağılanarak idam edilmesine üzülmeyen yoktur. Demokrasinin kesintiye uğraması ve Başbakanın idam edilmesi dönemin derinlerine ihale edildi.

            Yine Rahmetli Başbakan Bülent Ecevit’in silahlı saldırıya uğramasının nedeni de derin yapılanma dendi. Hatta bu derin yapılanma ilgili şehir efsaneleri boyut değiştirdi ve Ecevit’in bu suikastın üzerine gidemediği ortaya atıldı. Bende dinledim Ecevit hatıralarından o zamanki adıyla Özel Harekat şimdiki adıyla Özel Kuvvetler Komutanlığından sonradan haberinin olduğunu.

            Ancak hiçbir zaman Ecevit bana suikast yapan bu gücün içinden gelenler dememiştir.

            Rahmetli Özal’ın da kongrede yaptığı konuşama esnasında Kartal Demirağ tarafından vurulmasının ardında da bu derin devletin izlerinin arandığını biliyoruz. ama yine biliyoruz ki bir şey çıkmamıştır.

            Son günlerde başata dediğimiz gibi Özal’ın rahmetli oluş sebebi araştırılırken de yine bu derin yapılanma ve dolayısı ile Ergenekon veya ağızlara net alınmasa da Özal harekat suçlanıyor.

            Her ülkenin derini sığı ile yapılanması mevcuttur ve olmalıdır. Eğer olmazsa yanlış olur. Ancak bu yapılanma ne zaman kendine çıkar sağlama çabasına düşerse o zaman müdahale edilmesi gerekir.

            Başata dedik, millet olarak üzerimize gelen oklardan Malkoç oğlu kıvraklığı ile kurtulmada üzerimize yoktur. Bir neden bulup, bulduğumuz bu nedene kendimizin de inandığını ve savunduğumuzu da biliyoruz.

            Nasıl olsa tüm pis işleri yıkacak bir Ergenekon bulduk. Bir derin devlet bulduk. Girecek birde kozmik oda bulduk. Oh ne ala. Amerikan başkanını da bu derin yapılanma öldürdü değil mi?

            Ey insanlık, ey milletim yanlış düşünüyorsunuz. Herkes kendini bir daha çek etsin. Düne kadar karşısında esas duruşunu bozamadıkları askeri kötülemek için aleyhte yazı üreten haber üreten haber kanalından ne farkınız kalıyor. Hani tarafsızlık, hani objektif duruş, insaflı olmak gerekiyor.

            Suçlu suçunu çeksin ama tutup üretilen her suçu derin yapı ve Ergenekon’a yıkmak o suçluların suçu kadar yanlış değil mi? Her taşın altından özel yapı çıkmıyor. Buna inanın. Sadece bu kolayımıza geldiği için ve kötü emniyetçilerin yaptığı gibi faili meçhul kalmasın diye sokaktan geçene yıkması gibi bir şey bu.

            İnsaf böyle düşünenlere. Bu konuda diyeceklerimiz devam edecek.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Armağan GENÇ  -  17-12-2012 - 14:31
Üstadım, Her ülkenin derin ve pis işleri vardır, bu işlerini görecek derin yapısı da olmalıdır. Hiçbir ülke şeffaf olamaz. Buraya kadar hemfikirim. Lakin Rahmetli Adnan MENDERES\'in idam edilmesi olayında eksik bilgileriniz var. Dönemin cuntacıları bile bu konuda ikiye ayrılıyor. Muhalefet edenler yurt dışına görevli (sürgüne) gönderiliyor. Ancak muhalefet edenler gittikten sonra veya saf dışı edildikten sonra oy birliği ile asılarak idam edilmelerine karar veriliyor. Özal suikastına gelince, suikastçı Kartal DEMİRAĞ kendisi açıklamadımı, kendisini kimlerin nerelerde eğittiğini. Gelelim ergenekon olayına, hem diyorsunuz ki suçlu suçunu çeksin, hemde suçlu yok diyorsunuz, bu ne yaman çelişki... Ergenekondan tutuklananların hepsinin suçlu olduğuna bende inanmıyorum ama ortada bazı yaplanmaların olduğu da bir gerçek. İddianameler internette var hiç incelediniz mi? Suikaste uğrayan liderlerin hiç biri bana suikastı özel harekatçılar sizin tabirinizle özel harp dairesi yaptı diyemez. Neden mi? O zaman bütün TSK\'yı karşısına almış olur ve evvelki siyasetçilerin akibetine uğrarlardı. Zira internete düşen ses kayıtlarında kimlere iktidarı altın tepside sunduklarından bahsedenlerden haberim yok diyemezsiniz. Sivil siyasete direk ve doğrudan bir müdahalenin olmadığını inkar edeceğini sanmıyorum. Doğrudan bir müdahalede de kirli işleri gören bir yapının olması işin doğası gereğidir. Şimdi bunların günahlarının ortaya döküldüğü bir zamandayız. Ancak bu arada kurunun yanında yaşlarda yanıyor. Kolayımıza geldiği için herşeyi derin devlete atma düşüncesini biraz abartmışsınız bana kalırsa. Ayrıca kötü emniyetçi, kötü asker yoktur... görevini kötüye kullananlar vardır. zaten ne geldiyse başımıza görevini tam yapmayanlar yüzünden gelmiştir. saygılarımla üstadım.
Mehmet gençer  -  17-12-2012 - 10:19
Sayın güventürk Doğru tespitler yapmışsın.Eline yüreğine sağlık.Sevgilerimle.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net