17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
DEVLET TEHLİKEYE ATILIYOR
09 Ocak 2013 Çarşamba Bu yazı 26280 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

  

Demokratikleşme için devletin dolayısıyla hükümetin atmış olduğu adımlar her geçen gün atılıyor ve öyle görülüyor ki bu adımlar yani iyileştirme anlamında gelişmeler atılmaya devam edecek.

            Buna kimsenin itirazı olduğunu sanmıyorum. Nihayetinde bizden öncekilerin çektiği bazı sıkıntıların çocuklarımıza devredilmesi doğru değildi ve düzeltilmesi gerekiyordu.

            Ancak bazı olaylar vardır ki bunlar devletin bekası anlamında yapılmıştır ve gerçekten ortaya dökülmesi devletin devamlılığına zarar verir.

            Bugün ortaya dökülmeye çalışılan bir konu da bu kapsamdadır. Yani ortaya dökülmesi durumunda kimseye yarar sağlamadığı gibi hainlik yapan güçlere koz verip, devlet severleri zora sokuyor.

            Hepiniz hatırlarsınız; Ankara’da bir semtte bir görev için bulunan bazı askerlerin tespit edilerek üzerlerinde çıkan krokilerden yola çıkılarak sorgulanması neticesinde kozmik odaya girilmişti. Ardından savcılar tarafından bu odada ki gizli bilgiler incelenmişti.

            Sonuçta tabi olarak bir şeyin çıkmadığı görülen bu olayın üzerinden uzun zaman geçmiş olmasına rağmen şimdilerde yeniden kaşınmaya ve terörle mücadelede etkin olanların etkileri kırılmaya çalışılıyor.

            Seferberlik tetkik kurulu adında kurulan ve barış zamanında ülke işgalinde mücadele edecek güçlerin organize olması ve güvenlik güçlerine lojistik destek sağlamak amaçlı birlikler sorgulanmaya çalışılıyor.

            Elbette illegal yapılanma mutlaka ortaya çıkarılmalı. Ancak bu tür oluşumlar her ülkenin yapılanmasında vardır. Bazıları etkindir, bazıları beceriksizlik veya başka nedenlerle daha pasiftir. Ama asla yok değildir ve asla bu güçler demokrasinin düşmanı gibi görülmezler.

            Ülkemizin bir hastalığı burada da ortaya çıkıyor. Dimdik yolda yürüyenlere bakarken kıskançlık damarları depreşir ve ayağı tökezleyince ayağı kayınca oh olsun nidaları ile güleriz. Bazen karda buzda düşenlere gülmemiz veya sokağın başına geceden geçenler düşsün diye su dökmemizde bundandır. Hele birde boylu poslu ise düşenler “iki seksen uzandı” diye kahkaha atarız.

            Normal durumda gıkı çıkamayanların tökezleme durumunda elinden tutmak yerine güleriz.

            Aynı bu durum şimdi de ortaya çıkıyor.

            Düne kadar esas duruşunu bozamayanların görüyoruz ki askerin sesinin çıkmaması ile elinde belinden çıkardığı kemer ile yere vurduğunu ve “hadi gel hadi gel” dediğini görüyoruz. Asker sabır ve metanet ile “ oğlum bak git” demeye devam ediyor. Bunları süpürgeyle kovalayınca ne halt edecekler çok merak ediyorum.

            Militarist falan değilim. Herkesin asker olsun sivil olsun “işini” yapmasını isteyen taraftayım. Ama yapılan haksızlığa da göz kapamak ağrıma gidiyor. Bazı hainlerin asker üzerinden devleti yıprattığını görmekte bana ayrı acı veriyor.

            Terör ile mücadelede özel kuvvetler komutanlığının nasıl etkin olduğunu ve bordo berelileri görünce nasıl kedi yavrusu gibi pıstıklarını bilen biliyor. Bu etkinliğin sahiplerine saldırmak kime ne karat siz düşünün.

            Bazıları bunu bilinçli yaparken bazıları gafil muhbirlik içinde yapıyor. O hainlerin ekmeğine yağ sürüyor. Bu yazı kaç kişiye ulaşır bilmiyorum ama lütfen devletin bekası için canını hiçe sayanlara bu kadar haksızlık yapılmasın. Özel kuvvetler ve seferberlik tetkik kurulları hain değildir. Bunu hainleştirmek isteyenlere alet olunmasın. Merak eden varsa ortadayız, Telefonumuz ortada, mailimiz ortada biz ortadayız. Lütfen arayın görüşelim ve yanlış düşünüp ulu orta yanlış konuşmayın. Devlete zara veriyorsunuz. Hani söz konusu devlet olunca gerisi teferruattı.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
istihbarat  -  12-01-2013 - 14:34
başarılı istihbarat operasyonları sonsuza kadar gizli kalır. devlet için canını malını ortaya dökenler türk milletinin kalbindedir. rahat olun..
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net