19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
ÜÇ KAOS DAHA
14 Ocak 2013 Pazartesi Bu yazı 27543 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 

Ülkem ah sevgili ülkem; sıkıntının birinden diğerine sürükleniyor. Her gün ve her saat bir şeyler değişiyor. Bu değişimde ise ülkenin başına belaların artarak gelmesi canımızı yakıyor.

            İçimiz yanarak, kalbimiz kırılarak, bağrımız dağlanarak ve ülkeyi bu hale getirip bebek katillerinin himmetine boyun eğdireceklere lanet ederek devletin ve dolayısıyla hükümetin memurunun yani müsteşarın adaya giderek İmralı mahkûmu ile görüşmesine “tamam” dedik.

            Bu görüşme aslında ülkenin her kesimini ilgilendiriyor. Kimse bana ne diyemez. Ya bir yakını şehit oldu, ya bir gazisi var herkesin. Olmasa bile ülkede yaşayan bir fert olarak huzursuzluktan etkilenmiştir.

            Bundan da mı rahatsız olmadı? Terörün kol gezdiği bölgeyi ve bölgedeki tarihi doğal güzellikleri görememenin üzüntüsünü demi yaşamaz insan. Bundan da etkilenmemişse terör dolayısıyla akıtılan paraların ekonomiye olumsuz yansımasının milli gelir üzerindeki etkisi nedeniyle bile olsun yine bir taraf olmak zorundan bu görüşmeler yumağında.

            Hele oğlu şehit olmuş ana baba, kardeşi şehit olmuş ağabey ablanın acısı daha bir ağırdır bu görüşmelerde. Birde biraz önce şakalaşarak sırtında çantası, elinde tüfeği, ağızlarında yanık memleket türküsü ile rakımını bilmediği, adını hartalardan okuduğu dağların patikalarından giderken kahpe terörün kahpe fişeği ile alından vurulmuş arkadaşının üzerine düştüğünü görenler var. Dostunun kanını bir eli ile fuları ile silerken diğeri ile ateşin geldiği yere mermi yağdıranlar var. Bir sözü arkadaşına “sabret koçum bir şeyin yok” olurken diğer sözü ile sevk idareye devam eden, aklında vurulan arkadaşının babasına, eşine, annesine, çocuğuna ne diyeceği olanlar var.

            İşte tüm bunların içi yanarak evet dedi bu görüşmeye.

            Görüşmeler başladı ve aynı anda bu görüşmelere karşı çıkan tarafların kaos çıkaracak eylemleri de başladı.

            Bu artık sevmediğim söz oldu ama doğru. Ne zaman yeni bir süreç başlasa ortalığı karıştıracak odaklar barışa balta vuracak oluşumlar yaparak eylemlere başlıyor.

            Bölücü terör örgütünün “içerideki” başı ile görüşmeler yapılıyor. Bu görüşmelerin neticesinde terörün tamamen bitmesini beklemek iyimserlik değil fazla polyanacılık olur.

            Terör örgütü İmralı’daki liderine bağlıdır. Ama sadece belli bir kısmı bağlıdır. Pek çok kollara ayrılmış olan bu terör örgütünün bir kolu etkisizleştirilebilir. Ancak maalesef her kolu kurutulamaz.

            Yabancı ülkelerin terör örgütünü taş oran olarak kullandığı artık aşikârdır. Komşu veya komşu olmayan devletlerin Türkiye’yi güçsüzleştirmek için terörün bitmesini engellemesi doğaldır.

            Uyuşturucu ve kaçakçılık ile para ile oynayan kısmı da bu işin bitmesini istemez. Çünkü lüks içinde yaşıyorlar ve para kaynağı kesilirse can damarları kesilecektir. Ardından siyasi uzantısı da bitmesin ister. Çünkü etnik söylem ile yaşamını sürdürüyor.

            Paris’te bölücü örgütün önde gelen üç kadın teröristi öldürüldü. Nasıl olduğu şimdilik bilinmiyor. Ama bir karıştırıcılık olduğu kesin. Burada insanlar itidalli olmalı ve soruşturma neticesini beklemelidir. Ne bölücü örgütün siyasileri gibi devleti suçlamak doğrudur, ne de olayı adi suç görmek doğrudur. Evet, profesyonel bir iş ama bunu yapan asla devlet olamaz.

            Kaos ortamını barışa yeğleyenlerin, terörden nemalanıp ondan nemalananların üzerinde durulması lazımdır. İnşallah tez zamanda çıkar ortaya da töhmet altında kalan devlet aklanır.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
MAHİR  -  16-01-2013 - 17:28
İL ÖNCE PKK YALAKALARI SUNUN CEVABINI VERSİNLER: ASKERLİK İÇİN DOĞUYA GÖNDERDİĞİMİZ EVLATLARIMIZ SİZLERE NE YAPTI VATANI SAVUNMAKTAN BAŞKA,,, VATANI SAVUNMAK BU ÜLKEDE SUÇMU YOKSA,,, ÜSTELİK AKLI EVEL DİN ADAMLARI KENDİ KENDİLERİNE FETVALAR VERİYOR MALÜM TV LERDE CİĞERİMİZ YANIYOR
Muhsin Başkan  -  15-01-2013 - 17:59
Şimdi ben şöyle diyorum akıl var mantık var.Avrupa dediğimiz gelişmiş bir memlekette mobese vardır,kameralar vardır eğer bu işi Türkiye yapmış olsaydı Fransa vakit geçirmeden bunu açıklardı Kürtler ve Türkler birbirine girsin diye.Türkiye\'nin yapmadığı bir kere kesin.Bu üç teröristin bu kadar büyütülmesi benim içimi yakıyor,bağrım yanıyor ülkem ne hale geldi.Teröristlerin öldürülmesine \"vahşet\" deniliyor.Birileri bu törene devletin katılmasını istiyor.Şehit cenazeleri normal bir cenazeye,eşkiya cenazeleri de sanki şehit cenazesine döndü.Bu üç eşkiya vatana ihanet ederken,Müslüman kanı akıtmak için mücadele ederken \"GEBERMİŞTİR\".İşin özeti budur. O zaman peygamber efendimizle savaşıp ölen,müslümanlarla savaşırken ölen insanlara da vahşet diyelim.Söz ola kese başı,söz ola kestire başı laflarımızın nereye gittiğine dikkat etmeliyiz.Şimdi batıdaki insan bdp\'yi kürtlerin temsilcisi olarak görüyor.Halbuki çoğu kürt vatandaşı da bdp ve pkkdan muzdarip ama garibim ne yapsın evi yağmalanıyor iş yeri yakılıyor,çocukları zorla dağa kaçırılıyor....Şimdi sıkıntı şurda bu teröristlerin ipi İsrail\'de,Rusya\'da,Suriye\'de,İran\'da...Devlet itle köpekle görüşeceğine Suriye\'yi tehdit edeceğine elinde kanıtları olmasına rağmen neden İran\'ı,Irak\'ı tehdit etmiyor.Irak\'a gir Kandil\'i dağıt Irak seni tehdit ederse sınırından terörist geldiği sürece elimi kolumu sallaya sallaya geçerim de.Suriye sınırımıza müdahele etti kafa tuttun.Ama Irak ve İran\'dan terörist elini kolunu sallaya sallaya geçiyor gıkın çıkmıyor bu millet salak değil.Şimdi bu görüşmelerde bdplilerin yapacağı kışkırtmalar Batıdaki insanın artık sabrını taşırır ve derki Türk vatandaşı devlet ne yapsa yaranamıyor bu Kürtlere,artık ben Kürtlerin kardeşliğine inanmıyorum derse geri dönülmeyecek bir dönemece gireriz.Bunu bu politikalar meydana getirir.Pkkdan Kürtler de Türklerde rahatsız.Yapılacak tek bir şey var Kandil\'i kafalarına geçirmek ibreti alem için arkasındaki güçlerin de ders alabileceği biçimde devlet kudretini gösterecek.Sınırlarımız içinde teröre bulaşanı tıkacaksın içeri acımayacaksın.Bu itlerin amacı Kürtlerin hakkını savunmak değil çoğu İslam\'a karşı olan bu itler müslüman Türk ve Kürt halkına zarar vermek için elinden geleni yapıyor.Devlet hata yapmış,yaptığı işten gerçekten pişman olan vatandaşıyla görüşebilir ama bunların niyeti bu değil.Uzaya uydu gönderiyoruz,helikopter üretiyoruz,insansız hava aracı üretiyoruz neden o zaman bu teknolojiyi teröristin üzerinde uygulamıyoruz.Biz teröristle müzakere edeceğimize terörist bizle müzakere etsin tamam artık benim kaçacak deliğim kalmadı beni her yerden takip edebilirsin benim etkinliğim bitti diye.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net