27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
TAHRİK DEĞİL TAHLİL
24 Ocak 2013 Perşembe Bu yazı 30567 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 

İktidar olmak veya gücün odağı olmak böyle bir şey sanırım. Yani yaptığınız her şey gündem olacak, basında boy boy haberiniz resminiz çıkacak. İktidar değilseniz esemeniz bile okunmayacak.

            Geçenlerde Kırıkkale’nin internet televizyonculuğunda önemli bir yere gelen kanal siyasette bir haber vardı. Şehit olarak rahmete kavuşmuş herkesin söylemi ile Muhsin Başkan yani Muhsin Yazıcıoğlu’nun partisi Büyük birlik partisi genel merkezi uzunca bir aradan sonra Kırıkkale’de yeniden il teşkilatını kurmak üzere bir arkadaşımıza görev vermiş. 

            Bu haber değeri anlamında belki Kırıkkale’nin yarısını ilgilendirmiyor ama yinede siyasetle ilgilenen belli kesinlerin dikkatini çekecek bir haber. İslami değerler ile Türklüğün yüce değerini bünyesinde barındıran bir partinin Kırıkkale’de varım demesidir. Ancak Kırıkkale basınında kıyıda köşede bile yer almayacak kadar önemsiz addedildi.

            Diğer partilerinde eminim faaliyetleri oluyor. Ama basında değdim gibi yeterince yerini almıyor.

            İktidar partisinin Genel Başkan yardımcısı Numan Kurtulmuş geçenlerde Akparti il teşkilatının daveti üzerine Kırıkkale’ye geldi.  

            Bu geliş basında öyle bir verildi ki adeta tüm basının sayfaları bu ziyaretin resimleri ile doldu taştı. Diyeceksiniz ki ne var bunda? Doğaldır bir genel başkan yardımcısının bu kadar haber olması.

            Yok, öyle değildi.

            Her şeyden önce böyle bir teveccühün sadece basında olmadığını her kesimde olduğunu belirtmek isterim. Asıl vurgulamak istediğim zaten basının değil basın dışının bu kara ilgisini tahlil etmek.

            Kırıkkale girişinde siyasileri karışlamak ve şehre konvoy ile girmesini sağlamak bir gelenek oldu. Bilmiyorum belki önceden de öyleydi. Bu gelenek içinde girişte normalüstü bir kalabalık ile karşılandı. Adeta tüm partililer Kırıkkale girişinde yerini almış gibiydi.

            Parti binasında aynı şekilde ciddi bir teveccühle karşılandı. Ardından Belediye binasına gitti. Sokakta yürüdüğü her adımda sadece partililer tarafından değil herkes tarafından güler yüzle karşılandı. Belik bunda mütevazı tavrını etkisi vardı belki de uzun boyu ile dikkat çektiğindendi. Elbette bu işin latifesi.

            Kültür merkezi bu kalabalığı çok az zamanda gördü. Altta üstte yer olmadığı gibi dışarıda da ciddi vatandaş topluluğu vardı.

            Ardından akşam yemeği için iş adamları ile birlikte olundu. Orada da iş adamlarının ilgisi ile karşılandı.

            Şimdi bunlar vakadır. Bunların nedeni yani bu teveccühün sebebi adı geleceğin başbakanı denilen bir genel başkan yardımcısına mı? Milletvekili Oğuz kağan Köksal’ın sempatik ve gençlerle olan muhannetinden mi? Vekilimiz Ramazan Can’ın uzun sağlık sorunlarından sonra halkın içinde olmasından mı? İl başkanı Mehmet Demir’in teşkilatçılık anlamında herkesi toparlayıp dağıtmama başarısı mı? Halkın Akparti ye olan ilgisinin son anketlerde olduğu gibi artmasından mı? Yoksa Numan Bey ile Has partide siyaset yapmış ve Akparti ye katılmış ve bir talihsizlik yaşamış olan Kemal Albayrak’ın gövde gösterisi mi?

            Tahlil bizden takdir sizden. Sizce?

            Bu tahlil asla birilerini öne çıkarma gayretinden değildir. Amacım bu haberleri yapan basının ilgisi kadar iş adamlarının da iktidara olan yoğun ilgisidir. İktidar olmayanlara acaba bu kadar koşulur mu? Galiba şu sıralarda gişe rekorları kırmaya aday ünlü komedyenin dediği gibi halk olarak iktidarı seviyoruz.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
a.vural  -  25-01-2013 - 13:54
sayın Fazlı Güventürk kardeşim biz Kırıkkaleliler olarak neden bu kadar safız Allah aşkına AKP de şu anda sanki Kemal Albayrak kardeşimizi bir yerlere getirme çabası var bu da en çok yerel basınımızca pompalanmak isteniyor şimdi geriye doğru gidelim Kemal kardeşim iki dönem milletvekilliği yaptığı dönemde bende Kırıkkale için şunu yaptırdım şu tesisi açtırdım,organize sanayi bölgesinin fabrikaları benim dönemimde açıldı kırıkkale çocukları benim sayemde bir çok yerde iş buldu desinde bizde ayağına turap olalım kardeşim kırıkkale çocuklarına iş veren aş veren sendikacılar bile bu iki dönem milletvekilliği yapan Kemal kardeşimden Kırıkkalemize çok faydası olmuştur artık Kırıkkale eski Kırıkkale değil eğer Kırıkkale Kemal Albayrağı milletvekili adayı yaparsa muhalefet partileri Kırıkkaleden bir milletvekili daha çıkartır eğer belediye başkanı adayı olursa da Kırıkkalede belediye başkanlığını kaybederiz şimdi Allah için konuşalım genel seçim olursa Kemal Albayrak ne diyecek ben daha önce iki defa milletvekili oldum beni bi daha seçin ama ben hiç bir şey yapmam meclise gider oturur gelirim diyecek Kemal bey oraları geçiniz size gelene kadar kırıkkalemiz de çok milletvekili olacak kardeşlerimiz var bizde onlara oy veririz sessiz çoğunluk nasıl Beşir Atalay beyi,Oğuz beyi,Ramazan beyi Milletvekili yapmışsa gene adaylarımız o şekilde olacak ve asla Akp size üçüncü şansı vermiyecek Belediye Başkanlığı adaylığına gelince de başarılı bir belediye başkanımız var bizim sessiz çoğunluğun adayı veli korkmaz beydir veli beyden önceki belediye başkanlarının hepsinin toplamından fazla hizmet yapmıştır Veli bey sessiz çoğunluğun belediye başkan adayıdır her şey yalan tek gerçek AKP ;AKP iktidarı bin yıl sürer saygılarımla
kkaleli  -  24-01-2013 - 12:52
önemli olan gücün ve iktidarın yanında olmadan, karşısında dimdik durarak yaşayabilmektir.insanlar bu potansiyelinin farkında olmalıdır..
Mehmet gençer  -  24-01-2013 - 10:47
Sevgili kardeşim. Halkın kalabalık olma nedeni bence, geçmişte sn.Başbakanı yerden yere vuran harun gibi geldiler karun gibi zengin oldular diyen Numan kurtulmuşu görmek içindir.Halk merak ediyordur.Bende merak ediyorum karun gibi zengin olmaya giden numan kurtulmuş nasıl birisidir diye kalabalık ondandır.Aslında merak edecek bir şeyde yok çünkü, aynı kaynağın suyundan içtiler
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net