26 Mayıs 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Balışeyh, Badem ve Ceviz'de Gözde Olacak
Balışeyh, Badem ve Ceviz'de Gözde Olacak
Kırıkkale'de firari 2 hükümlü yakalandı
Kırıkkale'de firari 2 hükümlü yakalandı
Ersan, Derece Kazanan Öğrencilerle Buluştu
Ersan, Derece Kazanan Öğrencilerle Buluştu
Kırıkkale'yi Gururlandırdılar
Kırıkkale'yi Gururlandırdılar
  YAZARLARIMIZ
ANADOLU CUMHURİYETİ
01 Şubat 2013 Cuma Bu yazı 35605 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Birkaç gündür alevlenen Türklük kavgası her geçen gün artarak devam etmekte, Türk’üm demek artık aleni ırkçılık haline geldi, getirildi. Türk’ü Türk’üm demekten utanır, sıkılır hale getirmeye çalışıyorlar.

Türk adını silmek için elbirliği ile çalışmaya başladılar. Siirt’te güya birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek için “Türk; öğün, çalış, güven!” yazılı tabelayı kaldırtmışlar. Sırada  Diyarbakır’da  Vilayet Caddesi üzerinde bulunan “Ne mutlu Türküm diyene” yazılı tabelada imiş, Türk adını silme hareketi anlayacağınız doğudan başladı. Bu sembolik gibi görülse de gelecekte yapılacakların habercisi olduğunu görüyoruz.

 Sırada Anayasa’dan Türk adını silmeye geldi. Bu Anayasa taslağını hazırlayanlara sormak lazım; Madem ki Anayasadan Türklük ibaresini kaldıracaksınız. O halde devletin adının da değişmesi gerekir Türkiye Türk’ün yaşadığı yer demek ki bu olmaz o  halde.  Özal’ın projesini raftan indirelim ve devletimizin adını Anadolu Cumhuriyeti koyalım.

 Türk’ün milliyet bilinci yok edilerek Türk-İslam coğrafyasının emperyalizme karşı direniş gücü yok edilmiş olacaktır. Batı dünyası Türk deyince bütün Müslümanları kastetmiştir. Yani Türklüğü korumak aslında İslam’ı korumakla eşdeğerdir. Güya müslümanım diye geçinenlerin, Türklük bilincine karşı çıkmaları aslında onları İslamı yok etmeye yönelik projenin taşeronları yapar.


Türklüğe karşı açılan savaş 1096’da Haçlı saldırıları ile başlamış günümüzde de devam etmektedir. Buna rağmen Türk Milleti tarihin her döneminde ayağa kalkmasını bilmiştir. Çin esaretine karşı koyan Kutluk Kağan’dan Mustafa Kemal’e kadar bu milletin liderleri Türk’ün kuvvetini göstermiştir.

 Türkiye Cumhuriyetini oluşturan bazı unsurlar soy milliyetçiliği yaparak bölücülük yapmaya başlaması, tehlikeli bir hal almaya başlamıştır. Asli unsur yani kurucu unsur olan Türk Milleti buna rağmen ısrarla sabretmekte ve birliğimizi devam ettirmeye çalışmaktadır. Sabır taşarda ayağa kalkarsa bu millet çok kötü şeyler olabileceğini herkesin bilmesi lazım.

 Yeni CHP,  Anayasa’dan Türklük tanımı kaldırılarak “vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes yurttaştır” ibaresini gelmesini teklif ederek AKP ile aynı safta yer alırken CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler’in söylediği çok daha önemli ve anlamlı bir cümle var. Güler, “Türküm diyenlere faşist, Kürdüm diyenlere demokrat denilemez” diyor. Bu saptama yalan değildir.

 Atatürk ‘ün Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir.” Sözü ile asli unsur hiç bir zaman milliyeti ön plana çıkarmamıştır. Türklük hiçbir zaman bir millet adı olarak kullanılmamıştır. Oysa ki bir kısım Kürtler kendilerini “Kürt Milliyetçisi” olarak tanımlamaları bölücülüktür.

 MHP lideri Sayın Bahçeli’nin de dediği gibi Başbakan için “Türk milletinin hakkını savunmak ırkçılık! Türklük gibi muazzam bir değeri ırka indirgemek kimin haddinedir? Sayın Erdoğan, Türk milleti ırka önem vermiş olsaydı, sen 10 yıldır Türk vatanında Başbakanlık görevini nasıl yapacaktın?”

 Bazı bedava dağıtılan medya, bu hususta Devlet Bey’in açıklamalarına ırkçı söylem deseler de durum tespitini çok iyi yapmıştır.

Nüfusun % 94’ünün kendisini Türk Milletine mensup gördüğü bir ülkede, milliyetsizlerin iktidara gelmesini çok iyi tetkik ederek, bu milletin nereye götürüldüğünü iyi anlamak lazımdır.

 

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ALİ DURSUN  -  03-02-2013 - 23:12
Bizim bir sözümüz vardır ki oda Koyunun bulunmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler diye.Bu ne dmektir söylenir ama anlamı üzerinde durulmaz.Şimdi asker savunucusu olanlar Genelkurmay başkanı tutuklanır sesini çıkarmazlar.Açılım dvası olur sus pus hemde kim başını çeker bunun.ona da susu pus.Ben yorum yaparken Türkiye Cumhuriyeti Devletinin insanı deri.Türk demiyorum derim ona da sus pus.Vatandaş Millyetçilkten dem vururken Atatürk\'üeleştirir kendice ki Atatürk\'ü eleştirmek kimsenin haddine değildir.Atatürkten sonra cesaretle kaç kişiçıkıp NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyebiliyor.Atatürkün kurduğu Cumhuriyette yasayanlar ve Türkçe kullananlar önce eleştirdiği sandığr kişinin kim olduğunu bilecek yorum yaparken şhanet edenler deiyorsun ki Atatütkte ihanet ve İsyan edenleri affetmemiştir.Tabii ki burada Atatürkte kusursuz insan değil aması var onuda sizler yorulayın.Türk Tarihi diyorum Adam ML.lerden bahsediyor.Erkeklikten bahsediyor önce okuduğu anlayacak sayın yorumcular .Kusura bakmayın benim okuma yazmaam olmadığından bazen ı yerine i -e yerine a kullanıyorum.HI,Buna rağmen tam olarak NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUM.BU SÖZÜ SÖYLEYEMEYENLERE İNAT.
mehmet akif   -  02-02-2013 - 11:25
sadece tabelalarla kalsalar...dağlardaki türk öğün çalış güven+ne mutlu türküm diyene+her şey vatan için vb. taşlarla yazılmış uydudan dahi görünen yazıları şimdi siliyorlar kaldırıyorlar....örnek mardin tugayının üzerinde bulunan yazının silinmeye çalışıldığı gibi....
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
Mesut ARLIER
Şevket ÖZSOY
Kamil ÖCAL
Sami GÜLER
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  25 Mayıs 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net