27 Mayıs 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
Keskin'e Cönger Atandı
Keskin'e Cönger Atandı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
  YAZARLARIMIZ
Nice 44. Yıllara
13 Şubat 2013 Çarşamba Bu yazı 26498 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

1963 yılında Hindistan’dan dönen Alparslan Türkeş, 1964 yılında Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nde siyasete başlamış ve 1965 yılında bu partinin Genel Başkanlığına seçilmiştir.

 

9 Şubat 1969 yılında Adana’da toplanan olağanüstü büyük kurultayda Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi adı, Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirilmiş ve genel başkanlığına da  Alparslan Türkeş seçilmiştir.

 

Yine kongrede Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'nin (CKMP) terazi olan amblemi de değiştirilerek, 3 hilal sembolü benimsenmiştir. Gençlik kolları amblemi de İslamiyeti ve Türklüğü simgeleyen hilal içinde bozkurt oldu.

 

Böylece MHP,  Bilge Kağan’ın, Orhun Abidelerine kazıdığı Türk Milliyetçiliği fikrini, siyasi partiye dönüştürmüş, yüreği vatan ve millet sevgisi ile çarpan Türk Milliyetçilerinin siyasi yönden temsil edildikleri bir kurum haline gelmiştir.

 

Kurucu Genel Başkan, Başbuğ Alparslan Türkeş, bu uzun yolculukta, sabırla mücadele etmiş bu hareketi adeta ilmek ilmek dokumuştur.

 

“Türklük gurur ve şuuru ile İslam ahlak ve faziletiyle hareket eden ülkücüler, 44 yılda bu harekete omuz verenlerle, gönül verenlerle, can verenlerle yükselmiş ve yücelmiştir.

 

Bu süreçte emperyalizme, komünizme, faşizme ve her türlü izmlere karşı dik durmasını bilmiş, ülkenin birliği, bütünlüğü için, şanlı bir mücadele vermiş ve vermeye devam etmekte kararlıdır.

 

Bugün de sadece Marksistler, bölücüler, ABD ve AB yanlıları değil, dinciler bile bu kutlu dava aleyhine çalışmaktadırlar.

 

Tarih içinden gelerek Türk Milleti adına mücadele veren bu kutlu kadro buna rağmen, bugünde Anayasadan Türk ismini kaldırmak isteyenlere karşı tek başına dik duruşunu sergilemeye devam etmektedir.

 

70’li yıllarda bütün dünyada  olduğu gibi ülkemizde de azgınlaşan Kominizim hareketinin silâhlı mücadeleyi yaygınlaştırması MHP’nin şanlı mazisinde acılarla gözyaşları ile geçen bir dönem olmuştur. Vatanını dinsiz komünizme karşı cansiperane savunan ülkücü gençlik bu uğurda binlerce şehit vermiştir.

 

12 Eylül darbesi ile önü kesilen ülkücü hareketin, siyasi partisi olan MHP, bütün  yan kuruluşları ile birlikte kapatılmış, Lideri ve bir çok yöneticisi tutuklanmıştır. Buna rağmen yılmadan yıkılmadan mücadelesine kaldığı yerden aynı şevk ve imanla devam etmiştir.

 

Başbuğun vefatı ile bu bayrağı devralan Genel Başkan Devlet Bahçeli ile İktidarı hedefleyen bu siyasi parti, her şeyden önce kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’e vefa borcunu ödemiş olacaktır.

44. kuruluş yıldönümünü Ankara’da Ülkü Ocaklı gençlerle kutlayan Bilge Lider Devlet Bahçeli konuşmasında ülkücü gençlere “Siz geleceksiniz, gelecek sizin” sloganı ile “Elinizden bilgisayarı, zihninizden kitapları, kalbinizden vatan ve millet sevgisini, gözlerinizden neşeyi, dilinizden güzellikleri, yüreğinizden iyilikleri, dokunuşunuzdan şefkati, münasebetlerinizden cömertliği, sözlerinizden nezaketi hiç eksik etmeyiniz.” diye nasihatte bulunarak ülkücülerin asıl hedefini göstermiştir.

“Bu sebeple 44. Yılda bu kutlu davanın, kutlu yolcuları olan ülkü şehitlerini, gazilerimizi ve Türk Dünyasının Başbuğu Alparslan Türkeş’i rahmet, minnet ve dualarla anıyorum.

 

Allah Türk’ü korusun ve yüceltsin.    

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
Sadettin KARALÖK
İdris KARAKUŞ
Sami GÜLER
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Mayıs 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net