26 Kasım 2022 Cumartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
BAŞARILAR DİLERİZ
BAŞARILAR DİLERİZ
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
SİLAH OSB  TOPLANTISI YAPILDI
SİLAH OSB TOPLANTISI YAPILDI
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
  YAZARLARIMIZ
TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ
23 Şubat 2013 Cumartesi Bu yazı 33241 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Midyat’taki konuşmasında “Bu süreçte kimse bizim karşımıza Kürtlükle çıkmasın, kimse bizim karşımıza Türklükle de çıkmasın. Biz her türlü milliyetçiliği, ayaklarının altına almış bir iktidarız” diyor.

Bu konuşmanın ardından iki gün sonra parti grubunda yaptığı konuşmada Başbakan “kim ki kendi ırkının, kavminin, kendi kabilesinin diğerlerinden üstün olduğunu iddia ediyorsa o kişi şeytanın izindedir……Etnik milliyetçiliği kim yaparsa yapsın, fesat içindedir, fitne peşindedir” ifadesine katılmakla birlikte, Türk Milliyetçiliğini “ırkçılık” olarak değerlendirmesini akl-ı selim bir değerlendirme olarak görmek mümkün değildir.

Bu ülkeyi düşman işgalinden kurtaran fikir, Türk milliyetçiliğidir.

Komünist, dinsiz sözde devrimcilere karşı ülkeyi canı, kanı pahasına savunan Türk Milliyetçileridir.

Türk Milliyetçileri “Ne Mutlu Türkün diyene” ve “Türkiye Cumhuriyeti’ni oluşturan halka Türk milleti denir” anlayışı ile hareket etmiş,  hiçbir dönemde ırkçı bir yapıda olmamıştır.

Başbakan sadece siyasi amaçlarla, halkın bir kesiminden biraz daha fazla oy almak amacıyla yaptığı bu çıkış, bu milleti oluşturan insanlar arasında ayrılık tohumlarının atılmasına sebep olacak ki asıl bu durum milli birlik ve beraberliğimizi parçalamaya yönelik faaliyettir.

Bu toprakların adı 1000 yıldır Türkiye, şu anda da bu topraklarda yaşayan insanların % 84 kendisini Türk olarak tanımladıklarına göre Türk Milliyetçiliği düşmanlığı hangi aklın ürünüdür. Üstelik bu sadece Türk Milliyetçilerine değil Türk Milletine yapılmış bir hakarettir.

Türk Milliyetçiliğini horlarken, Kürt Milliyetçiliğini hortlatan, onları şımartan ve hakları için mücadele veren bir grup gibi gösterilmesi iyi niyetin göstergesi olmasa gerek

Düne kadar BDP’lilere randevu vermeyen, onları PKK’lı gören Başbakan ne oldu da bugün BDP’li milletvekillerini savunarak, onlarda seçilmiş milletvekilleri diyerek savunmaya başlamıştır.

Açılım ile şımarttığın PKK’lılara Karadeniz turu attıranları, bu durum karşısında Türk Milletinin haklı tepkilerine provokasyon diyenleri Türk Milliyetçileri olarak kınıyoruz.

Hiçbir zaman ırkçılık gibi bir söylemi olmayan, üstelikte hem ülkücü gençliği hem de partililere daima itidal tavsiye eden MHP ve Genel Başkanını asılsız iddialarla suçlamak aklı başında bir hareket olmasa gerek.

Kaldı ki “Terör örgütü ile masaya oturmayız” dedikten sonra İmralı turları atanları, yine bu süreçte mert, namert, şerefli, şerefsiz kavgasında kimin ortada kaldığını bütün Türk Millet gördü.

Gün gelecek Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alan zihniyeti, Türk Milleti de ayaklar altına alacaktır. Tarih bunun örnekleri ile doludur.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sadettin KARALÖK
Dede BULUT
Başar ÖZDEMİR
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Hidayet DOĞAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Kasım 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net