19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
BORDO BERE KONUSUNA DEVAM
25 Şubat 2013 Pazartesi Bu yazı 39868 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 

Seçilip, güvelik araştırmaları yapıldıktan sonra Birliğe alına Özel Kuvvetler Komutanlığı personeli, namı değer bordo bereliler ile ilgili yazımıza devam edelim ki bir önceki kanla yazıda eksik olmasın.

             Birliğe alına personel artık kendini kanıtlamış ve her biri alanlarında adeta profesör olmuş eğitmen Subay ve Astsubaylar tarafından eğitime alınırlar.

            Eğitimleri yat kalk süründen veya sağa sola selam verme eğitimlerinin çok ötesindedir. Her ortamda insan dayanıklılığının çok ötesinde psikolojik ve dayanıklılık alanlarını kapsar. Daha da ileri giderek her ortamda hayatta kalma ve yaşama ve görevini icra etme esasını kapsar.

            Bu birliğin yapısında yine Genel Kurmayın açıklamasını temel alırsak çeşitli kademe ve birimlerden oluşur. Genel Kurmay: “Özel Kuvvetler Komutanlığının kuruluşunda bulunan Seferberlik Tetkik Daire Başkanlığı; mili savunma personel seferberlik sistemi içinde personel seferberliğini planlayan ve seferde emirle icra eden legal bir kuruluştur. Muharebe Arama Kurtarma (MAK) Alay Komutanlığı ise; muharebe sahasında düşen uçakların pilotları ile düşman gerisinde kalmış TSK personelini aramak ve kurtarmakla görevlidir. Ayrıca MAK Alay K.lığı, barış şartlarında teröristle mücadelede ağırlıklı olarak operasyonel görev alan birliklerimizden birisidir.” Şeklinde bu birlikleri açıklıyor.

            Yine Genel Kurmay “Özel Kuvvetler Komutanlığında bulunan timler; subay, astsubay ve uzman erbaşlardan oluşmaktadır. Söz konusu personel gönüllülük esasına göre seçilmekte, komando, özel kuvvetler, kurbağa adam, paraşüt, şiddetli soğuklarda muharebe gibi konularda yaklaşık 3 yıllık zorlu bir eğitim ve kurs sürecinden geçirilmektedir. Günümüzün modern ordularında savunma harcamalarındaki kısıtlamalara rağmen, özel kuvvet birlikleri nitelik ve nicelik olarak geliştirilmekte ve sayıları artırılmaktadır. Nitekim özel kuvvet timleri, usulüne uygun olarak yürürlüğe konulan uluslararası anlaşmalar kapsamında dost ve müttefik ülke özel kuvvet timleriyle yapılan eğitim ve tatbikatlarda yer almaktadır. Ayrıca yaygın iddiaların aksine, NATO ülkeleri başta olmak üzere, birçok modern ülke muhtemel bir işgale karşı özel kuvvet teşkilatlarının kurulması ve yönetilmesine yönelik sistemin varlığını devam ettirmektedir. Bu kapsamda, özel kuvvetler, göreceli düşük maliyet, çok yönlülük, süratli intikal, lojistik açıdan kolay desteklenebilirlik ve yüksek etkinlik özellikleri sayesinde, günümüzün ve geleceğin muharebelerinde kullanılacak en önemli unsurlardan biri olmaya devam edecektir.” Diyerek bu yapıyı açıklıyor.

            Doğal olarak devam ile Uzun yıllar boyunca maddi ve manevi büyük gayret ve emeklerle bu seviyeye getirilen ve ülke savunması için zaruri olan bir kurum, maksatlı olduğu değerlendirilen yazı ve yorumlarla zan altında bırakılmaktadır. Bu durumun, Özel Kuvvetler Komutanlığının yasal görev ve fonksiyonlarını yerine getirmesine olumsuz etki yapacağı ve ülke savunmasında zafiyet yaratabileceği düşünülmektedir. Diyerek bu yapının yıpratıldığına da vurgu yapmaktadır.

            Konuyu toparlayacak olursak ciddi şekilde terör ile mücadele kapsamında başarılı sonuçlara imza atan bu birliğin yıpratılması sadece art niyetli kişilerin işine yarar. Oysa bu netice dosta güven vermelidir.

            Bu yapıyı veya bu birliği gayri nizami oluşumlar içinde göstermek ve anti demokratik bazı faaliyetlerin müsebbibi gibi lanse etmek ve her taşın altından bunların çıktığını vurgulamak en basit tabir ile hainlik olur.

            Bu birliğe alınan tüm personel demokrasiye ve vatan milletine gönülden bağlıdır. Bu birliğin özüne de bağlıdır. Her hangi bir nedenle birlikten uzaklaştırılan personelin “beni bu birlikte bırakın çaycı olarak kalayım, tüm rütbelerimi alın” dediklerine defaten şahit olan biri olarak nasıl bir sevgi taşıdıklarını gördüm, iştim.

            Hal böyle olunca her topluluğun içinde olduğu bibi çürük elma olacaktır. Çürük elmanın en az olduğu bu birliği yaratmadan ayıklamak şiar edinilmelidir. Aksi halde düşmanca tavrı olanların ekmeğine yağ sürülür.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
zfr  -  02-03-2013 - 18:35
Allah bu vatan için ailesinden aylarca uzak kalmayı göze alan, canını hiçe sayan yiğitleri korusun. tek işi kahvede taş döşemek olanlar sağa sola laf atarken 3 kere düşünmeli. bu vatan kahvede sohbet ederek kurtarılmıyor.
AİLE Mİ VATAN MI?  -  25-02-2013 - 18:14
Ağır Yorucu Fiziki Eğitim Ve Psikolojik Eğitim Veriliyor. -Üç ayrı dalda tam 47 ayrı ders gören bir bordo bereliler 3.5 yılda yetişiyor. -Ölüm Makinaları Olarak Adlandırılan Bu Askerler Vücutlarının Her Yerini Ölüm Makinası Gibi Kullanabiliyolar. -Dünyanın En İyi Özel Kuvveti Olan Bordo Bereliler Her Türlü Hava Şartlarına Aldırış Edilmeksizin Eğitiliyor. -Duygusallığa Hiç Bir Zaman Önem Verilmez. -Komutanlarına İtaatleri Sonsuzdur Komutanın \"Beni Vur!\" Demesinden 2. Bir Emir Gelmeden Komutanını Bile Vurabilir. -Bu Askerlerin Arkadaşlarından Birinin Tuttuğu Hedefe Bile Gözünü Kırpmadan Tek Atışta Vurarak Eğitim Aldıklarını Herkes Biliyor Ve Bunu Dünyada Başka Kuvvet Yapamaz. -Ailesini Arkasında Bırakıp Vatan İçin Gözünü Kırpmayan Bu Askerlik Her Yiğidin Harcı Değildir!!!
İsmail  -  25-02-2013 - 09:21
Kontrgerilla, Her devlette vardır, ve Devlet kendi Bekası için mutlaka yapılandırmalıdır. Bu gün Özel harekat da bir nevi Konrtgerilladır. Ama başka ( özel ) amaçlar için kullanılmamalıdır. Sıkıntı burada
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net