19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
SESİZ KALMAK KONUYU KAPATMIYOR
27 Şubat 2013 Çarşamba Bu yazı 32449 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 

Şunu çok iyi biliyorum. Bal yiyen baldan usanır. Ne kadar sürükleyici olursa olsun bir konferansı dinlerken mutlaka sıkılır, önce koltukta sağa sola yaslanırız, daha sonra ya hayallere dalar oradan ruhi olarak uzaklaşırsınız yada imkanınız varsa telefon gelmiş de mecbur görüşecekmişsiniz gibi yapıp, en yakın kapıdan dışarı atarsınız kendinizi.

            Köşe yazıları da öyledir. Bir konuda çok yazarsanız bıkkınlık getirir ve okunma olasılığı azalır.

            Ancak bazı konular var ki kısma imkânınız yok. Mecburen uzaması lazımdır. Elbette yer sıkıntısı olduğundan ve şahsım için söylüyorum ilk yazıya başladığım beş yıl öncesinden beri standart arial 12 ile bir a-d boyutunda yazma gayretim dolayısıyla konu ikinci bölüm üçüncü bölüm halinde oluyor.

            Bu konuyu yani bugün mecburen üçüncü ölümünü yazacağım konuyu iki bölüm halinde yazdım ve düşüncelerimi aktardım. Ama gelişmeler olunca devam etme durumu hâsıl oldu.

            Türk Silajlı Kuvvetlerinin göz bebeği konumunda olan ve dosta güven düşmana korku salan Özel Kuvvetler Komutanlığı hakkında yazmış olduğum tespitler daha bitmeden yenisi eklendi.

            Özel Kuvvetlere alınan personel olağan üstü güvenlik soruşturmasına tabi tutuluyor. İnce elenip sık dokunuyorlar. Ardından öyle bir eğitime tabi tutuluyorlar ki beribenzer adam kaldırmaz. Yetiştirilmesi tamamlanınca farklı görevlerde ama legal farklı görevlerde kullanılıyorlar.

Devletin emrettiği neyse onu yapıyorlar. Normal hayat süren pek çok insanın anlamakta zorlanacağı düzenin gereğini yaparlar. Devlet için istifa gerekirse onu yaparlar, başka şey gerekirse onu yaparlar, evinden barkından her özel Kuvvetçi yıllarca uzak kalmıştır. Hayatlarını hiçe sayarak devletin emrettiğini gözü kapalı yaparlar. Bundan da asla gocunmazlar.

Böyle eğitilen insanların çok çok çok nadir olsa da şahsi hırslarına kapılan olur ve anında tespit edilir. Derhal uzaklaştırılır ve gereği yapılır. İstisnadır o.

Geçen gün çözüm süreci kapsamında olduğunu iddia ederek Bölücü terör örgütünün siyasi uzantıları Karadeniz’e seyahat yaptılar. Bu seyahatlerinde elbette her yerde aynı kırmızı gülleri görmediler. Bazıları gül verdi ama bazıları da haklı olarak tepki gösterdi.

Şiddete tabii ki karşıyız. Bir yazar güzel söyledi. “Keşke” dedi “bu gösteriler yerine elinde iki yavrusu ile bir şehit eşini yanlarına gönderseydiniz de yerin dibine girselerdi” doğru. Bu gösterilerden daha etkili olurdu.

Neyse şimdi bu tepki gösterenlerin içinde bir Astsubay varmış. Hemen yafta vuruldu. Özel Kuvvetlerin yani özel harbin işiymiş. Ya o Astsubay yıllık iznini geçiren denizci ailesi orada yaşayan bir Astsubay. Ne lakası var Özel Harple. Biri söylüyor biri inanıyor. Sanki ülkedeki tüm kaosların sorumlusu onlar.

İnsanları ve kurumları karalamak kolay. Zor olan müfteri duruma düşmeden tespit yapmaktır. Bu tespit değil iftiradır. Kaldı ki bu Astsubay elbette demokratik tepkisini gösterecektir. Dediğim gibi şiddet değil tepkiden söz ediyorum. Kırıkkale’ye gelse biz göstermeyecek miyiz? Bizde bu insanların burada olmasından rahatsız olduğumuzu bildireceğiz. Bu rövanş falan değil ama bırakın muhalefet partilerinden birinin vekillerini adamlar Başbakan geldiğinde tepki göstermiyor mu? Dükkânları kapatıyor, çöpler alınmıyor, polis taşlanıyor. Ellerinden ne geliyorsa onu yapıyorlar. O halde şiddetsiz tepki elbette gösterilecektir.

Demokratik tepkiyi Özel harbe mal edip, sadece bir süreliğine değil ömürlerinin sonuna kadar bu davaya yani devlet davasına baş koyanları yaralamak en basit kelimler ile hainlik olur. Söylemlere dikkat etmek gerekir.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  27-02-2013 - 10:01
Yazdıklarım doğru değil diyorsanız yani sürekli ÖZel Kuvvetlere yönelik bir saldırı yok diyorsanız bugünkü(27 Şubat 2012) bazı art niyetli basına bir baksın. Hala linç devam ediyor.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net