17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
ANKET FECAATİ
01 Mart 2013 Cuma Bu yazı 31345 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 

Bundan yaklaşık 4,5 yıl önceydi. Yerel seçimlere aday adaylığı konusu gündemde birinci sıradaydı. Biz Beşinci Mevsim yardım derneğinin genel koordinatörlüğünü (müdürlüğünü) yapıyoruz ve bulunduğumuz yerden çok mutluyuz. İhtiyaç sahiplerini tespit ediyoruz, gidiyoruz onlara erzak, giysi alıyoruz, atıyoruz arabamıza ve onları kimsesizlere, yaşlılara, fakirlere, hülasa ihtiyaç sahibi herkese bizzat evlerine götürerek dağıtıyoruz.

            Bu görevi birlikte yürüttüğümüz arkadaşların tamamına yakını Kırıkkaleli değil. Görevleri gereği buradalar. Ancak Kırıkkale’ye ve onların ihtiyaç sahiplerine bir şeyler tapma gailesi içindeler. Demek ki incelik önce insan, önce “adam”  olmaktaymış.

            İşte bu pozisyonda farklı alandaki çevremiz bizi siyasette görmek istedi. Demek ki bizim de içimizde vardı ki Belediye meclis iyeliğine aday adayı olduk. Biliyorum bu yazıyı okuyan bazıları keşke hiç olmasaydın diyecek. Bunların bir kısmı beni sevdiklerinden siyasetin kirli yüzü ile ne gerek vardı ilgilenmeye, sen hayır hasenatını yapsaydın diye keşke diyor. Bazıları ilse beklemedikleri şekilde siyasette görev bildiğimizi yapmaya çalıştığımızdan rahatsız olan kesim. Onlarda keşke derken keşke hiç tanışmasaydık anlamında diyor.

             Seçimler yapıldı ve bizde seçildik. Parti tüzüğünün 96 ve 97nci maddelerine göre olması gereken grup kuruldu ve zatımıza başkan vekilliği görevi tevdi edildi.

            Şimdi gelelim konumuza.

            Bize bu görev verildikten sonra bizler ekip olarak seçildiğimiz yere yani Belediye başkanlığına ve bizi seçen halka hizmet amaçlı faaliyetler yaptık. Bu faaliyetlerimiz genel merkezin tabiri ile Türkiye’de ilk. Yani meclis üyelerinin bu kadar halkın içinde olması ve her hafta sivil toplum kuruluşlarından, basına, cami cemaatinden, il müdürlerine, mahalle muhtarlarından, Ayşe teyzeye, Hasan amcaya kadar herkese ulaşması bu kapsamda ilkti. Biz ulaştık ve onlarla şehre katkı konusunda kafa yorduk.

            Bu faaliyetleri yapacağımızı Belediye Başkanı ve İl Başkanı da biliyordu. Zaman zaman yapılan faaliyetleri görüşüyorduk. Gittiğimiz her yerde bu ziyaretleri başkan adına yaptığımızı ve kendilerinin her yere ulaşmasının mümkün olmadığından bizlerle halkla irtibatı sağladığını söylüyorduk. Nihayetinde bir dosya hazırlayarak il başkanı ve belediye başkanına sunduk. İçeriği ziyaret ettiğimiz yerler, konuşulan konular ve bizden talep ve önerilerini ve bu ziyaretleri nasıl yaptığımızı ve kim adına yaptığımızı da yazdığımız bir ön yazıyı kapsıyordu.

            Nedenini bilmediğimiz şekilde kime nasıl yansıtıldıysa bizim bu gayretimiz olumsuz algılandı ve bizde zaten zamanın çoğunu alan ve kendimizden pek çok taviz verdiğimiz bu faaliyeti yaklaşık bir buçuk yıl önce kestik. Bu bir nevi anketörlük işini de yerine getiriyordu. Şimdilerde çarşıya çıkmanıza bile gerek yok. Her yerde bir anket konusu ve bir fecaat konusu konuşulur oldu. Ardından basına yansıyan başka anket ile bir önceki sonuçların örtüşmediği ortaya döküldü. Yani bir anket furyası ve bir anket karmaşası konuşulur oldu. Basına nasıl sızdığı ve bu anketlerin savaşının galibini tartışmak taraf olduğum için uygun olmaz. Ama değerli bir dostun dediği gibi asıl bırakılıp tali konularla uğraşmak gereksizlik olur. Burada kim konusundan çok iki anketin neden bu kadar farklı yansıdığıdır.

            Ancak şunu da belirtmek isterim. O ziyaretleri yaptığımız her kesimden, yolumuz yapılmadı, suyumuz akmıyor, çöpümüz alınmıyor, kaldırım sorunumuz var, sosyal alanlarda eksik söz konusu, park ve ağaçlarımız yetersiz, ruhsat almakta zorlandım, benden rüşvet istediler gibi belediyenin hizmetleri konusuna rastlamadık.      Belediye hizmetlerinde sıkıntı görmedik. Gerisi de muhataplarının sorunu. Eğer doğruysa o eleştiri meclis üyesi olarak bize da yapıldı. Diğer ayrıntıları Taraf olduğumdan burada tartışmayı gereksiz görüyorum, gerekirse herkesle konuşurum.      Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
AHMET EMİN YALÇINKAYA  -  05-03-2013 - 12:31
sayın Fazlı bey Ankara da yaşayan bir Kırıkkaleli olarak olaylara ve yapılan çalışmalara dışarıdan bakıyor uzaktan izliyorum, Belediye adına sizin ve diğer çalışanların yaptıkları mutlaka iyi ve güzel şeyler vardır ama nedense ara sıra geldiğimiz, ve misafir olarak kalabildiğimiz güzelim memleketimde malesef çok bir şey değişmedi, fakat siyasi olarak çok değişik şeyler oluyor dün hızlı milliyetçi olanlar bugün başbakan dedi diye neredeyse inkarcı konumundalar insanların öyle kafası dagınık ki dün ak dediğine bugün kara diyor . Kırıkkalede siyaset yapmak zor iş biliyorum dilerim bu işin altından da yüz akıyla çıkmanız dilegiyle, sizin dediğiniz gibi selam ve dua ile
Dursun Ali  -  03-03-2013 - 12:02
Bu konuda once gecmis belediye baskani ile simdiki belediye baskanini karsilastirarak ne yaotiklarina bakmak lazim.Baskana yardim gelmezse,destekkennezse baskan bu isleri ne ile yapacak.Herhalde halktan yardim toplayarak yapmayacak.Siz diyorsunu ki yarddim yaptik nereye kadar balik yemeyi degil balik tutmayi ogretin.İsi yoksa is verin yardim ederek kollayciliga alistirmayin .Sadece calisamayacak durimda ise o zama ne ala?Diyorsunuz ki Kirikkaleli degilmis gorevi icabi gelmis..Kirikkaleli bu isi yapamiyormu idi.Herhalde disardaki ler Kirikkaleliden daha mi aklli idi.Zahir Kocak zamaninda yollar acildi her ne kadar zahir kocak belediye baskani isede bu isleri yaoanlar Kirikkaleli idi.
Abidin emmi  -  01-03-2013 - 22:24
Övdünmü eleştirdinmi anlamadık bu yazının konusunu
Ömer M.  -  01-03-2013 - 17:01
20 yıldır kırıkkaleye çiviçakılmadı iktidar partisi dendi son 10 yıl netice yine değişmedi.il oldu koca bir köy git gel değişen birşey yok.özellikle belediye çok beceriksiz kaldırım taşı döşemekten başka birşey yapmıyor.söküyüor takıyor takıyor söküyor bozyap gibi
Birisi İşte  -  01-03-2013 - 15:32
Sayın hocam anketler noktasında sıkıntı şuydu. Sayın Başbakanın fecaat dediği anketten sonra ortaya atılan ankette vatandaşın %40\'ı memnun derken bir başarı varmış gibi gösterildi.Oysa %40 sayısal olarak azınlık demektir ve burada bir başarı varmış gibi gösterilemez. Takdir edersiniz ki iktidar partisinin başka illerde çok büyük başarılara imza atmış belediye başkanları varken Kırıkkale Belediye Başkanının onların gölgesinde kalması kaçınılmazdır. Yazının son paragrafında o kesimden şikayet görmedik derken ortada böyle bir sorun olmadığını mı kastettiniz yoksa bu sorunun var olduğunu ama şikayetçisinin olmadığımı.Saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.Muhabbetle...
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net