17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
ANKET FECAATİ
02 Mart 2013 Cumartesi Bu yazı 34950 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 Geçen hafta AKP iç Anadolu’da ki il teşkilatları ile yaptığı toplantı da verdiği birinci mesaj oy deposu olarak gördükleri İç Anadolu’nun en fazla şehit veren bölgesi olması hasebi ile açılımın çok iyi anlatılması idi.PKK’ya teslim olma projesi olarak ta adlandırabileceğimiz ve şeref meselesi kabul edilen bu müzakereleri nasıl haklı göstererek anlatacaklar merak ediyorum.

 Toplantının ikinci önemli konusu ise Kırıkkale ile ilgili anketler olmuş, sadece Kırıkkale gündeminde değil, Türkiye gündemine de bu anket sonuçları bomba gibi düşmüştür. 

 Başbakanın fecaat olarak nitelendirdiği bu ankete göre AKP’nin Kırıkkale’deki oy oranı %54 iken Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz’ın oy oranı % 11 olarak çıkmış. Bence sadece bu anket sonuçları değil AKP’nin iktidarı “fecaat”

 Bugünlerde yerel basında açıklanan bir diğer ankete göre ise Sayın Korkmaz’dan memnun olanların oranı % 53,9 olarak açıklandı.

 Hangi anket doğru kafalar karıştı. Başbakanı’ın fecaat” dediği anket mi? yoksa sanki Belediye Başkanını kurtarmak için yapılmış ikinci anket mi?

 Yine aynı ankette belediye seçimlerinde adayın kendisi önemli diyen Kırıkkale’li % 58,2 ama geçen dönemde memnun olmadığı halde Sayın Korkmaz’ı yeniden Belediye Başkanı seçti. Şimdi bu sonuca göre ya ankette bir sıkıntı var ya da AKP’ye oy veren vatandaşta.

 Ankette Atatürk Bulvarı, merkez cadde çalışmaları sorulur iken, Sanayi Mahallesinin, Karşıyaka Mahallesinin yolları hiç sorulmamış.

 Ankette Pazar günü seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz sorusuna % 40,1 AKP’ye oy veririz derlerken Veli Korkmaz’a % 53,9 olarak çıkması çok manidar.

 Hükümetin Kırıkkale ile ilgili hizmetlerini beğenenlerin oranı %28 imiş, aynı zamanda bu başarısızlık sadece belediye başkanının değil AKP’nin de başarısızlığıdır. Sadece iktidar Partisinin belediye başkanı diye oy veriyorsun iyi de son on yılda AKP nin Kırıkkale yatırımlarından da memnun değilseniz bu oy nasıl ve hangi mantıkla veriliyor.

 Bugün yayınlanan bir gazetede de Kırıkkale’de son on yılda değişimin %73 olduğunu duyuruyor  “el insaf kardeşim” bu anket Kırıkkale’nin hangi mahallesinde yapılmış, masa başında yazsanız bu kadar atılmaz.

 Tabii ki Başbakanın açıkladığı anketi duyan kimi partililer ellerini ovuşturmaya başlamışlardı. Ama birileri de hala Veli Korkmaz’ı bu makamda tutmak için bir atak içerisine girdiklerini gözlemliyoruz.

 Anket neticesinde de % 40 memnuniyet çıktığına göre kesinlikle Veli Bey yeniden aday gibi, görünüyor.

O halde Başbakan’ın fecaat anketi doğru değil. Yada ikisi de doğru değil, beklide anketler insanların eğilimlerini göstermek için değil İnsanların istenilen eğilimi göstermesi için yapılıyor.

 İşin doğrusu galiba insanların anketlere göre değil, yaşadıklarına göre oy vermeleri doğru olan.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ŞAHİN MERT  -  07-03-2013 - 16:30
Veli Başkan çok çalışkan hakkını yemeyin arkadaşlar oylar gelip geçisi bundan önceki başkanlarımızda canla başla çalıştılar hepisinden allah razı olsun , birde düşünün siz kırıkkalye ne verdiniz lütfen !!!!!
a.vural  -  05-03-2013 - 12:49
sayın Şevket Özsoy efendi bu memleket sizin görüşünüze yakın iki belediye başkanı seçti biri Hayati Karayol diğeri Mustafa Pekdoğan şu andaki belediye başkanımızın yapmış olduğu icraatlarla iki belediye başkanımızın icraatlarını karşılaştır ve cevabını ver tahmin ediyorum evet duydum sesini sende veli bey diyorsun veli bey aday olursa oy oranı yüzde yetmiş olur vatandaş artık sizin bildiğiniz saf vatandaş değil öncekileri göruyor şimdikileri göruyor tartıyor biçiyor ona göre oy veriyor saygılarımla
Mustafa ORHAN  -  04-03-2013 - 23:08
Hocam elinize sağlık. Daha önce de belirtmiştim. Kırıkkale\'de yaşayan, Adana\'da büyümüş birisi olarak; eğer bu anket doğru ise daha bişey demeye lüzum görmüyorum. Yok eğer anket yanlış ve gazeteler kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlarsa yine bişey demiyorum. İnsan kendi halkına bu kadar zulüm yapmamalı bence. Kırıkkale bu kadar kötülüğü nereden hakediyor anlamıyorum. Selamlar.
Birisi İşte  -  02-03-2013 - 11:39
Hocam malesef bu ülkede anketler artık sizin de işaret ettiğiniz gibi İnsanların istenilen eğilimi göstermesi için yapılıyor.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net