20 Mart 2019 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Reflektör Tak Görünür Ol
Reflektör Tak Görünür Ol
Köy Köy Geziyoruz
Köy Köy Geziyoruz
Öztürk bizlerin sesi olmuştur
Öztürk bizlerin sesi olmuştur
Saygılı’ya destek istediler
Saygılı’ya destek istediler
  YAZARLARIMIZ
KEDİYİ KOYDUM TORBAYA
27 Mart 2013 Çarşamba Bu yazı 16246 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 

Manda yuva yapmış, söğüt dalına                                                                                                         Yavrusunu sinek kapmış gördün mü? Diye başlayan bir türkümüz vardır, hepimizin bildiği. Çok merak etmişimdir. Ozan hem söylemiş hem de nesiller boyu dinletmiş. Acaba nasıl bir ruh hali içerisindeydi bu türküyü yakarken. Emin olun etrafında adına türküler yakılmasını isteyecek nice güzeller nice yiğitler makam mevki sahibi ağalar beyler varmıştır. Sen tut bütün bunları bir tarafa bırak ta torbadan düşen öküzlere türküler yakıp tarihe mal et. Kendi şahsıma ben de çirkinlikleri yazmak istemiyorum. Söz uçar yazı kalır diye bir deyimimiz var ya hani!

                 Eğer yazdıklarımın kendi çapında bir kalıcılığı olacaksa istemem hiçbir kötülük çirkinlik kalıcı olmasın. Her devirde rant umduğu her yerde baş köşeye yerleşen dalkavukları yazmayacağım. Haber bültenlerinde bile izlemeye tahammül edemediğim çirkin siyasetçileri de. Tasarrufu altındaki imkânları paylaşmak zorunda kalırım korkusuyla çirkefleşen yıldırma sindirme taktikleri uygulayanları da yazmayacağım. Bırakın ölümü hatırlamayı bir gün gelip emekli olarak sıradan vatandaşlar arasına katılacağını bile henüz idrak edemeyen makam mevki sahiplerini de. Devletin kurumlarına çöreklenmiş vatandaşa kamu hizmeti vermesi gerekirken, vatandaşın sağlık eğitim gibi en hayati konular da bile hizmet almasını engelleyen fitil fitil burnundan getirenler de. Sorumluluk duygusundan yoksun kendi yetersizliklerini beceriksizliklerini insanlara psikolojik şiddet uygulayarak örtbas etmeye çalışanları da. İnsanların en samimi insani dini milli duygularını istismar edenleri de. Kendileri lüks otomobil filolarına sahipken çalışanlarının ayağındaki ayakkabıya göz diken aç zenginlerini de. Bu bahar temizlik yaparken hayatım da hasbelkader yer vermek zorunda kaldığım inciten acıtan kirleten ne varsa hepsini en uzak çöp kutusuna bırakıyorum. Kocaman bir poşetin içine hayal kırıklıklarımı hüsranlarımı tüm kötülükleri koyup ağzını sıkıca bağlayacağım. Alsın götürsünler temizlik işçileri yerin yedi kat dibine gömsünler. Üzerine de beton atsınlar bir daha yeryüzüne dönmesinler diye.  Üzerlerine dair hiçbir şey de yazılmasın, unutulsunlar esameleri okunmasın yeryüzünde. Ben sevgileri mutlulukları arkadaşlıkları dostlukları yazmak istiyorum. Ağaçları çiçekleri kuzuları bayramları yazmak. Uçurtmalar dondurma balon çikolata salıncak yazmak istiyorum. Tatlı acıları yazmak istiyorum. Çiğ köfte kırmızı domates turşusu. Acıların değil sadakatin sevginin. başarılı mutlu çocuklarını yazmak.  Kulaklarımda Hüseyin turanın seslendirdiği bir türkü başa sarıp sarıp dinliyorum.                                                                                                                                                                        Kediyi koydum to torbaya                                                                                                                       başını soktu ço çorbaya                                                                                                                                              ederim olmaz te terbiye                                                                                                                            ali babanın koca ke kedisi                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
bahattin akyön
Seyfettin Çetiner
Kırlangıçoğlu Oktay
İsmail Tekpınar
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  20 Mart 2019 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net