17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
GÖZ DOLDURUCU ORGANİZASYON
28 Mart 2013 Perşembe Bu yazı 29102 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 

Mutlaka yerel basından veya ulusal basından izleme fırsatınız olmuştur. İktidar partisi Kırıkkale il teşkilatı bir nevi hizmet içi eğitim çerçevesinde teşkilat eğitim programı yaptı.

            Program Afyon ilinde ve Afyon’un beklide en güzide otellerinden birinde gerçekleşti.

            Programa Kırıkkale Akparti teşkilatının aşağı yukarı tüm personeli katıldı. Katılamayan çok az sayıda teşkilat mensuplarının ise ciddi mazeretleri olduğu beyan edildi.

            Afyon programına Başta Başbakan yardımcısı Beşir Atalay olmak üzere, Milli savunma komisyon başkanı Oğuz Kağan Köksal ve Adalet komisyon üyesi ve Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ve Kırıkkale belediye başkanı Veli korkmaz olmak üzere Belediye Başkanları, il ve ilçe başkanları, meclis üyeleri, partinin yönetim kurul üyeleri katıldı.

            Bu etkinliğe genel merkezin görevlendirdiği Genel Başkan yardımcıları ve kendi alanlarında ciddi akademisyenler ders vermek üzere hazır bulundu.

            Planlama safhasından itibaren işi ciddiye aldıkları belli olan teşkilata, Mihder genel başkanı Bahşili eski Belediye Başkanı Mehmet Dönmez ve profesör olan İstanbul Milletvekili aday adayı Melahat Dönmez organizasyon işlerinde yardımcı oldu.

            Misafirlerin karşılanmasından itibaren Kırıkkale il Başkan yardımcıları Seçkin Bey ve Hakan beyin koşturmaları ve adeta kendilerini paralarcasına rahat ettirme gayretleri ayrı bir güzellikti.

            İçeriğe girmek ve gereksiz yere bir partinin programını ve konularını överek veya yererek başka fikri yapıda olan insanlarımızı boğmak ve yormak istemediğimden girmek istemiyorum.

            Ancak şunu galiba belirtmekte fayda var. İki konu bu programda öne çıktı. Birincisi İsrail’in özür dileme konusu.

            Bu konu başta Başbakan yardımcısı tarafından herkes tarafından konuşmalarda dile geldi. Zira konu gerçekten Akpartinin bir başarısıdır. Belki zaman gecikti, belki zamanında olsa daha etkili olurdu ama ne olursa olsun sonucu güzel ve başarılı oldu. Kesinlikle bu konuda gereksiz muhalefet ile bu başarıyı gölgelemek doğru değil. Gereksiz muhalefet diyorum zira kısır döngü ile tutup özür dileme konusunu iç siyasete etmemek lazım. Uluslar arası bir başarı olduğunu tüm dinya basını yazıyorken bizim küçük görmemiz sadece ve sadece bizim ufkumuzun ve kendimizi küçük görmememizin tezahürü olur.

            Bir diğer öne çıkan konu ise başkanlık sistemidir. Bu konuda benim algıladığım Akpartinin bu konuyu çok ciddiye aldığıdır. Her konuşmacı ince ince bu konuyu ele aldığına ve en azından o toplumda olan herkese bu konuyu anlattığına göre Başkanlığı önemsiyor.

            Öte yandan yakın zamanda tüm illeri dolaşarak bu başkanlık sisteminin partili partisiz herkese anlatılacağı izlenimi doğdu ki bu işin yeni başladığını ve başkalığı ciddi getirme planları olduğunu gösteriyor.

            Toparlarsak bu organizasyon beklide Kırıkkale siyasi hayatında bir ilktir. Bu ilki gerekleştiren ekip bunu yüzünün akı ile yaptı.

            Kesinlikle bu yazının amacı bir siyasi partiyi öne çıkarmak değil. Eğer becerebiliyorsa tüm partilerin Kırıkkale teşkilatları bu tür etkilik yapmalı. Bu hem samimiyeti ve hem de siyaseti yapanların bilnçli ve etkili siyaset yapmalarını doğurur  ki buda ülkem için faydalı olur.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  01-04-2013 - 09:33
Sayın Ozan; belki size afaki gelecek ama inanın benim kimseye şirin görünmek gibi bir sorunum yok.Bu givi Organizsayon Kırıkkale\'ye yarar sağlar. Kocaman il olduk, hala adımız Kırklareli ile karıştırılıyor.Bu faaliyetler birleştirici olur,akıl üretmek anlamında getirisi olur şehrimize.Bunları partilerüstü değerlendirmek lazım diye düşünüyorum.Gerisi teferruat.
Rasim Ozan  -  28-03-2013 - 10:01
Sayın Güventürk hiç kendini yorma ne yaparsan yap bu Mehmet Demir ve ekibi seni ve senin gibileri görmez ve görmek istemiyecektir.Onun için kendini ve kalemini boş yere yorma.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net