17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
TOKADAN BAŞKA TAKMAMAK MI LAZIM
01 Nisan 2013 Pazartesi Bu yazı 31034 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

İnsanlar bazen gereksiz yere düşünce ve gereksiz yere kafayı takmalarından ne gecesini gece gibi yaşıyor nede gündüzünü gündüz gibi yaşıyor.

Bu yazıyı yazdığımda bir gece önce hac kuraları çekildi. Bu yıl istikrarlı şekilde .kaydını yenileyen her hacı adayı gibi bende altıncı sene kayıt yenilediğimden haccın çıkmasına kesin gözüyle bakıyordum. Hal böyle olunca çıkması ümidi bayağı ileri taşındı beynimizde ve konuşmalarımızda, sözlerimize “kesin çıkacak bu yıl” olarak dökülmeye başlamıştı.

Oldu mu? Hayır. Demek ki olması için kendimizi çok yakmadık, ağlamadık, istemekte yeterli olmadık ki çıkmadı.

Aslında elbet biliyorum. Bu işe yani hacca niyetlendiğinizde çıkmaması durumunda inşallah niyetiniz belli olduğundan hac yapanlarla birlikte manevi olarak orada oluyorsunuz ve hac yapmış gibi inşallah Rabbimin huzurunda kabul görüyorsunuz.

Ama yine insan “keşke” sözünü dilinden döküyor. Keşke çıksaydı da bu sene bizde o kutsal topraklarda olsaydık diyor.

Bu duygu ile akşamımız geçti. Evde üstü kapalı bir matem havası vardı. Çünkü bu sene iddialıydık gitmeye. Sabaha kadar uyku tutmadı.

Döndüm durdum. Belki biraz daldığımızda biraz daha isteseydik diye düşündük durduk.

Sabah oldu ve işimize başladık. İş demişken Güventürk inşaat olarak Kırıkkale’de yeni bir projeye başlıyoruz inşallah. Detaylarını zamanı geldiğinde paylaşırız ama faizsiz sistemle insanları ev sahibi yapma düşüncemiz var. İnşallah manevi duyguları da düşünerek başladığımız bu işte amcaoğulları ile birlikte olacağız.

Dönelim konumuza. İş yerine geldiğimde hepsi benim haccı çok istediğimi bildiğinden ilk toplantımızın konusu hep buna ağırlıklı duruma geldi. Bende gece uyuyamadığımı ve kafamda dalıp gittiğimde ve her anımda gece buna yoğunlaştım, galiba etkisi devam edecek dedim.

Amcaoğulları Ahmet ve Ekrem bir hikâye anlattılar. Sizlerle bunu paylaşmak istedim. Temel yeni bir kamyon almış. Bunun belki borcunu belki yenliğini düşündüğünden sürekli düşünür olmuş. Dursun ile karşılaşmışlar. Dursun ne bu hal, gözlerin şişmiş,  yüzün değişmiş ne oldu diye sorduğunda; Temel uyuyamıyorum, sürekli uykuya daldığımda biniyorum kamyona, çalıştırıyorum, benzinliğe giriyorum, alıyorum benzinimi ve çıkıyorum yollara.  Bazen doğuya bazen batıya derken tüm illeri dolaşmaya başlıyorum. Hatta hızımı alamayıp yurtdışına çıkıyorum. Demiş.

Dursun tutmuş Temel’in elinden ve doğru psikologa götürmüş. Psikolog dineldikten sonra sen demiş bin kamyona ve gel benzinliğe. Ben seni orada bekleyeceğim. Gerçekten gece Temel yatmış ve çalıştırmış kamyonu varmış benzinliğe. Doktor hadi demiş sen evine git ben malı bırakıp döneceğim. Adam rüyasında bırakmış kamyonu gitmiş evine. Birkaç gün sonra Dursun ile karşılaşmışlar. Nasıl oldun demiş. Çok iyiyim demiş Temel.

            Teşekkür için doktora gitmişler, doktor yok, uzunca bir süre bekledikten sonra doktor içeriden çıkmış. Nerdesin demişler. Doktor o günden sonra demiş, ben sürekli yurtdışı çalışıyorum. Uykuya daldığımda alıyorum benzini ve düşüyorum yollara.

Aslında en güzeli bu. Yıkacaksın düşünceni başkasına ve kafayı takmayacaksın. Kafayı taktıkça olayların üstesinden gelmek yerine sağlığını tehlikeye atarak düşünüyoruz. En güzeli galiba kafaya takmamak ama olayların da bilinçaltında çözemediğimiz sürece zor gibi görünüyor.

Ne dersiniz sizin yolculuk nereye?

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net