17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
Büyük Dava Adamı
04 Nisan 2013 Perşembe Bu yazı 33642 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Milliyetçi Hareketin büyük lideri, Türk Dünyasının Başbuğu’nun Hak Teala’ya kavuşmasının üzerinden 16 yıl geçmiştir.

Aradan geçen yıllar ona olan hasretimizi artırdığı gibi yokluğundan doğan eksikliği sadece biz değil bütün Türk Dünyası hissetmektedir.

Katışıksız gerçek bir dava adamı olan Başbuğ, hayatı boyunca bu kutsal dava için çalışmış, Türk İslam dünyasının birliği ve dirliği için mücadele etmiştir. Yolundan bir an bile dönmeyen, durmayan, milletine inanarak davasından bir gün bile taviz vermeyen büyük bir liderdir.

Örnek şahsiyet olan Başbuğ, ülkücülere, Türk Milliyetçilerine azimle kararlılıkla daima yol göstermiştir. Karşılıksız sevdiği milleti için ömrünü vakfetmiştir.

Uzlaşmacı, hoşgörülü, barışçı yapısı hem Türk milletine hem de komşu devletlere güven vermiştir.

Türk Milletinin değerleri ve çıkarlarına sahip çıkan yapısı, yılmaz karakteri hem dostları hem de düşmanları tarafından daima takdirle karşılanmıştır.

Türk dünyasının ufkunu ve sınırlarını genişleten Başbuğ sadece Türkiye Türklerinin değil Adriyatik’ten, Çin Seddi’ne dünya Türklerinin lideri haline getirmişti.

En büyük hayali olan Turan ülküsünü yolunda önemli adımlar atmış, Türk topluluk ve devletleri arasında işbirliği, yakınlaşmanın temellerini atmıştır.

Hayatı boyunca bölücülere, “Ne mozaiği ulan” çıkışı ile, haddini aşanlara “çizmeyi aşma” uyarısı ile mücadele veren sert bir mizaca sahip iken aynı zamanda tarihin bir çok döneminde bize düşmanlıklar yapan, katliamlar yapan Ermenilere sınırlarımızı açarak buğday yardımı yapabilecek kadar derin bir vicdan sahibi idi.

Günümüzde Türkiye’sinden onun ileri görüşlülüğü, güven telkin eden duruşu, düşmanlarımızı yıldıran derin iradesine her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır.

Yüce Türk milletinin teminatı Milliyetçi Hareket Onurlu yürüyüşüne; sabır, feragat ve cesaret içerisinde azimle ve yılmaz bir kararlılıkla her zaman devam edecektir.

En başta merhum Başbuğumuzdan aldığımız terbiye gereği Milliyetçi Hareket mensupları bu vatanı, milleti, bayrağı, dilimizi severek, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için seve seve vurmasını da ölmesini de bilecektir.

Bu sebeple rahmeti rahmana kavuşmasının yıldönümünde başta Başbuğumuzu, dava arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmet, minnetle anıyoruz.

Cenab-ı Hakk (c.c.); hepsinin ruhunu şad, mekanlarını da cennet eylesin.

Türk Milliyetçilerinin kalesi olan Kırıkkale’ye en son  gezisini 1997 yılında yapan Başbuğ’u, anlatan, hatırlatan bir eserin olmaması Kırıkkaleli milliyetçiler için büyük bir eksikliktir. Bundan sonra en yakın yerel seçimde Milliyetçi hareket başarı göstererek öncelikle içimizde ukde olan Alparslan Türkeş Bulvarını yeniden hayata geçirmeliyiz.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net