27 Mayıs 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
Keskin'e Cönger Atandı
Keskin'e Cönger Atandı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
  YAZARLARIMIZ
Apo ve Kırıkkale
26 Nisan 2013 Cuma Bu yazı 35196 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Geçtiğimiz günlerde Cengiz Çandar’ın  verdiği bir röportajda diyor ki “Açılım sürecinde Habur kazası olmasaydı, bazı yasal düzenlemelere paralel olarak dağdan inişler ve Avrupa’dan gelişler birleşecek ve genel bir affa doğru gidilecekti. İşler rayında giderse Apo beş yıllığına ev hapsine çıkarılacak ve PKK’nın 60-65 yöneticisi de Irak Kürdistan’ında beş yıl ikamet edeceklerdi. Ve her şey yolunda gitseydi, Öcalan beş yıl sonra serbest kalacaktı.

 

Aslında durumun ne kadar vahim olduğunu ancak birileri söylediğinde anlıyoruz.

 

21 Martta Bebek katili PKK’ya silah bırakma çağrısında bulundu. Geçen süre içerisinde kanuni düzenleme, güvenli sınırdan çıkış için görüşmeler yapıldı. Ve takvim belirlendi birkaç gün sonra çapulcular sınırdan çıkış yapmaya başlayacaklar. Herhalde bizim askerlerimizde sürünün güvenliğini sağlayacak.

 

ABD’nin barıştırma projesinin neticesinde eşkıya başı Kürtlerin Mandelası yapılacak. Nobel Barış ödülü, arkasından Atatürk barış ödülünü de veririz kendisine . O da tıpkı Mandela gibi bu ödülü kabul etmez herhalde.

 

AKP diğer siyasi partileri yok sayarak BDP’yi muhatap almaya başladı. Mutlaka yeni Anayasayı da BDP ile yapacaklar. Yapılacak yeni Anayasa ile tek dil, tek bayrak, tek vatan kavramlarından taviz vereceğimiz aşikar.

 

Arkasından Apo’ya ev hapsi arkasından serbest bırakılacak.

 

Türkiye’yi güzel günlerin beklemediği açık.

 

Bölünmeye gidiyoruz.

 

Ülke içindeki teröristler dışarı çıksa bile Kandilin dağıtılmayacağı kesin. O halde verilen bu tavizler boşa gidecek ve Kandil orda durduğu sürece bize hep tehdit unsuru olacaktır.

 

AKP’nin kendi propagandalarında söylediği gibi “Hayaldi gerçek oldu.” Şimdi bu yazdıklarım da hayal gibi görünse de vatandaşımız “bu kadar da değil” dese de maalesef gidişat o yönde, bunu sadece biz demiyoruz. Bu işin içinde olan gazeteciler, köşe yazarları da artık itiraf ediyorlar.

 

Peki bu gelişmelerin Kırıkkale ile ne alakası var derseniz; Birincisi milliyetçi görüşe sahip, vatan, millet sevgisini her şeyin üstünde tutan Kırıkkale halkı, kesinlikle bunları kabul etmeyecektir.

 

İkincisi ise bu belaların sorumlusunun Kırıkkalelilerin reyi ile bu işi başlatmış olması,  hele hiç kabul edilmeyecek bir durumdur.

 

Bu sebeple Kırıkkale’ye şunu sormak lazım.

Açılımı destekliyor musun?

İmralı canisinin ev hapsine çıkmasını istiyor musun?

Federasyonu onaylıyor musun?

Dağdaki eşkıyanın elini kolunu sallayarak gitmesini hazmedebiliyor musun?

 

Bunlara evet diyorsan “durmak yok yola devam” yok  eğer, milli değerler her şeyin üstünde tutuyorsan eğer, Kırıkkale’de açılımın mimarlarına bir ders vermek gerekiyor.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
NEBİ  -  28-04-2013 - 15:15
SAYIN ÖZSOY, GÖRÜŞLERİNİZİ, TÜRKİYE\'NİN BİR BÖLÜMÜNÜ SÖZDE BAŞKA BİR DEVLET SINIRLARI İÇİNDE GÖSTEREN VE PLANLAYAN BÜYÜK ORTADOĞU VEYA GENİŞLETİLMİŞ ORTADOĞU PROJESİ VE BU PROJENİN EŞBAŞKANLIĞINI YÜRÜTTÜĞÜNÜ SÖYLEYEN BİR BAŞBAKAN EKSENİNDE DEĞERLENDİRİR VE ANALAR AĞLAMASIN SLOGANI İLE MAKYAJLANAN BU ÇÖZÜLÜM SÜRECİNİ AKICI VE DURU ÜSLUBUNUZLA BU AÇIDANDA MİLLETİMİZE ANLATIRSANIZ FOTOĞRAFI DAHA NET GÖRMEMİZİ SAĞLARSINIZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM. İŞTE O ZAMAN VATANSEVER KIRIKKALELİ NET BİR BİÇİMDE TAVRINI KOYACAK VE DURMAK YOK YOLA DEVAM DİYENLERE EN GÜZEL CEVABI VERECEKTİR.....OLAN BİTENİ ANLAMAK İÇİN HAFİYE OLMAYA GEREK OLMAYIP HAFIZALARI TAZELEMEMİZ YETECEKTİR..DELİĞE SÜPÜRÜLMEYENLERİN ŞİMDİ NELER YAPTIKLARI VE NİYETLERİ AÇIKÇA ORTADADIR...
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
Sadettin KARALÖK
İdris KARAKUŞ
Sami GÜLER
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Mayıs 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net