17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
NE YAPALIM ALKIŞLAYALIM MI?
30 Nisan 2013 Salı Bu yazı 36082 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Gazeteleri okurken hepimizin ortak duyguları depreşir. Bazen güleriz belki ama çoğu zaman kızarız, üzülürüz.

            İnternet gazeteciliği de iyice hayatımıza yerleştiğinden günün her saati sıcak haber ile karşı karşıya kalıyoruz. Yazılı basın gibi aynı durumda bazen tebessümlü haberler izlerken bazen kızdığımız haberleri de takip ediyoruz. Hele üzüldüğümüz haberlere bakarken tekrar izlemeyi veya okumayı içimiz almıyor.

            Açılım veya barış süreci veya dillere dolandığı şekli ile barış ve kardeşlik süreci çerçevesinde haberleri izlerken, gazete haberlerini okurken veya her internetin başına geçtiğimizde günlük haberleri karıştırırken her zamankinden çok yukarıda belirttiğim duyguları yaşıyoruz.

            Sevindiğimiz oluyor bu işin bitmesine yakın olduğumuzu gördüğümüzde, içimiz yanıyor taviz verildiğini düşündüğümüzde ve Kandil İmralı dediklerinde kızgınlığımız artarak takip ediyoruz.

            Bölücü örgütün siyasi uzantısı partinin genel başkanı Kandil anılarını yazmış. Kandile gittiklerinde nelerle karşılaştıklarını kaleme alırken bir yerinde bölücü örgütün başından onlara göre başkanlarından her mektup geldiğinde sevince gark olduklarını yazmış.

            Her defasında kurban kestiklerini ve kanın durması için kan akıttıklarını yazmış.

            Aman ne güzel. Ne yapalım, alkışlayıp helal olsun ne güzel yapıyorlarmış mı dememiz lazım. Elbette hayır. Biz mi başlattık  bu kanın ilk akışını.biz mi yapık sanki ki bize bunu söylüyorsunuz.

            Akıtmayın kan man. Size kim kan akıtın da sonra bu kanı kan ile temizlemeye çalışın diyor. Şimdi kurban kestikleri için aferin ne güzel dini bütün hareket ettiniz mi diyelim. Adama sormazlar mı neden inanmadınız dinin bir vecibesini yerine getiriyorsunuz diye.

            Efendim kötü mü yapmışlar. Yok hayır kötü değil. Ama siz kurban kanı akıtmadan insan kanını durdurmak için önce bir samimi olun derler adama.

            Bir başka haber ise Kandil de yapılan açıklama ile ilgili. Neymiş efendim yemek masasında kola varmış neden aşırdınız ki. Elbette kolada olacak en güzel içecekte olacak. Para bol, nasıl olsa pek çok gelir kaynakları var. Parayı nereye harcayacaklar dağın başında. Elbette şartlara göre bölgedeki tüm lüks imkanları sağlayacaklar. Elbette bu imkanlar kandırılmış savaşan elemanlarına olmayacak. Yönetim kadrosu bu imkandan faydalanacak. Onlarda bu imkanların azamisini kendilerine çeviriyorlar.

            Bir başka haber ise Kandil açıklamalarını kırka yakın gazetecinin takip ettiği şeklindedir. Buda normal. Gazeteci görevini yapacak. Ancak burada ballandırarak aktarma değil objektif olabilmek önemli. Bu kırk gazetecinin sadece birine canlı yayın izni verilmiş. Oda normal. Adamlar dünyaya duyururken bu çekilme kararını elbet kendi reklamlarını ve kendi kanallarının reklamını yapacak. Burada dediğim gibi dikkat edilmesi gereken medyanın tarafsız ve sadece habercilik görevini yapabilmesi. Aksi halde onun reklamını yapan yayın organından, onların borusunu öttüren medyandan farkı kalmaz.

            Toparlayacak olursak konuyu medya dan haberleri izlerken kimin ne amaçla haber yaptığını iyi tahlil etmek gerekiyor. Buna balı olarak da kimsenin medya tuzağına düşmeden barış süreci dedikleri bazen olsun dediğimiz, bazen içimizi acıtan süreci takip etmesi sağlık verilir. Biraz sabır ve bekleyelim bakalım netice inşallah hayırlara vesile olur da kimsenin hevesi kursağında kalmaz.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net